Nie działa prędkościomierz i licznik kilo

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TheBiSHoP » pn mar 03, 2008 17:35

ale czujnik dla wszystkich skrzyń jest taki sam


Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
muszkin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn kwie 16, 2007 17:29
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: muszkin » pn mar 03, 2008 17:44

Podepnę się. Nie działa prędkościomierz i licznik kilometrów. Rozmumiem że czyjnik padł i należy go wymienić. Ile to cudo kosztuje???


Czarny gofer MK3 z mułkiem pod maską :P

Awatar użytkownika
Ivanhoe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn lis 07, 2005 20:34
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Ivanhoe » wt mar 04, 2008 10:02

hej. ja używany kupiłem za 20 zł. Ale na Allegro widziałem kiedyś nowe za 50 zł. Wprawdzie do Skody, ale wyglądał identycznie jak do Golfa. Najlepiej szukaj ogłoszeń z uszkodzoną skrzynią biegów, łatwiej wtedy kupić taki czujnik po nieskiej cenie. Ze sprawnej skrzyni raczej nikt ci go nie sprzeda...



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » wt mar 04, 2008 10:09

Chodzi o coś takiego http://www.allegro.pl/item319687112_vw_ ... naped.html
Link do aukcji podaję tylko informacyjnie.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
muszkin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn kwie 16, 2007 17:29
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: muszkin » wt mar 04, 2008 11:04

Dzięki chłopaki ;) Poruszałem tą wtyczką i co się okzało zaczęło działać ale po przejechaniu 3 km znów padło. Przeczyszczę styki we wtyczce i na czujniku i zobaczę. Może wymiana będzie niepotrzebna ;) Dzięki jeszcze raz.

[ Dodano: 05 Mar 2008 09:51 ]
Ogólnie dziwna bania z tym licznikiem. Jak auto postoi przeznocke lub jak jestem w pracy to potem wsiadam i o dziwo licznik działa!!! Tylko że po tych kilku kilometrach znów coś mu się dzieje. Objaw jest taki że przy stałęj prędkości samochodu wskazówka zaczyna to opadać to wracać na prawidłową wartość (tak ze 2 razy) a potem opada przez kilka sekund na sam dół i juz nie działa. NIe mam pojęcia o co chodzi. Wygląda to tak jak by uzaleznione to było od temperatury skrzyni??? PO jakiś tam nagrzaniu się licznik wymięka i już nie pracuje. Wszystko wraca do normy po dłuższym (minimum 6 godzinnym) postoju. POMOCY!!! :crazy:

[ Dodano: 06 Mar 2008 10:51 ]
Zgłupiałem całkowicie. Bez żandych ingerencji, przeczyszczania styków itp licznik zaczął działać :grin: Nie wiem czy to ma związek ae stało się tak po zamontowaniu radia :goof:


Czarny gofer MK3 z mułkiem pod maską :P

orel86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt sty 18, 2008 20:52
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: orel86 » śr kwie 02, 2008 15:14

size=9][ Dodano: 06 Mar 2008 10:51 ][/size]
Zgłupiałem całkowicie. Bez żandych ingerencji, przeczyszczania styków itp licznik zaczął działać :grin: Nie wiem czy to ma związek ae stało się tak po zamontowaniu radia :goof:[/quote]

właśnie ja mam podobny problem tylko że mi po zamontowaniu radia prędkościomierz nie pokazuje proszę
o sugestie

[ Dodano: 03 Kwi 2008 16:37 ]
odpowiadam, że radio ma związek z prędkosćiomierzem kabel biało niebieski [tel. mute] w wtyczce z radia jest połączony z czujnikem przy skrzyni biegów i komputerem. Należy uważać przy podłączaniu radia aby nie dać na niego plusa bo poleci wam czujnik lub komp. Mi się tak zdarzyło



MalYOK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 16, 2008 04:25
Lokalizacja: Kamienna Góra
Kontakt:

Post autor: MalYOK » śr lip 16, 2008 04:38

Witam, podepnę sie do tematu, właśnie zakupiłem swojego 1 golfa MK3 1,9 TDi z 94 roku (kombi) no i nie działa mi prędkościomierz, właściciel mówił ze od strony licznika jest wszystko ok bo sprawdzał i mówił ze pozostaje czujnik, więc moje za pytanko gdzie tanio dostane do mojego golfika taki czujnik? Co ma znaczenie przy doborze właściwego czujnika? I czy wymiana jest w miarę prosta? Wiem gdzie sie on znajduje, ale nie wiem czym go odkręcić (zwykły klucz czy jakiś specjalny,a może jest wpinany?) Prosiłbym o podpowiedz, z góry dzięki :)



damiano_mo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: pt maja 23, 2008 19:08
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: damiano_mo » wt lis 18, 2008 21:17

witam. u mnie padł prędkościomierz czasami pokazywał a czasami nie. wskazówka podskakiwała i po kilku kilometrach już było oki.podobnie ze wskaznikiem paliwa wariacje się działy. wyciągnąłem licznik poczyściłem styki i kostkę założyłem porządnie i o dziwo działa wszystko dobrze :blush: :blush: :blush: :kac: :kac:


fuck air ride

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości