Dziwne buczenie przy skrecaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Kamil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn lut 26, 2007 22:45
Lokalizacja: Sochaczew

Dziwne buczenie przy skrecaniu

Post autor: Kamil » ndz mar 02, 2008 00:36

Witam mam taki problem że przy szybkim wchodzeniu w zakręt w lewo słychac głośne buczenie tak jakby samochód tracił przyczepnosć czy cos przy normalnym tkz tatusinym skrecaniu nic takiego sie nie dzieje, przy skrecaniu w druga strone nic takiego nie ma. Dodam tylko ze byłem na diagnostyce zawieszenia i nic nie wykryło wszystko jest niby dobrze. Co to moze być?? :goof: odpada łożysko bo jest wymienione :bigok:



bocznik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob gru 08, 2007 13:52
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Post autor: bocznik » ndz mar 02, 2008 00:51

a moze to inne łożysko(innego koła)

ja u siebie ostatnio miałem buczenie przy skrecie w prawo no i wymienilem lozysko(przednie lewe) jasne mniej buczy ale jak sie okazało jest jeszcze lewy tył do wymiany który odzywa sie przy wiekszej predkosci i jak sie rozgrzeje
autko to vw bora
pozdrawiam



http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=153678



Awatar użytkownika
Karlos87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: śr sie 09, 2006 18:14
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Karlos87 » ndz mar 02, 2008 02:19

Mam podobny problem.Moze ten temat nakieruje cie na usterke w twoim zawieszeniu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=139132


Lubię gdy murzyn bije w kokos

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » ndz mar 02, 2008 09:57

a jakie masz oponki u siebie ? jesli masz zimowiki to mozesz miec to samo co ja czyli takie zabkowane na boku oponki tylko zze umnie buczy tylko przy skrecie w lewo a po zmianie opon na letnie wszystko jest juz ok

tez jezdzilem stacjach diagnostycznych i servsach vw i nkt nic nie wykryl a wiosna zmienilem opony i :bigok: tej zimy mialem tak samo cala zime mi buczalo przy skrecie ale teraz wiem ze to nie lozysko ani przegob


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
dar3k_
Forum Master
Forum Master
Posty: 1052
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 10:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: dar3k_ » ndz mar 02, 2008 10:36

ja bym stawial na lozysko ktoregos kola


Było MK4 GTI 2.3 V5 150PS

Awatar użytkownika
Karlos87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: śr sie 09, 2006 18:14
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Karlos87 » ndz mar 02, 2008 10:52

(łożysko na prostej słychać a przy skręcie cichnie.)

Oby to była wersja z oponkami.


Lubię gdy murzyn bije w kokos

Kamil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn lut 26, 2007 22:45
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: Kamil » ndz mar 02, 2008 12:18

to napewno nie łożysko i zmiana opon tez nic nie daje :/ dzieki za podpowiedzi zastanawiałem sie jeszcze czy to może byc ożysko amortyzatora bo czasami przy skrecaniu słychac delikatne pukniecia co o tym myslicie???



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » ndz mar 02, 2008 12:37

Kamil pisze:czasami przy skrecaniu słychac delikatne pukniecia co o tym myslicie???
otworz maske i pobujaj autem dotknij reka tej nakretki od gory jak poczujesz pukanie to moze byc lozysko a moze poprostu poluzowaly ci sie sruby to gorne mocowanie sprawdz u mnie w mk2 byl tam spory luz bo nakretki po pewnym czasie same sie poluzowaly

a co do lozyska moiwsz ze bylo wymienione nie sugeruj sie tym zbytnio , ojciec wymienial w passacie b5 w sevisie vw i co sie okazalo ze po 2 tygodniach zaczelo buczec jak buczalo wczensniej pjechalismy zlozyc reklamacje nie chcieli uwierzyc ale jak sie przejechali stwierdili ze to znowu lozysko wymienili gratisowo , a lozysko bylo SKF i nie powinno si etak szybko sypnac ale zdarza sie


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Kamil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn lut 26, 2007 22:45
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: Kamil » ndz mar 02, 2008 13:35

wydaje mi sie ze to nie łozysko dlatego że zaraz po wyminanie nic sie nie zmieniło chyba ze to łozysko na innym kole choc jesyem pewnien ze te odglosy wydobywaja sie z przedniego prawego koła sprawdze jeszcze to tak jak pisal FALLA X :bajer: z góri dzieki za wszelkie sugestie :bigok:



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » ndz mar 02, 2008 13:42

Przy naszych drogach to łożyska szybko giną. Podnieś auto na podnośniku przyłuz ręke do amortyzatora i zakręć kołem jak poczujesz drgania to łożysko padake odwalił do tego sprawdz luzy na kołach. W ten sposób wykluczysz te rzeczy.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Karlos87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: śr sie 09, 2006 18:14
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Karlos87 » pn mar 03, 2008 01:45

Ja wymieniałem u siebie Obrazek do tego łączniki stabilizatora, nowe tarcze i klocki hamulcowe - dalej to samo (trekotanie przy skręcie nie ustąpiło) .Z tego co widze sporo aut grupy vw ma ten problem. Kolega z forum który też boryka się z tym problemem u siebie w aucie planuje zaniedługo wymienic przegub. Ciekawe czy po wymianie tej części problem zniknie.
Kamil pisze: przy skrecaniu słychac delikatne pukniecia co o tym myslicie???
puknięcia są pewnie jak jedziesz po nierównościach. Jeśli tak to łącznik stabilizatra do wymiany.Miałem to samo.Drobna sprawa, wymiana kosztuje ok 20 zł łącznik około 40zł

"po paluszku do celu :bigok: "
Ostatnio zmieniony pn mar 03, 2008 02:08 przez Karlos87, łącznie zmieniany 6 razy.


Lubię gdy murzyn bije w kokos

Awatar użytkownika
simens
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 11:42
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: simens » pn mar 03, 2008 02:08

1. lozysko oporowe (na amorku)
2. lozysko w kole
3. przegub(brak smaru) <= to bym obstawial
4. mozliwe ze sworzen lub inny element gumowo metalowy(malo prawdopodobne)


VW JEST BOGIEM, PREDKOŚĆ NAŁOGIEM, TURBO ZABAWĄ A ROZWAGA PODSTAWĄ !!!

Kamil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn lut 26, 2007 22:45
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: Kamil » pn mar 03, 2008 21:55

no i kurde to jest wielka niewiadoma może jak kolega z forum wymieni przegub to moze wtedy cos sie naprawi puki co chyba musze sie z tym borykac bo natazie nie widzi mi sie wymiana wszystkiego pokolei choć moze to byłby jakis sposób..... :crazy:



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pn mar 03, 2008 23:29

U mnie w ALH przy jeździe w ciasnym zakrecie tez buczało takie buuu :crazy: - wszystko poza tym było ok. Okazało sie ze płyn od wspomagania był na min. po dolaniu problem zniknał :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 423 gości