obroty silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Norberto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 20:06
Lokalizacja: Lublin/obecnie Wrocław

obroty silnika

Post autor: Norberto » wt mar 11, 2008 11:09

Witam,
Posiadam VW 1.6 rocznik 1997. Od jakiegoś czasu zauważyłem pewne problemy a mianowicie:
- czasami samochód mi gaśnie (przy postaju na sygnalizacji świetlnej) - ponowne zapalenie jest dosyć utrudnione - nie może jakoś załapać...
- nabiera sam obrotów (różnie i w czasie jazdy odczuć nieraz można jak ciągnie bardziej albo w czasie ruszania lub postoju do 5/6 tyś/min). Muszę wtedy przygazować jeszcze bardziej by obroty spadły lub samochód zgasić...
- i chyba kolejna sprawa z tymi objawami to duszenie się... wszystko to związane jest chyba z dawkowaniem paliwa (nie jestem pewny bo amator ze mnie).

Nie wiem czy moze to być problemem ale czujnik temperatury mi wskazuje jak mu siępodoba - raz na zero raz 90 stopni albo sobie w czasie jazdy skacze... Nieraz właśnie w czasie tych wachań wskazówki zauważyłem, że samochód albo przymula albo większego powera dostaje...

Ktoś mi kiedyś powiedział, że to przepustanica może (nie wiem czy opłaca się czyszczenie i ponowne komputerowe zaadaptowanie-czy jakoś tak to się zwie)...

Bardzo proszę o jakieś wskazówki... a moze jakiś adres serwisu dobrego we Wrocławiu (bo od niedawna tu mieszkam i nie znam okolic)....

zeby nie zakładać nowego tematu... Czy spalanie w trybie miejskim 10-11 l na 100 km to nie za dużo... bo coś mi się wydaje, że przez te obroty więcej mi ciągnie:/

Pozdrawiam i z góry dziękuję za jakieś info.
Norbert.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt mar 11, 2008 11:16

Jeżeli wskazówka temperatury lata jak chce to przyczyną może być czujnik temperatury, wtedy jak wskazówka spada do zera to silnik dostaje więcej zupy...
najlepiej jedź na VAGa, on wszystko powie ;)



Norberto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 20:06
Lokalizacja: Lublin/obecnie Wrocław

Post autor: Norberto » wt mar 11, 2008 11:52

Qto pisze:najlepiej jedź na VAGa, on wszystko powie ;)
tzn? :) pisałem, że jestem laik...

Właśnie dzwoniłem do serwisu i uzyskałem info, że wymiana czujnika z wcześniejszą analizą komputerową to kosz ok 200 zł woow - to nie za dużo (sam czujnik podobno ok 110 zł).
Ostatnio zmieniony wt mar 11, 2008 11:57 przez Norberto, łącznie zmieniany 1 raz.



Kamil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn lut 26, 2007 22:45
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: Kamil » wt mar 11, 2008 18:52

nie wydaje mi sie zeby było to spowodowane czujnikiem temeperatury bo u mnie tez był walniety i tak jeździłem z dobre pół roku i nic sie złego nie działo a jeżeli chodzi o spalanie to całkiem normalne kiedyś nawet zrobiłem taki test zanim założyłem LPG i przy spokojnej jeździe po mieście niecałe 9 a przy takiej dośc ostrej doszło do 13 wiec nie masz sie co przejmowac bo to całkiem normalne dla tego motoru.. :bigok:



Norberto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 20:06
Lokalizacja: Lublin/obecnie Wrocław

Post autor: Norberto » wt mar 11, 2008 19:29

hmm to czym to może być w takim razie spowodowane?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt mar 11, 2008 19:53

Norberto pisze:Qto napisał/a:
najlepiej jedź na VAGa, on wszystko powie


tzn? pisałem, że jestem laik...
Norberto pisze:analizą komputerową
- VAG jest to właśnie analiza komputerowa



Kamil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn lut 26, 2007 22:45
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: Kamil » wt mar 11, 2008 22:01

jedź to jakiejś stacji diagnostycznej gdzie spraedza Ci Vagiem i wszystko bedziesz wiedział innego wyjscia nie ma takie sprawdzenie kosztuje w granicy 40zł wiec za nieduża kase dowiesz sie wszystkiego :chytry:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 291 gości