Stukanie z przodu auta

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

radek463
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 30, 2007 23:19
Lokalizacja: Starogard Gd

Stukanie z przodu auta

Post autor: radek463 » pn mar 10, 2008 00:07

Witam jest problem z moim autem słychać uciazliwy i chałasliwy stukot w przodzie auta gdy pokonuje troszke nie rowna droge. Mialem wymienione przeguby zewnetrzne sworznie wachaczy i tuleje na wachaczech ale tylko te okragle. Kierownicą takze trzesie i czuc drgania podczas jazdy a czasem jak jade po bruku to normalnie puka i kierownica chodzi lewo prawo. Co to moze byc?

I drugi problem
jakby w silniku bylo slychac cykanie czy tykanie i nie wiem i nie mam pojecia co to moze byc slychac to doskonale jak silnik jest zimny i w miare wzrostu obrotow silnika jest glosniej ale nie zawsze czasem jest spokoj i jest ok. Ale i jak silnik jest rozgrzany i w trakcie jazdy czy postoju tez potrafi zaczac tykac czy cykac. W tej sprawie takze prosze o pomoc. Mam Jette 1.6 D



Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » pn mar 10, 2008 22:03

Ad.1 Sądzę że to mogą być albo wyrobione przeguby kierownicze lub co bardzo prawdopodobne łożyska górne kolumn McPhersona.
Podnieś samochód by odciążyć przednie zawieszenie i staraj się podnieść koło obserwując zachowanie się górnego mocowania kolumny. Jakiekolwiek luzy i hałasy będą świadczyć o usterce.

Temat bardzo popularny także na forum znajdziesz dalsze wskazówki co do ewentualnych cen itp.

Ad.2 Przyczyn może być wiele ale ze względu na zależność między hałasem a temperaturą silnika to mogą być zużyte popychacze hydrauliczne. Możesz je wprawdzie sprawdzić samemu ale wskazane jest potem wymienienie uszczelki pod pokrywą.

Pozdrawiam!


PozdraVWiam!

boordziu69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 01:39
Lokalizacja: Łuków

Post autor: boordziu69 » pn mar 10, 2008 22:31

ad.1 byc moze górne łożyska albo całe amortyzatory.
podobny problem u siebie... te zmyslałem ze łożyska góne ale jak pojechał na diagnostyke to wyszło ze amory juz siadły. miały spore luzy.

sprubój na postoju złapąc za opone od strony szpilek na prostych kołach i szarpać mocno do siebie.
jak bedą luzy to amory do wymiany. :bigok: ja wymieniłem i żadnego stuku :bajer:



radek463
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 30, 2007 23:19
Lokalizacja: Starogard Gd

Post autor: radek463 » wt mar 11, 2008 16:26

Amortyzatory wymienilem takze bede musial sprawidzic łożyska górne kolumny McPhersona. Sprawdze i dam znac. A narazie dzieki za odpowiedz



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 299 gości