Szybko sie grzeje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jargus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob lis 04, 2006 21:42
Lokalizacja: Wałbrzych

Szybko sie grzeje

Post autor: Jargus » pn mar 10, 2008 19:22

witam mam takie banalne pytanie. Nagle silnik zaczoł mi sie szybko grzac co morze byc powodem??? chłodzący w normie



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Re: Szybko sie grzeje

Post autor: herflik95 » pn mar 10, 2008 19:30

Jargus pisze:witam mam takie banalne pytanie. Nagle silnik zaczoł mi sie szybko grzac co morze byc powodem??? chłodzący w normie
wzrost temp na dworze bedzie miał wpływ na szybsze grzanie



Jargus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob lis 04, 2006 21:42
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Jargus » pn mar 10, 2008 19:32

no fakt ale wentylator nie powinien chyba sie włączyc juz po 10 min i to godzine temu teraz juz nie jest tak ciepło



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn mar 10, 2008 19:33

Jargus pisze:nie powinien chyba sie włączyc juz po 10 min
?????



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » pn mar 10, 2008 19:37

Jargus pisze:no fakt ale wentylator nie powinien chyba sie włączyc juz po 10 min i to godzine temu teraz juz nie jest tak ciepło
to mi wygląda na to że masz przewody chłodnicze nie drożne



Jargus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob lis 04, 2006 21:42
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Jargus » pn mar 10, 2008 19:48

a moze to pmpa wody pada jakis czas temu uciekał mi płyn własnie z tych okolic po pewnym czasie ustało. Jak myslicie? tydzien temy dałem mechanikowy do roboty rozrusznik i miał usunąc mi dziwny odgłos (ja myslałem ze to łozysko alternatora on powiedział ze to pasek rozrzadu jest zbyt mocno naciagniety i miał mi go (pompą) poluzowac. Moze to od tego. dodam ze dziwny odgłos nie ustał a wrecz sie nasilił co o tym myslicie? w dodatku słyszałem jakis czas dziwne cykanie boje sie ze moze cos naknocił z rozrzadem. głupi juz jestem bo nie moge zlokalizowac tego odgłosu ( nie wiem czy to rozrzad czy alternator ) pasek rozrzadu był wymieniany 20 000km temu nie widac sladów zebów na nim wiec chyba jest wpozadku Doradźcie cos bo z przestrachem wsiadam ostatnio do auta.



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » pn mar 10, 2008 19:55

bardzo możliwe ze pompe szlak trafił. jak nie przepompowuje wody to pewnie że auto sie bedzie grzać ba grzać WRZEĆ będzie. Ten odgłos o którym mówisz to może być włąsnien pompa i mogło coś na niej paśż np lożysko a za tym poleci jeszcze pare rzeczy. Ja na twoim niejscu pojechał bym do tego mechaniora i go opierdolił ze jest jeszcze gorzej nisz wcześniej i niech robi jeszcze raz i partrzył bym mu na ręce co i jak robi



marekx2710
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw sie 03, 2006 20:41
Lokalizacja: roztocze
Kontakt:

Post autor: marekx2710 » pn mar 10, 2008 20:56

W moim poprzednim aucie za takie zbyt mocne nagrzewanie odpowiedzalna było pompa. Po prostu łopatki w niej się zużyły ale mechanik wpadł na to dopier jak wymieniłem termostat i oba czujniki. Nie wiem jakie masz auto, ale te odgłosy to pewnie najprościej sprawdzić by było zdejmując na chwilę pasek z koła alternatora.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 517 gości