Mokro pod dywanikiem kierowcy....

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Greengoss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt sty 04, 2008 10:53
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Mokro pod dywanikiem kierowcy....

Post autor: Greengoss » pn mar 03, 2008 16:31

Tak jak w temacie mam bardzo mokro pod dywanikiem kierowcy , jak spadnie deszcz i jest mokro mam mokro pod dywanikiem. Nie mam gumowych tylko te orginalne materiałowe, moze z butów tyle wody tam leciec?? czy szukac przyczyny gdzie indziej?? bo to troche dziwne ....



Awatar użytkownika
djark00s
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 00:18
Lokalizacja: lancut
Kontakt:

Post autor: djark00s » pn mar 03, 2008 17:28

DolacZam sie do pytania mam to samo u siebie w mk3 :(



Awatar użytkownika
gino_gti
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: pn cze 25, 2007 18:32
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: gino_gti » pn mar 03, 2008 18:39

Witam kierowników, miałem podobnie w czasie deszczu ale ze strony pasażera, nie potrafiłem dojść do przyczyny tego. Problem sie rozwiazal przypadkiem kamyk mi uderzył w szybe no i w zwiazku z czym poszła do wymiany gosciu który to robił stwierdził że ledwo sie trzymała na dole na kleju pytał czy przypadkiem nie miałęm jakiś przecieków do wnętrza samochodu. proponuje w miare mozliwosc w fajna pogode powyciagac dywaniki i polac autko woda moze woda dostaje sie dosrodka przez nawiewy lub tak jak umnie przez nieszcelnosc szyby

PozdraVWiam :bigok:


MK I with ABF +

MK III with R5 2.2 20V T 4x4 (under construction)

Passat b4 with 1Z ++

adam aa22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 17, 2006 13:40
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Post autor: adam aa22 » wt mar 04, 2008 19:56

Witam! Był już kiedyś temat z tym problemem, który z resztą ja rozwiązałem :D na 100% nie mówię ale na 99 woda przedostaje się pod szybą przednią, tam jest taka rynienka w która spływa woda z szyby przedniej a w tej rynience jest otwór przez który przechodzi linka od otwierania maski. U mnie w MK3 tam się lało u kumpla w seacie toledo 2001 było to samo (seat jest zrobiony na płycie MK4).Na pancerzu jest taka uszczelka (dławik) gumowy który nie zawsze spełnia swoje zadanie. Zajrzyjcie tam wyciągnijcie tą uszczelkę na pancerzu, trzeba palec włożyć w ten otwór i jeśli wyciszenie będzie wilgotne to na 100000% tam woda sie przedostaję. Zanim u siebie w MK3 znalazłem przyczynę rozebrałem całe auto. Wyczyściłem wcisnąłem linkę z tą gumową uszczelką wcześniej smarując silikonem na wierzchu jeszcze raz posmarowałem i po problemie :D
Ostatnio zmieniony śr mar 05, 2008 09:39 przez adam aa22, łącznie zmieniany 1 raz.



hudy21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: hudy21 » śr mar 05, 2008 07:23




Awatar użytkownika
cegla66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: śr lis 08, 2006 11:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: cegla66 » śr mar 05, 2008 15:52

no kolega podal rozwiazanie, ja mialem dokladnie to samo-wystarczylo przeczyscic kanaly pod podszybiem i problem zniknal, jesienia czesto sie dzieja takie rzeczy bo kupa lisci tam leci i one zatykaja.


Zbieram na Passata B5 TDI.Kiedy zbiore nie wiadomo.Zainteresowanych sponsoringiem zapraszam na priv xD
OBNIŻENIU ZAWIECHA MÓWIE STANOWCZE NIE!

Awatar użytkownika
daniel_dyla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw mar 06, 2008 21:53
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: daniel_dyla » czw mar 06, 2008 23:12

ja mam dokladnie ten sam problem z mokra podloga od strony kierowcy. postaram sie w najblizszym czasie sprawdzic to co opisali ale ktos mi powiedzial ze woda moze tez sie lac od kanalikow ktore odprowadzaja wode z szyberdachu, jest to mozliwe?? bo zabardzo niewiem jak sie zabrac za sprawdzanie tego szyberdachu :/ a niechce sobie utrudniac zycia :grin:


[url]http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=81346[/url]

Awatar użytkownika
gino_gti
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: pn cze 25, 2007 18:32
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: gino_gti » czw mar 06, 2008 23:33

:goof: sadze ze zacznij od kanalikow przy przedniej szybie o przypadku z szyberdachem jeszce nie slyszalem


MK I with ABF +

MK III with R5 2.2 20V T 4x4 (under construction)

Passat b4 with 1Z ++

Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Re: Mokro pod dywanikiem kierowcy....

Post autor: rakczek » pt mar 07, 2008 01:22

Greengoss pisze:Tak jak w temacie mam bardzo mokro pod dywanikiem kierowcy , jak spadnie deszcz i jest mokro mam mokro pod dywanikiem. Nie mam gumowych tylko te orginalne materiałowe, moze z butów tyle wody tam leciec?? czy szukac przyczyny gdzie indziej?? bo to troche dziwne ....
Masz szyberdach?



Awatar użytkownika
BLIND
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2306
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 11:12
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Post autor: BLIND » wt kwie 29, 2008 13:47

daniel_dyla pisze:ale ktos mi powiedzial ze woda moze tez sie lac od kanalikow ktore odprowadzaja wode z szyberdachu, jest to mozliwe?
tak właśnie było u mnie.. wężyk odporawdzające wodę od szyberdachu był zapchany i nieszczelny.. przez co woda dostawała się do wnętrza powodując powódz..
jak otworzysz drzwi to wystaje cienka rurka gumowa ( obok zawiasu drzwi) - sprawdz czy gumka nie jest tam zapchana przy dole, jeśli nie to przy otwartym szyberdachu pusc twardy długi drut tak żeby wyszedł aż przy zawiasie drzwi. Moze byc jeszcze tak ze wezyk wypadl z gumki i mozesz to sprawdzic sciagajac wlacznik swiatel. poswiec sobie latarka i bedzie wszystko widac.



DjMantis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw lis 02, 2006 16:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: DjMantis » wt kwie 29, 2008 14:58

mialem ten sam problem od strony pasazera- dywanik plywał dosłownie.

winne byly pod podwoziem sa gumowe zatyczki i czesto sa juz wyrobione. ja wyciagnalem uszzelniem silikonem i jest idealnie.
sprawdzcie te zatyczki . wyciagnijcie i jak poleje wam sie troche wody to macie odpwoiedz.

powodzenia!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 242 gości