korek do zbiorniczka wyrównawczego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
endoen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:07
Lokalizacja: Warszawa

korek do zbiorniczka wyrównawczego

Post autor: endoen » pn mar 10, 2008 18:15

Witam, zgubiłem korek od zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodnicy. Dwa pytania mam teraz, co sie stanie jak bede jeździł bez niego, już pare razy śmiagłem, silnik nie wykazywał oznak przegrzewania się.
Drugie pytanie na allegro mam korek taki za 8 zł plus wysyłka, w serwisie siekneli mi cene 36zł. teraz pytanko, czy jakość takiego korka z allegro jest wystarczająca, nie będzie miała wpływu na działanie całego układu?


rozstać się z bałaganem i do codzienności powrót z dodatnim ducha stanem

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » pn mar 10, 2008 18:51

endoen pisze:co sie stanie jak bede jeździł bez niego, już pare razy śmiagłem, silnik nie wykazywał oznak przegrzewania się.

jezdziles bez korka ? z odkreconym zbiorniczkiem ? :goof:

Ten korek jest potrzebny, pomijajac to, ze bez niego bedzie wylewac sie woda, do regulowania cisnienia wewnatrz ukladu. Na korku sa dwa zaworki dotego sluzace.

Korek korkowi nierowny. Ciezko tak powiedziec czy ten za 8 bedzie lepszt od tego za 36. Na pewno w aso bedzie drozszy z zasady. Wydaje mi sie, ze ja bym chyba kupil w aso za te 36 zl, tak dla pewnosci. Kupuj czym predzej jakis korek i nie jezdzij bez niego



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » pn mar 10, 2008 18:53

Jasda bez korka to strata płynu bo go będzie wywalać a na dodatek będzie brak podciśnienia i w rezultacie zły obieg płynu
Zaś co do korka to kup orginał lecz używkę aby wytrzymał w zbiorniczku



Awatar użytkownika
endoen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: endoen » pn mar 10, 2008 19:30

powiem tak, właśnie w sklepie niedaleko domu dorwałem bardzo podobny korek do mojego tyle że kolor niebieski, 10zł (nie,nie od baniaka;>). wkręciłem i zobaczymy.jeździłem bez niego, ale silnik się nie grzał za bardzo, nic sie nie działo w zasadzie niepokojącego poza faktem, że płynu ubywało;> ale i bez tego mi ubywa nawet jak jest korek, czym będę musiał się zając. pytanie mam co może się stac skoro wskaźnik nie pokazuje nadmiernego nagrzewania się, jak bez korka jeździłem i w ogóle kiedy jest bezpieczny poziom wskaźnika temperatury, u mnie zwykle do połowy dochodzi maxymalnie.

[ Dodano: 10 Mar 2008 20:58 ]
i o jakich zaworkach mówisz? w którym miesjcu one są na korku?


rozstać się z bałaganem i do codzienności powrót z dodatnim ducha stanem

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 453 gości