Chrupotanie z okolic Mcpersona

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Chrupotanie z okolic Mcpersona

Post autor: tursky » wt mar 04, 2008 18:22

Panowie dzisiaj zauwazylem ze nadziurach cos mi chrupie w okolicach mocowania mcpersona na gorze. Narazie mysle ze to z tamtad slychac odglosy, tak mi sie wydaje. Na rownej drodze nic sie nie dzieje. Co to moze byc? lozysko? jak to sprawdzic?


Szukasz idealnej kobiety??...wez piwo i idz do garażu ;)

Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » wt mar 04, 2008 18:53

Sprawa może nie być taka prosta. Nadwozie samochodu jest bardzo ciekawą z punktu widzenia akustyki przestrzenią. Często jest tak, że gdy słychać wycie z tyłu mamy do czynienia ze zużytym łożyskiem przedniego koła! Zanim wiec przystąpisz do jakichkolwiek prac zlokalizuj dokładnie żródło dźwięków.
Istotnie może to być łożysko górne kolumny mc phersona jednak zazwyczaj objawia się to także zwiększonym oporem podczas manewrowania samochodem. Warto też poszukać świerszcza pod tablicą rozdzielcza. Trudno też dokonać diagnozy bez usłyszenia dźwieku-gruchotanie to bardzo szerokie pojęcie:P Pozdrawiam!


PozdraVWiam!

Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tursky » wt mar 04, 2008 19:08

no w sumie dobrze piszesz. Bradzo mozliwe ze to deska. Jak chodzi o zawieszenie to jest wszystko powymieniane, tuleje, koncowki, lozyska, jedynie przegub z tej wlasnie strony zaczyna mi stukac ale tego nie bralem pod uwage. Jak chodzi o skrecanie to kreci sie lekko jak na samochod bez wspomagania tak wiec to tez raczej wykluczam. A jak chodzi o deske to ciezko to zdiagnozowac bo wiadomo jakie sa deski w mk II. Wszystko sie trzesie, skrzypi itp. hmm no coz, jak trochw wyzdrowieje to "wleze" do tego kanalu i bede szukal igly w stogu siana. Dzieki! Pozdavwiam!


Szukasz idealnej kobiety??...wez piwo i idz do garażu ;)

Awatar użytkownika
mgolcu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt lut 29, 2008 23:14
Lokalizacja: KIELCE
Kontakt:

Post autor: mgolcu » wt mar 04, 2008 21:52

Witam!

Moze to byc wybite lozysko kolumny amortyzatora lub ostatni zwoj sprezyny przesuwa ci sie na tym talerzyku co od gory trzyma sprezyne.
Nieraz podczas ekploatacji samochodu sprezyny odksztalcaja się. ;) Ja tak mialem u siebie.

Sprawdz to :)

Raczej nic innego jak mowisz ze wszystko jest wymienione.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tursky » wt mar 04, 2008 22:14

dzieki kolego za podpowiedzi. Pod koniec tygodnia jak wyzdrowieje to pojde do tego garazu i postukam, popukam moze akurat cos znajde. Mam wymieniac klocki to i tak musze sciagac kolo. Bylem sie przejechac i nasluchiwalem. Definitywnie chrzęst dochodzi z lewego kola bo kiedy zjade na lewe pobocze chrzęst jest slyszalny, kiedy jade prawym poboczem a lewa strona jest na idealnie rownej drodze dzwieki nie dochodza. Chrzęst slychac tylko wtedy kiedy wjade w widoczne przez mnie dziury.
Sprezyny i amory sa "nowe" maja ok pol roku. Seria bo seria ale nowa. Ale tak jak mowisz, warto sprawdzic. Pozdro!


Szukasz idealnej kobiety??...wez piwo i idz do garażu ;)

Awatar użytkownika
mgolcu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt lut 29, 2008 23:14
Lokalizacja: KIELCE
Kontakt:

Post autor: mgolcu » wt mar 04, 2008 22:38

:) Sprawdz spreżyny :)

Jezeli masz zalozone zamienniki to to moze byc calkiem mozliwe. :)
Czasami odksztalcaja sie po pol roku eksploatacji lub siadaja. Nie ta jakosc co oryginal.
Tyle ze niska cena ;)

Casami lepiej jest zalozyc w dobrym stanie oryginal ;)
Natomiast lozysko amortyzatora najczesciej objawia sie stuknieciem podczas ruszania w przod lub w tyl na skreconych kolach.
Powodzenia ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości