MK2 GTI problem z jazda. HELP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

MK2 GTI problem z jazda. HELP

Post autor: Golf GTi » pn wrz 12, 2005 14:54

Siema ziomy , mam problema , ostatnio zatankowalem grata do pelna az po sam korek pojechalem z 10 KM , auto przestalo jechac , a dokladnie oslablo o jakies 70% , nie wiem za chore co to moze byc , tak se pomyslalem zeby w czasie jazdy na wysokim biegu wylaczyc i wlaczyc zaplon i pomogo , dostał "buta" , i znowu 10- 15 KM przejachal i znowu myk z zaplonem trza robic, dzis patrze do zbiornika paliwa troszke syfu wyczyscilem go ,i sitka na pompce tez i dalej to samo , co to qrwa moze byc.



Awatar użytkownika
Wuzel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pt wrz 24, 2004 09:18
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: Wuzel » pn wrz 12, 2005 15:48

- sonda lambda - to bym obstawial
syf w paliwie - to tez moze byc



Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » pn wrz 12, 2005 15:57

Ten model nie ma lambdy... i kata tez nie ma.



Awatar użytkownika
Wuzel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pt wrz 24, 2004 09:18
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: Wuzel » pn wrz 12, 2005 16:00

KR nie ma sondy ?? ?? ?? ??

Ciekawe rzeczy opowiadasz - albo to ja mam braki w wiedzy.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » pn wrz 12, 2005 17:19

ty masz PF"a i masz sonde , a ja nie mam , masz braki w wiedzy



Awatar użytkownika
Wuzel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pt wrz 24, 2004 09:18
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: Wuzel » pn wrz 12, 2005 17:43

Chicialem byc pomocny - ale skoro ty wiesz lepiej a ja mam braki w wiedzy to sorki - PEACE :okej:

PS. Fajnie wiedziec co mam pod maska. 16V byly tylko 2 w golfach. Byl to silnik KR - 139kKM oraz silnik PL - 129KM. (z mojego opisu wynika jednoznacznie ze jest to 16V) Silniki te byly bardzo zblizone do siebie i z glownych roznic pomiedzy nimi to to ze KR nie mial kata oraz mial ostrzejsze walki ssace. Oba byly to mechaniczny wtrysk - nie mialy moze kompa tak jak silnik PF (digifant)ale nie zmienia to faktu ze posiadaly sonde lambda. Ale co ja tam wiem - przeciez to ze mi sie kable od sondy pourywaly i mialem podobne problemy co opisujesz - to przeciez nie wazne - bo on nie ma sondy.
Proponuje wejsc chociazby na strone intercarsu - wyszukac marke, model, silnik i sprawdzic czy nie maja czasem w ofercie sondy lambda do KR.



Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » pn wrz 12, 2005 18:23

No fajnie ,ale gdzie te kable , jezeli sa

[ Dodano: Pon Wrz 12, 2005 18:24 ]
a nie ma ich napewno.



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » pn wrz 12, 2005 18:34

Golf GTi pisze:ty masz PF"a i masz sonde , a ja nie mam , masz braki w wiedzy
a zaglądałes wogule na wydech? bo kolega ma racje, powinna byc sonda i takie są miedzy innmni objawy.


Co do wyłanczania zapłonu podczas jazdy to BARDZO nie polecam, sa niesamowicie wielkie i ogromne przeciazenia na silniku przy wyłączonym zapłonie i jego dalszej pracy, jeszcze przy jakichś konkretnych prędkosciach...nbawet na wysokim biegu.

Mój kolega tak w astrze 1.6 rozwalił korbowód, rozerwało go poprostu:)

kabli od sondy szukaj w okolicach wydechu, najpierw znajdz sonde i podązaj za jej kablem.


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
3ECI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob lut 12, 2005 13:18
Lokalizacja: Łódż
Kontakt:

Post autor: 3ECI » wt wrz 13, 2005 01:11

z tego wychodzi, ze mam dwa silniki KR popsute bo w zadnym z nich nie ma sady Lambda, a z tego co sie orientuje to wtrysk jest mechaniczny typu K-JETRONIC i ze schematów jakie posiadam itd. nie wynika zeby tam jakas sada byla tego typu, po za tym gadalem z kumplem, bo on sie zajmuje tego typu wynalazkami bo mam nieco inny problem, po prostu nie chodzi mi silnik na benzynie ostatnio, ale on stwierdzil tak: 1. nie bac sie tego wtrysku bo on w swojej konstrukcji jest prostrzy nawet od gaznika 2. na moje objawy stwierdzil zeby pogrzebac przy zaworku rozruchowym, czy jakos tak, nie wiem jescze nie mailem czasu zagladnac, a jezeli sada by miala byc to byla by zaraz na kolektorze wydechowym lub za nim, kolektor wiudac z tylu silnika, od strony przegrody a takze z kanalu i zadnego takiego urzadzenia tam nie ma, ale ja mam prawo sie mylic i nie wykluczam tego, jesli tak jest to sorka :okej:


GTI 16V 6300 Rpm.........................THE LIFE BEGINS

Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » wt wrz 13, 2005 07:58

Nie chlopaki jeszcze raz wam mowie , nie mam tej ulomnej sondy , a propo zaworu rozruchowego gdze on bo ja mi sie auto nagrzeje to pozniej nie chce palic , dodam tylko ze silnik smiga na snyntetyku , i ma powirzej 11 BAR na cylindrach.



Awatar użytkownika
3ECI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob lut 12, 2005 13:18
Lokalizacja: Łódż
Kontakt:

Post autor: 3ECI » wt wrz 13, 2005 23:57

ej a wlasciwie to ile powinien miec KR w ogole, bo ja ostatnio mierzylem to bylo kolo 12, a kumpel mi powiedzial ze on nie pamieta ale jak na ten silnik to tak minimum, tylko u mnie walek, bo na jednym nie ma kompresji wcale prawie, dopiero po zalaniu olejem kompresja byla, tak wiem remoncik przede mna, ale coz zrobic go trzeba, bo raczej nie kupie samego KR-a niedrogo i w dobrym stanie, to mniej pradopodobne niz trafienie w totka, ale mozliwe, moze ktos ma cos takiego na oku??:)
AHA ten zawor jest z prawej strony silnika, nieco ponizej kopulki rozdzielacza, jesli sie nie myle ida do niego dwa przewody paliwowe z rozdzielacza nad filtrem, to jest chyba to bo pewny nie jestem:]


GTI 16V 6300 Rpm.........................THE LIFE BEGINS

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 420 gości