dziwne zaciski potrzebne

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

grucha-r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt sie 04, 2006 13:32
Lokalizacja: kraków

dziwne zaciski potrzebne

Post autor: grucha-r » śr mar 12, 2008 22:22

Witam mam taki problem
stosuje caly wozek przedni z golfa mk2 do napędu tylnego w pewnym moim projekcie ( projekt zostanie ujawniony po zakończeńiu) i niestety aby go dopuscic do ruchu musze miec hamulec ręczny , znajomy diagnosta zwrucił mi uwage że żadne elementy home-made w układzie chamulcowym nie przejda ( a autko niestety bedzie trzepane na lewą strone bo i tak jest dziwne) mam więc pytanie czy ktoś zna jakieś zaciski z dodatkowym wyjsciem na linke kture da sie przykręcic do zwrotnicy od mk2 ? ( nie muszą byc to jakieś mocarne zaciski , autko i tak bedzie w chamowało przodem normalnie)
może ktos mam w garazu jakies zaciski i zmieży czy podejda na roztaw mk2 :) bardzo prosze o pomoc bo poza wami to mi juz napad na churtownie zaciksów pozostaje i przymierzanie do zwrotnicy , trzymając obsługę (drugą ręką) na muszcze pistoletu ..... :(


grucha-r

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » śr mar 12, 2008 22:33

Można inaczej podejść do sprawy - zastosować te zaciski "co są" ale ręczny zrobić hydrauliczny. Ale zapewne wiąże się to ze znacznymi kosztami :/


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

grucha-r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt sie 04, 2006 13:32
Lokalizacja: kraków

Post autor: grucha-r » śr mar 12, 2008 23:30

no niestety nie przejdzie ten hydro ręczny to musi byc na orginalnych elementach fabrycznych atestowanych i to musza buć NIEZALEZNE układy ....dla tego pytam o te zaciski w orginale .....


grucha-r

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » śr mar 12, 2008 23:55

A może do ręki nie pistolet a zwrotnica i nie do hurtowni a na giełdę i trochę "przymiarek" ?


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw mar 13, 2008 00:48

Z hydraulicznym ręcznym jest opcja przejścia przeglądu. Faktycznie trzeba go w odpowiedni sposób podłączyc (szczegółow teraz nie znam, najprawdopodobniej tak jak mowisz musz ato byc dwa osobne układy). Co do atestu na zastosowane części to wszystko czego się używa ma atest, przewody hamulcowe stosujesz z atestem, zacisk jest seryjny bez ingerencji w niego, a pompa która jest w kabinie również ma atest (bo pochodzi z jakiegoś auta przecież)
Po okazaniu odpowiednich dokumentów (homologocja FIA danego auta gdzie sa zdjecia i opis dopuszoczych przeróbek oraz załącznik J do regulaminów) auto powinno przejść przez badanie hamulców. Wszystkie topowe rajdówki mają hydrauliczny ręczny (nawet tez z niższej półki) a dopuszczone do ruchu są.
Widziałem hydrauliczny ręczny z wykorzystaniem seryjnej dźwigni , także i ona jest z atestem.
Pozostaje kwestia czy jesli to maja byc dwa osobne układy to czy to jest wykonalne w ogole? Dolozenia drugiego zacisku sobie nie wyobrazam a wpiecie sie w seryjny odpada bo nie bedą to niezależne układy.
Im bardziej sie nad tym zastanawiam to zaczynam miec wątpliwosci ...

A czmeu nie mozesz zalozyc sryjnych zaciskow na tył? jaka tam bedize tarcza?
Ostatnio zmieniony czw mar 13, 2008 00:49 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



grucha-r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt sie 04, 2006 13:32
Lokalizacja: kraków

Post autor: grucha-r » czw mar 13, 2008 03:00

no ja własnie pytam o seryjne zaciski tylne ( ale żeby je załorzyc na zwrotnice kture normalnie są przednie )
pytam dla tego bo nie mam żadnych tylnych zacisków w garazu ani u kolegów ,a znajoma churtownia ma sie otworzyc i jakos sie nie otwiera... :(
tak ze mowie: zacisk seria z jakiegos tyłu do przednich zwotnic mk2


grucha-r

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 239 gości