Coś całkowicie odcina zasilanie w stacyjce?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

raven666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 11, 2006 22:49
Lokalizacja: Beskidy

Coś całkowicie odcina zasilanie w stacyjce?

Post autor: raven666 » wt mar 11, 2008 21:19

Witam

Ostatnio dzieje sie cos dziwnego z zasilaniem w stacyjce mojego golfa 3. Przegladnalem juz forum ale nic konkretnego nie znalazlem, jak na razie, a sprawa pilna.
Co sie dzieje. Poczatkowo, czesto zdarzalo sie, ze po wyciagnieciu kluczyka ze stacyjki odcinalo mi na kilka sekund zasilanie gasly mi liczniki, radio, wszystko. Kiedy zasilanie wracalo zegar,licznik trip i ustawienia radia byly wyzerowane. Potem troche sie uspokoilo, az ktoregos dnia po pracy poszedlem na parking po samochod i ... w stacyjce,wszedzie nie ma pradu,nic, ani radio, ani swiatla, ani awaryjne kompletnie nic. Wkladalem kluczyk do
stacyjki, wyjmowalem i nic. Kawalek go przepchnalem, wsiadlem do srodka, troche poruszalem kierownica i nagle cos zabrzeczalo w srodku w stacyjce i zasilanie wrocilo.
Odwiozlem auto do elektryka, specjalisty od vw,ktory za bardzo nie wiedzial co moze byc przyczyna. Wymienil mi kostke stacyjki.

To bylo jakies 2 tyg. temu. Wczoraj ide do garazu i to samo! Sprawdzalem akumlator jest ok (ladowanie tez, sprawdzal elektryk ostatnio). I tu ciekawe, trzasnalem mocniej drzwiami od kierowcy i w tym momencie zasilanie wrocilo.

Zwarcie? Jakis przekaznik? Co to moze byc? Z gory dzieki za jakies naprowadzenie



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » wt mar 11, 2008 21:53

Cóż... nie ma innej rady jak miernik w dłoń, schemat elektryki z www.volkswagen.msk.ru
przekręcać kluczykiem i mierzyć napięcia :) Wszystko może tu być powodem.


Konto usunięte.

raven666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 11, 2006 22:49
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: raven666 » wt mar 11, 2008 22:03

Dzieki za linka. Sprobuje cos podzialac. A myslalem ze to cos konkretnego a to moze byc wszytsko :) Cos mi sie wydaje ze kolejna wizyta u elektryka bedzie konieczna...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 426 gości