vag

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

fabjan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt paź 05, 2004 07:37
Lokalizacja: wawa

vag

Post autor: fabjan » sob wrz 10, 2005 23:28

czesc
mam pytanie odnośnie podłączenia vaga pod golfa3 93r ABU, dwie kostki K i L line.
1.czy napiecie musi być i na K i na L?
2.zrobiłem niechcacy zwarcie :blush: na +12 i gnd, poszedł bezpiecznik(nie działały zegary),wymieniłem(zegary działają) ale nie ma napieć na żadnej kostce do vaga :blush: ,czy da sie cos zrobić?
3. mam interfejs na transoptorach, jakiego programu najlepiej uzyc bo na vag com nie chciało sie łączyć..
dzieki


fabjan
golfik3 1.6

Awatar użytkownika
neo25-pk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 01:46
Lokalizacja: LESZNO...WLKP
Kontakt:

Post autor: neo25-pk » sob wrz 10, 2005 23:35

Witam
Z tego co wiem to na linich K i L nie powinno być napięcia. A co do napięcia +12V na tym drugim złaczu to zawsze możesz sobie "pociągnąć" z innego miejsca i sie wpiąć we wtykę. A tu masz bardzo pożyteczny link jeścli chodzi o VAG i OBD II.:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic170835.html


Pilnie kupię osłone rozrządu (górną boczna pokrywę, plastik) !!!

Awatar użytkownika
PitrekT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sty 11, 2005 20:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: PitrekT » ndz wrz 11, 2005 12:25

Jeżeli interfejs nie działa to sprawdź przede wszystkim czy jest on wykrywany przez program VAG-COM.W dalszej kolejności sprawdź przewody od kostek.



fabjan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt paź 05, 2004 07:37
Lokalizacja: wawa

Post autor: fabjan » ndz wrz 11, 2005 12:41

jest tak ze w vag-com gdy biore na opcje i tam jest test, mowi ze port ok ale interfejsu nie widzi.. może z tym programem nie współpracuje ten interfejs. kupowalem go od viaken.pl, sciagnelem wlasnie vwtool, moze tym sie połącze, jeszcze mam obdtest wiec zobacze czy interfejs sprawny. potem napisze jak poszło.
dzieki za zainteresowanie, pozdro


fabjan
golfik3 1.6

Awatar użytkownika
PitrekT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sty 11, 2005 20:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: PitrekT » ndz wrz 11, 2005 12:48

Program VAG-COM bardzo dobrze współpracuje z interfejsem na optoelemntach :).
Sam go używam i zdaje rezultat w 100%.



Awatar użytkownika
neo25-pk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 01:46
Lokalizacja: LESZNO...WLKP
Kontakt:

Post autor: neo25-pk » ndz wrz 11, 2005 14:06

Czasami podczas połacznia należy zewrzeć na moment linie K i L. Ponoć pomaga. Źródło www.elektroda.pl


Pilnie kupię osłone rozrządu (górną boczna pokrywę, plastik) !!!

fabjan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt paź 05, 2004 07:37
Lokalizacja: wawa

Post autor: fabjan » ndz wrz 11, 2005 17:50

już wiem w czym problem:
chodzi o to że mam laptopa który nie ma portu rs232 tylko podłączyłem przez przejściówke usb-rs232. testowałem programem OBDtest i okazuje sie ze nie ma połączenia z samym interfejsem, w domu podłączyłem interfejs pod zasilacz 12V i wpiełem pod rs232 w stacjonarnym kompie i w OBDtest wyszło że jest połączenie.
teraz się głowie jak rozwiązać ten problem...nie mam możliwości podłączenia stacjonarnego kompa do auta(mieszkam w bloku).
czy jest jakas mozliwość jednak przez tą przejściówke, może jakos to trzeba poustawiać w windowsie. nie zabardzo widzi mi sie kupować port rs na pcmcia...


fabjan
golfik3 1.6

Awatar użytkownika
PitrekT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sty 11, 2005 20:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: PitrekT » ndz wrz 11, 2005 19:13

Z taką przejściówką USB---RS232 będzie problem.Czytałem ,że nie zabardzo da się cokolwiek zdziałać.Pozostaje zakup karty karta PCMCIA z RS-em.Niestety jest ona dosyć droga :(



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pn wrz 12, 2005 09:08

fabjan pisze:już wiem w czym problem:
chodzi o to że mam laptopa który nie ma portu rs232 tylko podłączyłem przez przejściówke usb-rs232. testowałem programem OBDtest i okazuje sie ze nie ma połączenia z samym interfejsem, w domu podłączyłem interfejs pod zasilacz 12V i wpiełem pod rs232 w stacjonarnym kompie i w OBDtest wyszło że jest połączenie.
teraz się głowie jak rozwiązać ten problem...nie mam możliwości podłączenia stacjonarnego kompa do auta(mieszkam w bloku).
czy jest jakas mozliwość jednak przez tą przejściówke, może jakos to trzeba poustawiać w windowsie. nie zabardzo widzi mi sie kupować port rs na pcmcia...
Sprawdz czy w laptopie masz mozliwosc podlaczenia stacji dokujacej (port replikatora) wowczas laptopa na taka stacje i wowczas twoj laptop powieksza sie o kilka lub kilkanascie dodatkowych wyjsc / wejsc w tym rs232. Ja tak mam i sobie chwale. I napewno VAG zadziala.

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

kp1997
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw sty 06, 2005 09:46
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: kp1997 » pn wrz 12, 2005 13:20

fabjan pisze:już wiem w czym problem:
chodzi o to że mam laptopa który nie ma portu rs232 tylko podłączyłem przez przejściówke usb-rs232. testowałem programem OBDtest i okazuje sie ze nie ma połączenia z samym interfejsem, w domu podłączyłem interfejs pod zasilacz 12V i wpiełem pod rs232 w stacjonarnym kompie i w OBDtest wyszło że jest połączenie.
teraz się głowie jak rozwiązać ten problem...nie mam możliwości podłączenia stacjonarnego kompa do auta(mieszkam w bloku).
czy jest jakas mozliwość jednak przez tą przejściówke, może jakos to trzeba poustawiać w windowsie. nie zabardzo widzi mi sie kupować port rs na pcmcia...
Sprawdz w laptopku jaki port COM zostal przyporzadkowany. ja korzystam z takiej przejsciowki i u mnie dziala.
U mnie w komputerku ustawil sie jako COM3 i w tedy trzeba ustawic odpowiedni port w programie VAG lub VWTool (nie wiem ktorego uzywasz).

Na lini K i L powinno byc napiecie ok 8,5 - 10V


Pozdrówka
Krzysztof

fabjan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt paź 05, 2004 07:37
Lokalizacja: wawa

Post autor: fabjan » wt wrz 13, 2005 09:07

kolego kp1997, powiedz cos wiecej jaką masz konfiguracje, u mnie wyświetlił sie jako com1 ale to moge zmienic w manadzeże urządzeń. jaki masz system?czy instalowałeś jakieś specjalne sterowniki do przejściówki?jakie masz ustawienia portu com,czy są one defaultowe? na lini K i L napięcie takie mam ale jak podłącze interfejs, bo jezeli nic nie jest podłączone pod kostki to na tych liniach nie ma napięcia, jest tylko na +12. jakiego programu używasz i jaki masz interfejs?


fabjan
golfik3 1.6

Awatar użytkownika
wolf243
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt lip 15, 2005 09:08
Lokalizacja: Wrocław/Zgorzelec
Kontakt:

Post autor: wolf243 » wt wrz 13, 2005 12:00

Witam
Chciałbym sobie kupić taki interfejs na Allegro tylko nie wiem jaki. :blush: Możecie mi jakiś polecić ??
Do tych interfejsów dołączone jest jakieś oprogramowanie czy trza samemu kombinować ??
pozdrawiam



fabjan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt paź 05, 2004 07:37
Lokalizacja: wawa

Post autor: fabjan » śr wrz 14, 2005 09:19

wolf243 pisze:Witam
Chciałbym sobie kupić taki interfejs na Allegro tylko nie wiem jaki. :blush: Możecie mi jakiś polecić ??
Do tych interfejsów dołączone jest jakieś oprogramowanie czy trza samemu kombinować ??
pozdrawiam
ja kupilem ze strony viaken.pl ale jak widzisz w temacie mam problemy z podłączeniem(to nie znaczy ze interfejs zly)


fabjan
golfik3 1.6

Awatar użytkownika
wolf243
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt lip 15, 2005 09:08
Lokalizacja: Wrocław/Zgorzelec
Kontakt:

Post autor: wolf243 » śr wrz 14, 2005 12:56

fabjan pisze:ja kupilem ze strony viaken.pl ale jak widzisz w temacie mam problemy z podłączeniem(to nie znaczy ze interfejs zly)
dzięki, a co z softem ??


[size=125][b]NOTEBOOKI [color=#FF0000]I[/color][color=green]B[/color][color=blue]M[/b][/color] seria [b]T[/b][/size]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 339 gości