Silnik gaśnie podczas deszczu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Silnik gaśnie podczas deszczu

Post autor: mmksk » czw mar 13, 2008 14:03

Ostatnio podczas deszczu wjechałem w kałużę i silnik zgasł. Po kilku próbach zapalił i po kilometrze znowu zgasł. Poczekałem ok. 5 minut i udało się go ponownie zapalić. Na pewno to gaśnięcie jest spowodowane wilgocią, wodą która dostała się gdzieś do układu zapłonowego. Czy może wiecie jaki element jest aż tak czuły na wodę? Czy jest jakiś sposób na zabezpieczenie go przed wodą? Dodam że jakieś 20tyś km temu wymieniłem przewody , świece, kopułkę i palec.
Pozdrawiam



witek_vento1.8
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob sty 14, 2006 17:29
Lokalizacja: Dębica

Post autor: witek_vento1.8 » czw mar 13, 2008 14:10

najbardziej wrażliwe na wilgoć są właśnie kable kopułka i świece. najlepiej sprawdzić
przebicie w nocy przy wilgotnym powietrzu - odpal silnik podnieś maskę i powinno
być widać gdzie iskra ucieka. (musi być ciemno) U mnie uciekała pod osłoną kopułki
- od razu się jej pozbyłem.



Awatar użytkownika
nerlst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 00:21
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: nerlst » czw mar 13, 2008 14:43

Prawdopodobnie przyczyną takiego gaśnięcia jest czujnik halla. Jeśli się "kończy" jest wrażliwy na wilgoć i dlatego samochód Ci gaśnie.

pzdr


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=130709&postdays=0&postorder=asc&start=0

mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: mmksk » czw mar 13, 2008 14:46

Za co odpowiada czujnik halla? Gdzie on się znajduje i ile ewentualnie kosztuje? :hmm:



Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Post autor: RasPL » czw mar 13, 2008 14:48

czujnik hala znajduje sie w aparacie zapłonowym, z niego wychodzi kostka (ta 3 pinowa) a czujnik ten mówi razem z modułem zapłonowym sterownikowi silnika jakie są obroty silnika



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » czw mar 13, 2008 14:55

Czujnik halla znajduje się w twoim samochodzie w aparacie zapłonowym. Steruje on wytwarzaniem iskry dając impuls modułowi zapłonowemu o położeniu wału.



Awatar użytkownika
nerlst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 00:21
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: nerlst » czw mar 13, 2008 14:56

Jeśli czujnik halla nie działa to nie ma iskry na żadnej świecy, dlatego u Ciebie po wjechaniu w kałuże silnik gaśnie. Czujnik halla jest w aparacie zapłonowym, ostatnio wymieniałem taki w silniku ABU, w Boschu zapłaciłem za niego 160zł. Odpal silnik, otwórz maskę i rozpyl wodę nad silnikiem w okolicy aparatu zapłonowego (użyj do tego zwykłego spryskiwacza do zraszania liści kwiatków, albo do mycia szyb) jeśli silnik zgaśnie, sprawdź czujnik halla czy działa, jak to się robi było wiele razy opisywane na forum np.:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... t=#1751822

pzdr


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=130709&postdays=0&postorder=asc&start=0

mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: mmksk » czw mar 13, 2008 15:52

Dzięki za pomoc
Moze czegoś nie rozumiem ale skoro zapalę silnik to już chyba oznacza że czujnik działa?
Rozpylę wodę nad aparatem zapłonowym i zobaczę co się stanie. Jeśli zgaśnie to czujniek do wymiany (oczywiśnie po dokładnym jeszcze sprawdzeniu). Jeszcze jedno, gdy ponownie auto mi padnie i będzie problem z odpaleniem jest na to jakiś sposób aby go odpalić i dojechać do najbliższego mechanika?
Ostatnio zmieniony czw mar 13, 2008 15:53 przez mmksk, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » czw mar 13, 2008 15:57

Jeśli rozpylisz wodę przy aparacie i zgaśnie to nie oznacza od razu ze hall jest do wymiany. Gasnać może rónież jeśli przewody są już słabe i maja przebicia. W wilgotne dni jest to najbardziej odczuwalne. Zobacz czy w nocy nie masz dyskoteki na kablach. Gasnąć może różnież przez dostawanie się wilgoci do wnętrza kopułki i osadzaniu na ściankach. Róweniz dostaje przebicia i iskra bładzi zamiast trafić do odpowiedniej świecy. Sprawdz czy za bardzo nie dostaje się wilgoć do kopułki przy rozpylanie. Ona nie jest idealnie szczelna, ale nie powinna się wewnątrz niej osadzać woda.



Awatar użytkownika
nerlst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 00:21
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: nerlst » czw mar 13, 2008 15:59

Czujnik halla jak się psuje to różnie bywa, może być tak, że po prostu padnie i koniec lub tak jak u Ciebie, samochód zgaśnie, a po jakimś czasie zapali. Czujnik halla sprawdź jak nie będziesz mógł samochodu odpalić, bo skoro samochód odpalił to wiadomo, że czujnik działa.


pzdr


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=130709&postdays=0&postorder=asc&start=0

mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: mmksk » czw mar 13, 2008 16:39

Dzięki za pomoc, rozpylę wodę nad silnikiem w nocy i zobaczę co będzie się działo. Jakieś 20tyś km temu wymieniałem kable itp więc chyba sa jeszcze dobre.
Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 344 gości