gnijąca tylnia klapa.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
axmax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: wt sty 02, 2007 22:21
Lokalizacja: Poręba
Kontakt:

gnijąca tylnia klapa.

Post autor: axmax » śr mar 05, 2008 19:31

Witam. Mam wielki problem z rdzą na tylnej klapie. Autko stoi pod chmurką od roku i w niektórych miejscach koło szyby jest sporo rdzy (w sumie będzie tego ok 15cm w okolicach lub pod uszczelką). Wczoraj zauważyłem sporą ilość wody wewnątrz klapy więc wg mnie blacha przeżarta jest na wylot.

Czy jest sens zabierać się za łatanie czy poszukać nowej klapy??
Może ktoś z Was robił bądź na codzień robi blacharkę i powie ile może kosztować taka poprawka?? W planach mam klapę na pół gładko więc ogniska rdzy w okolicy listry nie jest probleme (wytne calą listwę i zrobię na półgładko)
Jutro postaram się wrzucić fotkę jak wygląda klapa.

pozdrawiam


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=113558[/url]Moje skromne MK3...zapraszam[/url]

Awatar użytkownika
fazi205
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn sie 20, 2007 21:56
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: fazi205 » śr mar 05, 2008 19:39

daj fote wtedy powiem Ci ile to będzie kosztować :bigok: :bigok: :bigok:


sie lata lewy pas gaz i płyne

Awatar użytkownika
mcgiwerr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: wt sty 17, 2006 10:20
Lokalizacja: Potęgowo
Kontakt:

Post autor: mcgiwerr » śr mar 05, 2008 20:32

Poszukac tak ale to tez bedzie na jakies czas-bo z tego co wiem to kazda klapa w MK III gnije predzej czy pozniej.Wiec nejlepej wyciachac szybke i jazda.Dobrze zrobic raz i juz na dlugi dlug czas o ile zrobi sie to dobrze. :):). :bigok:



ladymonia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 16, 2006 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ladymonia » śr mar 05, 2008 21:20

Miałam ten sam problem i oddalam kumplowi żeby w miarę tanim kosztem porobił mi zaprawki i tylnia klapę która najgorzej wyglądała, i juz drugi raz bym tego nie zrobila bo samochód znów idzie do blacharza :( Już teraz wiem że klape lepiej wymienić na nowa nawet kupić w innym kolorze i przemalować niz robic bo i tak rdza wyjdzie :crazy: Chyba że są tylko jakieś male ogniska to można pomyśleć o zaprawkach.



Awatar użytkownika
mcgiwerr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: wt sty 17, 2006 10:20
Lokalizacja: Potęgowo
Kontakt:

Post autor: mcgiwerr » śr mar 05, 2008 21:29

Ale jak wytniesz szybke to idzie to dobrze zrobic-tylko na wszystko trzeba czasu-im wiecej czasu poswiecisz na zrobienie tyl dluzej wytrzyma :):) Jak juz robic to dobrze. Ja robilem u siebie co prawda w MK II i woda tam nie stoi tak ja w MK III w uszczelkach ale wymienialem 35 cm rantu bo nie bylo na czm uszczelki zaczepic i pospawalem na pol-pasko i juz 2 lata smigam i nic nie wylazi.Ale robilem to kilka dni :P:P :bigok:



wahareal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw lut 08, 2007 11:53
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

Post autor: wahareal » czw mar 06, 2008 02:30

Kolago na Twoje pytanie bym Ci polecał wymienienia całej klapy i najlepiej szukanie takiej z wozów z rocznika 92-93. Te III maja najlepszeblachy z pozniejszych rocznikow i tak ci bedzi ewychodzi rdza bo niemcy dawali juz inna klache i inna konserwacje. Chyba ze masz aufanego malarza który zroibi ci jak dla siebie anie jak dla klijenta. Jezeli dasz do pierwszego lepszego to gwarantuje ze po kolejnym roku lub nawet nie calym Ci i tak wyjdzie do woda podejdzie pod szpachle i duuupa.Wiec wybór nalezy do Ciebie. Ja osobiscie wole kupic drugi element aby był zdrowy i nie szpachlowac bo to tylko na krótko daje rade. Chybaz echcesz sie pozbyc niedługo gofeera to szpachluj i maluj. Ktos inny bedziemialz tym kłopot.. POzdro..



Awatar użytkownika
fazi205
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn sie 20, 2007 21:56
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: fazi205 » czw mar 06, 2008 15:53

a gadacie głupoty widzieliście zdjęcie ze już taka ocena niech kolega pokaże zdjęcie może nie jest tak źle jak mówi


sie lata lewy pas gaz i płyne

Awatar użytkownika
axmax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: wt sty 02, 2007 22:21
Lokalizacja: Poręba
Kontakt:

Post autor: axmax » czw mar 06, 2008 16:53

oto zdjęcia: Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: 08 Mar 2008 23:35 ]
i jak oceniacie stan klapy??


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=113558[/url]Moje skromne MK3...zapraszam[/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 376 gości