Nawiew dziala tylko na 4 biegu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kamil g60
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: śr sie 01, 2007 23:04
Lokalizacja: Suwalki
Kontakt:

Nawiew dziala tylko na 4 biegu

Post autor: kamil g60 » pt lis 02, 2007 20:43

Witam. mam taki problem z nawiewem czywiscie jest w nim klimatyzacja. chodzi mi dokladnie oto gdy wlaczam nawiew to tylko dziala na tym 4 biegu a sa trzy i na nich nie chce dzialac. Prosze o wszystkie propozycje..
Ostatnio zmieniony ndz lis 04, 2007 18:40 przez kamil g60, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
VwDarek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: VwDarek » pt lis 02, 2007 21:16

Ja kiedyś miałem to samo tylko że mój nie ma klimy i przyczyną było to COŚ nie wiem jak to się zwie ale po wymianie było ok a teraz znów tylko na ostatnim biegu działa :/ FOTY :dol:
Obrazek Obrazek
Obrazek
:okej:
Ostatnio zmieniony pt lis 02, 2007 21:16 przez VwDarek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » pt lis 02, 2007 22:15

VwDarek, to cos to sie nazywa bezpiecznik termiczny :chytry:


I on czesto pada, i wtedy sa wlasnie takie objawy jak niedzialajace biegi procz ostatniego.
Wystarczy go wymienic, lub zastapic kawalkiem drucika, dopoki sie nie zakupi tego bezpiecznika.

Znalezc to mozna, odkrecajac polke u pasazera i wyjmujac dmuchawe.



Awatar użytkownika
VwDarek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: VwDarek » pt lis 02, 2007 22:32

Mis pisze:bezpiecznik termiczny :chytry:
Heheh spox dobrze wiedzieć :) Musze po szrotach się pokręcić :grin:



Awatar użytkownika
kamil g60
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: śr sie 01, 2007 23:04
Lokalizacja: Suwalki
Kontakt:

Post autor: kamil g60 » pt lis 02, 2007 23:10

Dzieki za rady. jutro sprawdze. pozdro :bigok: :bigok:



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pt lis 02, 2007 23:42

VwDarek pisze:przyczyną było to COŚ nie wiem jak to się zwie ale po wymianie było ok
Witam
To cos to bezpiecznik temperaturowy. Moge sie mylic co do nazwy ale napewno cos w tym rodzaju. Mozna to kupic w elektrycznym za śmiech ale efekt jest niebagatelny.
Szcetgólnie 1 bieg dmuchawy jest użyteczny : cichy i ogólnie ekstra. Uwaga z wymiana nie można użyc lutownicy. PS ja użyłem i szczęśćie ze kupiełm 2 szt. Weź pozaginaj te druciki kombinerkami bedzie gittt :bigok:


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
kamil g60
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: śr sie 01, 2007 23:04
Lokalizacja: Suwalki
Kontakt:

Post autor: kamil g60 » sob lis 03, 2007 10:06

A co jescze musze rozebrac zeby dostac sie do tego bezpiecznika????



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob lis 03, 2007 11:01



:-k ...

JOZE777
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 09, 2007 17:18
Lokalizacja: ŁAZY

Post autor: JOZE777 » ndz gru 09, 2007 18:22

WITAM. JESTEM NOWY :bigok: CZY KTOŚ ZNA PARAMETRY BEZPIECZNIKA TERMICZNEGO REZYSTORA OD DMUCHAWY DO MK5? CHODZI MI ILE STOPNI I ILE AMPERÓW.TYLE CO SIĘ ZORJĘTOWAŁEM TO W MK3 JEST TO 184C I 10A CZY W MK5 JEST PODOBNIE?



Awatar użytkownika
DamianCU
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 900
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 13:13
Lokalizacja: Ośvwięcim, Przeciszóvw

Post autor: DamianCU » sob sty 12, 2008 21:29

U mnie także nie działa 1 i 2 bieg. Gdy znajde czas zabiore sie za to :grin:


Każdy jest Kimś [VW]
Pozdrawiam DamianCU
GTI: viewtopic.php?f=88&t=346397" onclick="window.open(this.href);return false;

kogan77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 15:18
Lokalizacja: Poznań/Mogilno

Post autor: kogan77 » sob sty 12, 2008 23:23

Przedwczoraj naprawiłem sobie wszystkie biegi w dmuchawie :-)
Wyciągnąłem dmuchawę, włożyłem kawał druta miedzianego, którego końcówki zagniotłem kombinerkami i od tej pory wszystko OK - mam wszystkie biegi bez konieczności kupowania termicznego bezpiecznika.

P.S - pamiętajcie, aby kapnąć kropelkę smaru na łożysko dmuchawy. Nie używajcie WD 40 czy pochodnych, ponieważ są to stosunkowo "suche" preparaty. Ja potraktowałem łożysko OLEJEM SŁONECZNIKOWYM :grin:

I jeszcze jedno. Dobrze jest od razu zabezpieczyć dmuchawę od góry poprzez zastosowanie filtra przeciwpyłkowego ( to ta kratka pod przednią szybą od strony pasażera, pod kratkami od strony silnika. Mój filtr składa się z trzech warstw pończochy naciągniętej na plastykową kratkę, przytrzymane guma od słoika - sprawdzone :-)



Awatar użytkownika
robertto84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr lis 21, 2007 12:40
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: robertto84 » pt mar 07, 2008 16:28

kogan77 pisze:Przedwczoraj naprawiłem sobie wszystkie biegi w dmuchawie :-)
Wyciągnąłem dmuchawę, włożyłem kawał druta miedzianego, którego końcówki zagniotłem kombinerkami i od tej pory wszystko OK - mam wszystkie biegi bez konieczności kupowania termicznego bezpiecznika.

P.S - pamiętajcie, aby kapnąć kropelkę smaru na łożysko dmuchawy. Nie używajcie WD 40 czy pochodnych, ponieważ są to stosunkowo "suche" preparaty. Ja potraktowałem łożysko OLEJEM SŁONECZNIKOWYM :grin:

I jeszcze jedno. Dobrze jest od razu zabezpieczyć dmuchawę od góry poprzez zastosowanie filtra przeciwpyłkowego ( to ta kratka pod przednią szybą od strony pasażera, pod kratkami od strony silnika. Mój filtr składa się z trzech warstw pończochy naciągniętej na plastykową kratkę, przytrzymane guma od słoika - sprawdzone :-)
Drucik ok też może być ale to może doprowadzić w przyszłości do pożaru bo bezpiecznik sie spali a drucik nie. Co do bezpiecznika to ja go kupiłem w cenie 2 zł więc to chyba nie jest jakiś duży koszt.

[ Dodano: 07 Mar 2008 15:31 ]
Wymieniłem bezpiecznik ale mam dalej problem. Wcześniej działał tylko 3 bieg. Po wymianie działa tylko 2 i 3. Sprawdzałem wyłącznik jest ok. Próbowałem też kablami pobudzić dmuchawę i udało się tylko 2 i 3 - 1 bieg nie działa :(

Pomóżcie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 358 gości