szarpnie przy delikatnym puszczeniu gazu i ponownym dodaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
TomiTT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: czw lip 12, 2007 19:13
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

szarpnie przy delikatnym puszczeniu gazu i ponownym dodaniu

Post autor: TomiTT » pn mar 10, 2008 17:05

Witam.... Gdy jade obojętnie z jaką prędkością i delikatnie chce zachamować silnikiem to szarpnie potem delikatnie dodam gazu też szarpnie.... zauwazyłem że przy ruszaniu ze świateł i silnik jest obciążony to czasami czuć też takie poszarpywania ale delikatne bardzo. Świece wymienione (NGK) poduszka przednia silnika też, linka sprzęgła bez samoregulatora, a także wymienione wszystkie filtry. Czy to sprzęgło się kończy? Przebieg oryginalny 122 tyś km
Ostatnio zmieniony pn mar 10, 2008 17:16 przez TomiTT, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=147731
[b]Moja perełka nowe zmiany str 2[/b]

leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » pn mar 10, 2008 17:22

sprawdz palec rozdzielacza i kopulke moze trzeba bedzie wymienic kable wysokiego napiecia

napewno nie sprzeglo :)

[ Dodano: 10 Mar 2008 16:24 ]
jednak jak sie temu przyjrzec drugi raz to sprawdz sobie narpierw dokladnie wszytkie przeguby



Awatar użytkownika
TomiTT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: czw lip 12, 2007 19:13
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: TomiTT » pn mar 10, 2008 17:34

przeguby ? raczej nie ..na skręconych kołach nic nie puka czyli zew. przeguby wyeliminowane... gdy jade pod górke też sprawnie przyspiesza i nic nie puka wew. przebguby wyeliminowane:) Jak sprawdzić palec i kopułke? Kable przebić nie mają są firmy Beru a palec Bosch
Ostatnio zmieniony pn mar 10, 2008 17:36 przez TomiTT, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=147731
[b]Moja perełka nowe zmiany str 2[/b]

leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » pn mar 10, 2008 18:01

jak wyeliminowales wewnetrzne przeguby jak je sprawdziles wlasnie wewnetrzne daja taki obiaw jak pisales

palec organoleptycznie tzreba sprawdzic czy nie jest przepalony przeczyscic papierem zeby nie bylo nagaru kopulke tak samo kable nie maja przebiac ale nie znaczy ze sa dobre



Awatar użytkownika
TomiTT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: czw lip 12, 2007 19:13
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: TomiTT » pn mar 10, 2008 18:07

kurcze no nie wiem.... autko super sie zbiera itd ... nie ma problemów z odpalaniem.... kilka razy przez 6 miesięcy użytkowania zdarzyło mi sie że autko straciło moc tzn dawałem gaz ale ono zwalniało dusiło się i zgasło... nie wiem do dziś czemu tak się działo... a jak te przeguby wew sprawdzić bo sądze że właśnie one mogą to powodować?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=147731
[b]Moja perełka nowe zmiany str 2[/b]

leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » pn mar 10, 2008 18:16

TomiTT pisze:a jak te przeguby wew sprawdzić bo sądze że właśnie one mogą to powodować
dwignij sobie samochod na lewarku wrzuc wstecny i krec kolem tak zeby odbijalo patrz na oske wzgledem przegubu czy nic nie przeskakuje

]jak masz kanal bujaj autem na wstecznym do przodu i do tylu zlap sobie oske do reki i bedziesz czul czy cos przeskakuje

trzeba obserwowac przwgub wzgledem oski czesto slychac strzelanie i widac przy takiej prubie jak przegub chcialby jakby przeskoczyc



Awatar użytkownika
TomiTT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: czw lip 12, 2007 19:13
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: TomiTT » pn mar 10, 2008 18:23

niedawno wymieniałem osłone przebugu zew. i sprawdzałem w ten sposób mniej więcej .. nic się nie działo... szarpnięcie które mnie dręczy jest krótkie i dośc mocno wyczuwalne.... następuje z pewnym opuźnieniem co do puszczenia i dodania gazu


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=147731
[b]Moja perełka nowe zmiany str 2[/b]

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » pn mar 10, 2008 18:26

TomiTT pisze:n szarpnięcie które mnie dręczy jest krótkie i dośc mocno wyczuwalne.... następuje z pewnym opuźnieniem co do puszczenia i dodania gazu
Ja mam to samo, ale też przy wysprzęglaniu. Trzeba będzie sprawdzić w takim razie te przeguby.



leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » pn mar 10, 2008 18:28

ja bym stawial na 90% ze to ktorys z przegubow podjedz moze do jakiegos mechaniora zeby wykluczyl przeguby



Awatar użytkownika
TomiTT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: czw lip 12, 2007 19:13
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: TomiTT » pn mar 10, 2008 18:32

hmmm ... jak kupiłem golfa to byłem troche szczeniak w podejściu do samochodu i paliłem gume w taki sposób że jechałem sobie 20 km/h na 1 biegu i gaz w deche - pisk opon.....:((( Kur... ale żałuje ... pewnie od tego teraz są konsekwencje :grrr:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=147731
[b]Moja perełka nowe zmiany str 2[/b]

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » pn mar 10, 2008 18:46

TomiTT pisze:jak kupiłem golfa to byłem troche szczeniak w podejściu do samochodu i paliłem gume
To teraz sam sobie możesz pluć w brodę.
:panna: :panna: :panna:



Awatar użytkownika
TomiTT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: czw lip 12, 2007 19:13
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: TomiTT » pn mar 10, 2008 19:07

podejrzewam że każdy coś takiego na początku miał... czasu nie cofnę ale i tak nie robiłem tego często.. w porównaniu to co mój kumpel astrą 1,4 wyprawia to jestem w szoku że jeszcze nic poważniejszego się nie posypało... panowie to golf wydaje mi się że powinien być twardszy niż taka astra! :grrr:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=147731
[b]Moja perełka nowe zmiany str 2[/b]

Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » pn mar 10, 2008 19:40

TomiTT pisze:podejrzewam że każdy coś takiego na początku miał... czasu nie cofnę ale i tak nie robiłem tego często.. w porównaniu to co mój kumpel astrą 1,4 wyprawia to jestem w szoku że jeszcze nic poważniejszego się nie posypało... panowie to golf wydaje mi się że powinien być twardszy niż taka astra! :grrr:
nic nie jest wieczne...


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Awatar użytkownika
TomiTT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: czw lip 12, 2007 19:13
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: TomiTT » pn mar 10, 2008 19:53

dobra nie ważnie bo odbiegamy od tematu a autko NADAL JEŹDZI i to bardzo dobrze....lecz jestem uszczypliwy co do wszelkich szarpnięc i stuków i chciałbym to wyeliminować :jezor:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=147731
[b]Moja perełka nowe zmiany str 2[/b]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 162 gości