wyłaczające sie radio podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

baniek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 03, 2008 00:34
Lokalizacja: sosnowiec

wyłaczające sie radio podczas jazdy

Post autor: baniek » pn mar 03, 2008 01:34

witam wszystkich serdecznie...
od niedawna jestem posiadaczem golfa 4 i mam problem z wyłaczającym sie radiem podczas jazdy

odpalam silnik zalaczam radio... pogra jakas minute i sie wyłacza
ciach paluchem w power... pogra znowu minute i sie wyłacza i tak w kołko

radio fabryczne

co moze byc przyczyną i jak sie tego pozbyc ?



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pn mar 03, 2008 02:06

Miałem ten sam problem z fabrycznym radiem, zadziwiające było to, że najpierw wyłaczało się dokładnie po 60 sekundach a po kilku dniach po 30 sekundach - zawsze identyczne czasy wyłączania. Po kilkunastu dniach zjawisko to ustępowało samoczynnie. Z serwisku Volkswagena pobrałem przetłumaczoną na polski instrukcję jego obsługi i na ten temat nie było w niej żadnej wzmianki. Również pracownicy serwisu rozkładali bezradnie ręce. Od tamtego czasu już mam 2 lata spokoju z tym radiem - działa bez zarzutu.
Nikt do dnia dzisiejszego nie wie co było przyczyną jego regularnego wyłaczania się.
Myślę, że i Ty do tego nie dojdziesz ale życzę "samonaprawy" radyjka tak jak w moim przypadku.


Obrazek

Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » pn mar 03, 2008 02:12

znajomy po kupnie takze MKIV miał ten sam problem i tak samo jak w przypadku Sztomel, radjko "samo" sie naprawilo i juz jest ok. Zastanawia mnie to dlaczego tak sie dzialo. Po kupnie mojej czwóreczki nic takiego nie miało miejsca.. od czego to w ogole zalezy hmm, nic tylko czekac az w koncu wpadnie ktos na to jak uporac sie z tym problemem



Awatar użytkownika
Karlos87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: śr sie 09, 2006 18:14
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Karlos87 » pn mar 03, 2008 02:22

Byc może w zasilaniu do którego jest teraz podłączone radio ginie + lub masa. Jeśli jest możliwośc to wyjąc radio i podłączyc bezpośrednio do akumulatora (wtedy obowiązkowo na [+] zainstalowac bezpiecznik, 15A-20A).Jeśli radio nie wyłączy się, wtedy jest potwierdzenie ze wina stoi nie po stronie radia lecz po stronie niewłaściwego podłączenia przewodów zasilania
Ostatnio zmieniony pn mar 03, 2008 02:24 przez Karlos87, łącznie zmieniany 1 raz.


Lubię gdy murzyn bije w kokos

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pn mar 03, 2008 02:36

Karlos87 pisze:Byc może w zasilaniu do którego jest teraz podłączone radio ginie + lub masa. Jeśli jest możliwośc to wyjąc radio i podłączyc bezpośrednio do akumulatora (wtedy obowiązkowo na [+] zainstalowac bezpiecznik, 15A-20A).Jeśli radio nie wyłączy się, wtedy jest potwierdzenie ze wina stoi nie po stronie radia lecz po stronie niewłaściwego podłączenia przewodów zasilania
zastanawiające jest tylko to, że zawsze wyłaczał się dokładnie po upływie 60 sekund a potem regilarnie po 30 sekundach (jak zaprogramowany)
jeśli chodzi o jego niewłasciwe podłączenie to też mnie to zastanawia bo montowane było fabrycznie i poprzedni właściciel przy nim nic nie grzebał.


Obrazek

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pn mar 03, 2008 02:36

Karlos87 pisze:Byc może w zasilaniu do którego jest teraz podłączone radio ginie + lub masa. Jeśli jest możliwośc to wyjąc radio i podłączyc bezpośrednio do akumulatora (wtedy obowiązkowo na [+] zainstalowac bezpiecznik, 15A-20A).Jeśli radio nie wyłączy się, wtedy jest potwierdzenie ze wina stoi nie po stronie radia lecz po stronie niewłaściwego podłączenia przewodów zasilania
warto to sprawdzic moze cos wykryc



RAFI-R19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt cze 22, 2007 19:21
Lokalizacja: RADLIN

Post autor: RAFI-R19 » wt mar 04, 2008 21:39

mialem to samo.na całą noc odpiołem kleme i wszystko gra.moze jakis wirus :rotfl:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 199 gości