[mk2]Spalanie w Golfie 1.3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tk7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 16:34
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Kontakt:

Post autor: tk7 » wt wrz 06, 2005 19:53

To może jeździsz jak kapelusznik :green_fuck:
Po mieście mi za 30zł (bo za tyle zawsze tankowałem) starczało na jakieś 100-110km



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt wrz 06, 2005 20:08

tk7 pisze:To może jeździsz jak kapelusznik :green_fuck:
Po mieście mi za 30zł (bo za tyle zawsze tankowałem) starczało na jakieś 100-110km

jak kapelusznik to sam jezdzisz
ja nie wyprowadzam auta na spacer tylko nim jeszce. I to bardzo dymanicznie i szybko
caly czas powyzej 3.5 tysiaca obrotow. Moze twoje autko jakies było lipne . Wystarczy porzadnie wyregulowac:P



Awatar użytkownika
Marek 81l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt lis 30, 2004 20:38
Lokalizacja: Ruda Śl
Kontakt:

Post autor: Marek 81l » wt wrz 06, 2005 21:19

TAksa 2 takei cienkie 1. do rury wlotowej filtra TAK MAM :chytry:
ale tu chodzi wlasnei o ten drugi !!
U mnie jest tak zaczne od strony aparatu zapłonowego -wychodzi z membramki wchodzi nie wiem czy w gaznik juz czy to jescze mixer (z przodu auta) i zaraz obok niego wychodzi nastepny i jest go tam moze 5cm długości i jest zaslepiony (po zdjęciu zaslepki auto gaśnie).
A z oboudowy filtra pod spodem równiez od przodu auta idzie wezyk w dół 4cm i tak sobie wisi ;) i wyglada na to ze powinny byc ze soboa połączone (moze ktos wymienial nie wiem obudowe filtra , gaznik i nie polaczych ich ze soba)
Napiszcie jak wy macie w 1.3MH
i czy to moze miec wplyw na spalanie ;)[/quote]

Patrzalem u siebie ma to byc zlaczone.Jak go z aparatu wyciąglem to dostał 2tys obrotow a po chwili drgawki i umarl.mysle ze to bedzie przyczyna tego twojego spalania.Pamietaj ze po połączeniu musisz go sobie wyregulowac.Jak zrobisz napisz jak chodzi.powinien lepiej ciagnąc.Pozdro



Awatar użytkownika
alfikt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn cze 20, 2005 15:15
Lokalizacja: Świetokrzyskie

Post autor: alfikt » czw wrz 08, 2005 22:13

Marek 81l pisze: Patrzalem u siebie ma to byc zlaczone.Jak go z aparatu wyciąglem to dostał 2tys obrotow a po chwili drgawki i umarl.mysle ze to bedzie przyczyna tego twojego spalania.Pamietaj ze po połączeniu musisz go sobie wyregulowac.Jak zrobisz napisz jak chodzi.powinien lepiej ciagnąc.Pozdro
TO nei jest ten z aparatu bo tamten wchodzi chyab do gaznika a zaraz obok niego wychodzi ten ktory jes tnei polaczony ( z tym ktory jest pod obudowa filtr apwoietrza)
Ale polaczylem te wezyki bo podono powinny byc polaczone !!
Tylko aj regulowalem tzn. deczko musialem odkrecic na parowniku bo mial zbyt niskie obroty i wyszło mi juz 2 razy 6litrow gazu na 50km :( :( ło matko
tankowane w tym samym punkcie.
Moz ejutro uda mi si epodjechac do gazownika!!



Awatar użytkownika
Marek 81l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt lis 30, 2004 20:38
Lokalizacja: Ruda Śl
Kontakt:

Post autor: Marek 81l » pt wrz 09, 2005 08:22

Wydaje mi sie ze to nie tylko gaz ale gaznik by trza przeregulowac.Po złączeniu tego przewodu napewno mu sie cos zmienilo czy to z powietrzem czy z mieszanką.Jesli gaznik jest zle ustawiony to regulacja gazu nic nie da raczej.


Był Mk2 :)
był Mk3 :)
było Vento ABF
bylo Vento AAA
TERAZ: JETTA III i Mk3 Cabrio
1Z ,ABS

Awatar użytkownika
alfikt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn cze 20, 2005 15:15
Lokalizacja: Świetokrzyskie

Post autor: alfikt » pt wrz 09, 2005 17:41

hmm a gaznik ma kis wplyw an spalanie przy jezdzie na gazie ??



Awatar użytkownika
Marek 81l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt lis 30, 2004 20:38
Lokalizacja: Ruda Śl
Kontakt:

Post autor: Marek 81l » pt wrz 09, 2005 21:06

Oczywiscie.Przeciez naciskając pedał gazu rusza sie przepustnica w gazniku :chytry: Wiec i powietrze mimo ustawien gazu dostarczane jest tez pzrez gaznik.Zostaje tylko odcięty dopływ paliwa i na tym koniec.Pozdro...



maniack

Re: Spalanie w Golfie 1.3

Post autor: maniack » wt wrz 13, 2005 09:08

tauka pisze:Witam.
Jestem początkującym użytkownikiem Golfa. Jest To Golf 1.3 Kat na pełnym wtrysku. Wszyscy mi go zachwalali ze bedzie mało palił, natomiast on pali 10-12 litrów po mieście przy jezdzeniu w zakresie obrotów 2000-2500. czy to normalne, i co moze byc ewentualna przyczyna takiego spalania??
zatkany tłumik
padnieta sonda
zatkany katalizator
rozregulowana mieszanka
za wysokie jalowe
zuzyta listwa wtryskowa / wtryski
opory w napedzie - np. hamulce nie odbijajace, itd...

i po wyeliminowaniu wszystkiego nadal moze tyle palic... po miescie 10 litrow... moj 1.3 tez tyle bral... zalozylem gaz i chyba bedzie bral gazu mniej niz benzyny... dlaczego... nikt nie wie... chyba wtryskiwacze mi za duzo leja benzyny... mieszanka jest ok, na analizatorze wypadl w miare okej. mi palil 8-9l na trasie przy przedkosci do 90kmph... po miescie to cholera wie, bo malo po miescie jezdze, glownie trasa.

[ Dodano: Wto 13 Wrz, 2005 09:15 ]
Marek 81l pisze:Panowie to trzeba noge z gazu.1.3 to nie wyscigowka.Ja mam tez 1.3 na gazniku i trzeba mu naprawde deptac zeby wskoczyl na 9l/100km.Przy moim jezdzeniu to w miescie spalanie nie przekracza mi 7,5 l/100km a na trasie to koło 6 sie trzyma.Dosc czesto litrazuje spalanie.Ale jazda przyznam sie :roll: bardzo powolna.
no właśnie - masz na gaźniku. wtryskowce więcej od gaźników brały - przynajmniej wg. instrukcji vw, która była jakis czas temu zamieszczona na forum... mi na trasie bierze 8-9l benzyny, gazu powinien brac ok. litr mniej, ale jeszcze kilku butli nie zjechalem, wiec nie wiem jak to sie bedzie ksztaltowac... na razie wstepne wyniki daja mi 7.5 litra /100km, trasa, przy ~100.

naprawde - kwestia silnika... jego zuzycia, itd.. ja mam na budziku 221kkm, pewno bedzie kilkanascie/kilkadziesiat kkm wiecej... i to bez remontu... kompresja skokowa, leje benzyne do oleju (teraz na gazie - to nie leci i mi benzyna odparowala :) )...



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Re: Spalanie w Golfie 1.3

Post autor: tauka » wt wrz 13, 2005 12:20

maniack pisze:
tauka pisze:Witam.
Jestem początkującym użytkownikiem Golfa. Jest To Golf 1.3 Kat na pełnym wtrysku. Wszyscy mi go zachwalali ze bedzie mało palił, natomiast on pali 10-12 litrów po mieście przy jezdzeniu w zakresie obrotów 2000-2500. czy to normalne, i co moze byc ewentualna przyczyna takiego spalania??
zatkany tłumik
padnieta sonda
zatkany katalizator
rozregulowana mieszanka
za wysokie jalowe
zuzyta listwa wtryskowa / wtryski
opory w napedzie - np. hamulce nie odbijajace, itd...

i po wyeliminowaniu wszystkiego nadal moze tyle palic... po miescie 10 litrow... moj 1.3 tez tyle bral... zalozylem gaz i chyba bedzie bral gazu mniej niz benzyny... dlaczego... nikt nie wie... chyba wtryskiwacze mi za duzo leja benzyny... mieszanka jest ok, na analizatorze wypadl w miare okej. mi palil 8-9l na trasie przy przedkosci do 90kmph... po miescie to cholera wie, bo malo po miescie jezdze, glownie trasa.

[ Dodano: Wto 13 Wrz, 2005 09:15 ]
Marek 81l pisze:Panowie to trzeba noge z gazu.1.3 to nie wyscigowka.Ja mam tez 1.3 na gazniku i trzeba mu naprawde deptac zeby wskoczyl na 9l/100km.Przy moim jezdzeniu to w miescie spalanie nie przekracza mi 7,5 l/100km a na trasie to koło 6 sie trzyma.Dosc czesto litrazuje spalanie.Ale jazda przyznam sie :roll: bardzo powolna.
no właśnie - masz na gaźniku. wtryskowce więcej od gaźników brały - przynajmniej wg. instrukcji vw, która była jakis czas temu zamieszczona na forum... mi na trasie bierze 8-9l benzyny, gazu powinien brac ok. litr mniej, ale jeszcze kilku butli nie zjechalem, wiec nie wiem jak to sie bedzie ksztaltowac... na razie wstepne wyniki daja mi 7.5 litra /100km, trasa, przy ~100.

naprawde - kwestia silnika... jego zuzycia, itd.. ja mam na budziku 221kkm, pewno bedzie kilkanascie/kilkadziesiat kkm wiecej... i to bez remontu... kompresja skokowa, leje benzyne do oleju (teraz na gazie - to nie leci i mi benzyna odparowala :) )...
Dziekuje bardzo za podanie tych wszystkich przyczyn tego duzego spalania,ale chyba nie prześledziłeś całego tematu i wszystkich jego postów, bo juz kilkakrotnie pisałem co było przyczyną tego spalania, a mianowicie uszkodzona membranka przyśpieszacza zapłonu i sonda lambda. z uszkodzoną sonda jeżdze do dzisiaj a mimo to pali mi na trasie przy predkosci 140km/h ok 6l a po miescie przy taniej nie bardzo ekonomicznej jezdzie 8 litrów.
Pozdrawiam i na przyszłość zycze uważniejszego studiowania tematów.


Obrazek

Awatar użytkownika
alfikt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn cze 20, 2005 15:15
Lokalizacja: Świetokrzyskie

Post autor: alfikt » wt wrz 13, 2005 12:59

tauka pisze:kilkakrotnie pisałem co było przyczyną tego spalania, a mianowicie uszkodzona membranka przyśpieszacza zapłonu i sonda lambda. z uszkodzoną sonda jeżdze do dzisiaj a mimo to pali mi na trasie przy predkosci 140km/h ok 6l a po miescie przy taniej nie bardzo ekonomicznej jezdzie 8 litrów.
wymienlem u siebie tez membramke i regulacja LPg a oni tak pali 10,5l na miescie a Labdy nei mam !!
CO to mzoe jescze byc lewe powietrze ?? regulacja gaznika ???



Awatar użytkownika
b8tz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: śr mar 02, 2005 22:04
Lokalizacja: Z Kątowni :P
Kontakt:

Post autor: b8tz » wt wrz 13, 2005 14:01

ja gdzies wyczytalem ze przyczyna duzego spalania moze byc jeszcze uszkodzona podstawka gaznika.... Ssprawdz sobie to.....



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt wrz 13, 2005 14:06

alfikt pisze:
tauka pisze:kilkakrotnie pisałem co było przyczyną tego spalania, a mianowicie uszkodzona membranka przyśpieszacza zapłonu i sonda lambda. z uszkodzoną sonda jeżdze do dzisiaj a mimo to pali mi na trasie przy predkosci 140km/h ok 6l a po miescie przy taniej nie bardzo ekonomicznej jezdzie 8 litrów.
wymienlem u siebie tez membramke i regulacja LPg a oni tak pali 10,5l na miescie a Labdy nei mam !!
CO to mzoe jescze byc lewe powietrze ?? regulacja gaznika ???
A regulowałeś tak jak ci pisali najpierw gaznik a potem dopiero gaz??A może ci sie cos zrabalo i delikatnie na ssaniu chodzi.przez to tez moze wiecej pali. A moze tak ma byc. Wystrczy ciezka noga i ci 10 lekko spali i u mnie. A dodatkowo wez pod uwage to, ze na gazie zawsze wiecej pali.


Obrazek

Awatar użytkownika
madox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr mar 16, 2005 16:48
Lokalizacja: Kłodobok k. Nysy

Post autor: madox » wt wrz 20, 2005 22:43

Hej

Mój Golf 1,3 NZ (5 biegowa skrz.) pali:
miasto - 7l
trasa - 5-5.5l (max. 120km/h) :okej:



Awatar użytkownika
Red Erik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lis 16, 2005 10:56
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: Red Erik » pt gru 09, 2005 01:33

Witam.
Mam też silnik 1.3 kat NZ na pełnym wtrysku, i w mieście potrafi mi wciągnąć ponad 9L.
taukatwierdzisz że po wymianie membranki i sondy lambda wszystko wróciło do normy ?
a ile cie to kosztowało jeżeli można zapytać. bo ja mu lej on żre fest a mół...szkoda gadać.
dzięki i pozdrawiam.


Jak się nie da jak się da

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 284 gości