Pompa wspomagania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Pompa wspomagania

Post autor: marceliii » wt mar 04, 2008 22:38

A więc najpierw zaczęły dochodzić dziwne metaliczne dźwięki z okolicy pompy , ale wspomaganie działało ok .
W weekend jak wracałem z trasy zaczęło tak rzęzić , że strach było autem jechać , aż w kabinie dość mocno szumiało , nawet praca silnika tego nie zakłócała .
Cały czas myślałem że pada mi pompa wody , bo wspomaganie chodziło ok .
Dziś ściągam pasek , a tu ręką prawie że nie idzie ruszyć koła pasowego na pompie wspomagania , jest tylko taki lekki luz przód - tył ze 2 cm , a potem się coś blokuje i tylko raz na jakiś czas udało mi się przekręcić te koło pasowe o kolejne 2 - 3 cm .
Rozumiem że pompa do wymiany , ale co mogło pójść tak nagle , dodam że na kole pasowym nadal nie czuć żadnych luzów .
:(
Przy okazji niech ktoś poda jaki to płyn był ten którym należy pompę zalać , i czy jest jakaś różnica w ciśnieniu jakie dają pompy w MKII i MKIII .
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » wt mar 04, 2008 22:48

Te pompy to pompy skrzydełkowe. W piaście pompy znajduje się szereg płytek zwanych skrzydełkami odpowiadających za przetłaczanie oleju. Pewnie te płyteczki posypały się mówiąc bez ogródek. A płyn do układów wspomagania taki sam jak do skrzyń automatycznych - ATF
PozdraVWiam!


PozdraVWiam!

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » śr mar 05, 2008 21:13

No właśnie gdzieś już tu parę razy czytałem na forum że w żadnym przypadku ATF , tylko i wyłącznie jakiś zielony febi , ale już nie pamiętam oznaczenia , więc pytam .
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » śr mar 05, 2008 21:28

Przecież Boxolu tam nie nalejesz ani Hydrolu. Wszystkie tabele polecające jakie widziałem do samochodów grupy V.A.G zalecają do układów wspomagania olej taki jak do skrzyń automatycznych. ATF to nazwa wspólna dla wszystkich tego typu olejów niezaleznie od producenta. Różnią się klasyfikacją jakościową jak wszystkie oleje.
W moim Golfie jest oryginalny płyn ATF słomkowy. Dolewam według tabel producenta. Nie wiem skąd ten sprzeciw wobec ATF. Zresztą układy wspomagania ze swej hydraulicznej strony nie zmieniają się z biegiem lat. Ale rozumiem Twoje obawy bo przyznaję, że słyszałem już o różnych wynalazkach z Hipolem na czele:) PozdraVWiam!


PozdraVWiam!

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr mar 05, 2008 21:29

marceliii, w twojej pompie padło tylko łozysko, możesz oddac do warsztatu lub sam je zmienić razem z simeringiem, koszt groszowy. Porady są na forum. Płyn zielony Febi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Re: Pompa wspomagania

Post autor: Buli fan VW » śr mar 05, 2008 21:37

ale wspomaganie działało ok .
W weekend jak wracałem z trasy zaczęło tak rzęzić , że strach było autem jechać , aż w kabinie dość mocno szumiało , nawet praca silnika tego nie zakłócała .
Cały czas myślałem że pada mi pompa wody , bo wspomaganie chodziło ok .

Dzięki Paweł Marek za zwrócenie uwagi, nie zwróciłem uwagi na ten ważny niuans. Popieram- to łożysko. PozdraVWiam!
Ostatnio zmieniony śr mar 05, 2008 21:39 przez Buli fan VW, łącznie zmieniany 1 raz.


PozdraVWiam!

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » czw mar 06, 2008 00:07

Ok , to jeszcze kilka pytań .
Po pierwsze jaki gwint jest na śrubach którymi się przykręca koło pasowe do pompy ?
Jak bym chciał teraz jeździć na zielonym febi , to jak usunąć z układu ten czerwony atf ?
Czy to na pewno tylko łożysko , wspomaganie działało , ale i tak przy skręcaniu pompa już dawno dziwnie rzęziła , a i tak nie do końca miała tą moc którą powinna mieć , poza tym co jak to poszło te tylne łożyska , go i tak nie wymienię .
:(
Poza tym jak kupiłem tą pompę to zapomniałem się i zapaliłem silnik a dopiero potem zalałem układ atf-em , więc to też pewnie troszkę pokiereszowało te blaszki ?
Dziwi mnie to ze praktycznie w ogóle nie idzie pokręcić tą pompą w rękach .
:(


No cóż , na sprzedaż
:(

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości