pas mi sie niezwija ...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mlodylbn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 04, 2008 02:51
Lokalizacja: Lublin

pas mi sie niezwija ...

Post autor: mlodylbn » wt mar 04, 2008 10:38

witam ! mam problem z pasem od strony pasazera z przodu mianowicie niezwija sie spowrotem do pozycji wyjsciowej jest tak jakby ktos go do konca wyciagna i nie chce sie zwinac wie ktos moze co to moze byc ? i czy dalbym rade to naprawic sam ? i czy to moze byc dowodem jakiegos dzwona ?



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » wt mar 04, 2008 15:42

mlodylbn pisze:to moze byc dowodem jakiegos dzwona ?
Nie koniecznie aczkolwiek jak był walony w bok to napinacze pirotechniczne(o ile takie występowały), mogą odmawiać współpracy i blokować wyjście robocze pasa bezpieczeństwa.
No ale to najczarniejszy scenariusz. Ogólnie sam możesz to naprawić pociągając do góry osłonkę (tą na słupku) i spróbować puścić pas luzem. Jeżeli będzie się zwijał to oznacza, że blokuję go owa osłonka i w niej szukaj przyczyny. Jeżeli to nie pomoże szukaj niżej.
Miałem podobnie w A3 tylko od strony pasażera, okazało sie, że osłonka tuż przy regulacji wysokości pasa wyszła z rynienki i blokowała cały pas.

Pozdrawiam


Dziki

Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » wt mar 04, 2008 21:05

Po dzwonie pasy się blokują ale szpece je odblokowywują lecz czasem jest tak że się zatną, sam tego niezrobisz bo trzeba wiedzieć gdzie jest blokada, trzeba podjechać do dobrego blacharza i poprosic czy będzie w stanie to zrobić.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 229 gości