Pompa paliwa a spuszczanie paliwa z baku silnik benzynowy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tek102m5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: czw lut 14, 2008 18:11
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Pompa paliwa a spuszczanie paliwa z baku silnik benzynowy

Post autor: tek102m5 » wt mar 11, 2008 20:50

Po włączeniu zapłonu w golfach coś zaczyna chodzić gdzieś słyszałem że to włąśnie pompa paliwa Jeśli to prawda to czy można na zapłonie dzięki tej pompie spuścić paliwo Proszę o jakąś instrukcje mam nadzieje że nie palnąłem głupoty. Jeśli to nie pompa paliwa to co to chodzi po włączeniu zapłonu i czy istnieje możliwość spuszczania paliwa zakładając że auto jest bez gazu


[color=#FF0000][/color][url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=150740[/url]

Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » wt mar 11, 2008 21:01

No dobrze słyszałeś. Jest ona wbudowana w zbiornik paliwa i zasilana elektrycznie.
Przyznam że to ciekawy sposób na opróżnienie zbiornika. Musiałbyś tylko zwrócić uwagę na trzy kwestie.
1. Pompa zasila układ wtryskowy pod wysokim ciśnieniem. Weź to pod uwagę przy konstruowaniu rurek i doborze naczynia
2. Pompa po włączeniu zapłonu nie zasila permanentnie silnika. Gdy włączysz zapłon pompa załącza się tylko na chwilę a potem milczy aż do momentu uruchomienia rozrusznika - chodzi o zabezpieczenie w razie wypadku. Ważne przy połączeniach.
3. Pompa jest smarowana paliwem w związku z czym nie powinna pracować bez benzyny.
Pozdrawiam!


PozdraVWiam!

Awatar użytkownika
tek102m5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: czw lut 14, 2008 18:11
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: tek102m5 » wt mar 11, 2008 21:19

Dzięki wielkie ale możesz mi powiedzieć jeszcze jak znaleść odpowiedni przewód ?


[color=#FF0000][/color][url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=150740[/url]

Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » wt mar 11, 2008 21:30

Sądzę że najprościej i najbezpieczniej będzie podpiąć się bezpośrednio do pompy z pominieciem jej układu zasilania.
Zdejmij poszycie tapicerskie podłogi pod kanapą. W podłodze powinieneś zobaczyć okrągłą pokrywkę. Pod nią bezpośrednio znajduje się pokrywa pompy. Zobaczysz złącze lub złącza, nie jestem tego pewien. Jedno odpowiada za zasilanie pompy drugie za nadawanie sygnału do wskaźnika poziomu paliwa. Włącz zapłon i odłącz kable. Brak wskazań i nie działanie pompy wskażą Ci właściwe przewody.
Potem dla wygody i bezpieczeństwa wymontuj akumulator podłącz pompę pod niego. Pozdrawiam!


PozdraVWiam!

Awatar użytkownika
tek102m5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: czw lut 14, 2008 18:11
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: tek102m5 » wt mar 11, 2008 21:43

aha w ten sposób dzięki wielkie myslalen ze jakos pod maska da sie pod cos podpiąć ale ok i tak może być myśle że dam rade Dzięki wielkie :kufel:

[ Dodano: 13 Mar 2008 10:16 ]
dobra znowu ja znalazlem pompe jest w III w bagazniku a nie pod kanapa no ale tak dla pewnosci prosze mi wytlumaczyc pod ktore przewody mam sie podpiąć ? Wystarczy jesli na wyjscie podepne swój przewód ?? czy cos jeszcze trzeba Ktoś robił coś podobnego ??


[color=#FF0000][/color][url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=150740[/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 407 gości