Zamek bębenek klapy tylnej wymiana wkładu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

neox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt mar 04, 2008 22:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: neox » wt mar 04, 2008 23:06

Witam!!! Jestem nowy na forum ale jestem w trakcie rozwiązywania identycznego problemu. Nie działał mi zamek w klapie z tyłu. Okazało się że jest zardzewiały mechanizm od środka. Wyciągnąłem klamkę i bembenek do którego nawet klucz nie chciał wejść ponieważ było w środku pełno rdzy i błota. Nawet śrubokręt nie wchodził do środka. Urzyłem jakiś odrdzewiaczy i wd40. Puzniej po jakimś czasie wkładasz klucz najlepiej zapasowy do zamka i delikatnie stukasz w niego młotkiem gumowym. Wyciągasz i wkładasz aż wyleci cały syf. Pomogło! Warto spróbować. Nasmarowałem zamek dobrym smarem i wszystko śmiga.
Ostatnio zmieniony wt mar 04, 2008 23:08 przez neox, łącznie zmieniany 1 raz.



neox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt mar 04, 2008 22:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: neox » śr mar 05, 2008 00:48

W moim przypadku były problemy. Ja miałęm o tyle problem że wszystko było zardzewiałe i musiałem wyciągnąć klamkę z całym bembenkiem jako całość a to skończyło się właściwie wyrwaniem na siłe z klapy. To tak jakby przez otwór 2cm X 2cm wyciągnąć coś co ma 2,5cm X 2,5cm. Ale to co pogiołem z częsci blacharskich już sobie poprostowałem. Pamiętaj najpierw rozbierz zamek od strony poszycia, wyciągnij bembenek , tam jest taki drucik przytrzumujący owy element w kształcie U , trzeba go wyciągnąć i wtedy wyciagniesz bembenek, nastepnie odkrecasz klamke i wyciągasz ją od strony zewnętrznej. I zrób sobie zdjęcia żebyś pozniej wiedział jak to żłożyć !!! Pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 386 gości