niepelna moc w gti 16v PL do 3 tys obr/min

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bindziak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr lis 07, 2007 23:02
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

niepelna moc w gti 16v PL do 3 tys obr/min

Post autor: bindziak » sob mar 01, 2008 21:03

witam!

Mam pewien problem- mianowicie w moim golfie gti 1.8 16v PL mam problem z moca na niskich obrotach tzn do 3 tys obr. W aucie mam zalozony BLOS jednak przed zalozeniem BLOSA mialem ambitny plan przywrocic auto do sprawnosci na benzynie, niestey nie udalo sie. Opisze cala sytuacje od poczatku. Kupilem auto z instalacja gazowa zwykla z mikserem. Na gazie auto jechalo bardzo fajnie- chyba tak jak powinno przy 130 KM ale niestety tylko na gazie, na benzynie auto sie krztusilo i nie bardzo chcialo jechac. Po przyjechaniu do domu na drugi dzien pojawil sie problem z odpaleniem samochodu i tu zaczyna sie cala historia. Najpierw myslac ze to moze jakas nieszczelnosc w podcisnieniach posprawdzalismy wszystkie weżyki. Potem uzyskujac opinie od mechanika ze te silniki na gaz to nie bardzo mozna przerabiac postanowilem przerobic auto tylko na benzyne- wymienilem caly uklad dolotowy, swiece, przewody , kopulke , palec, przeplywomierz, zawor cisnienia paliwa, rozdzielacz, paski klinowe, pasek roZrzadu i lipa! Auto dalej nie mialo mocy- wiec stwierdzilem ze skoro chodzil na gazie przerobie go na BLOSie i bedzie ok. No niestety nie bylo. Auto zaczynalo jechac dopiero powyzej 2 tys ale w stosunku do benzyny bylo i tak lepiej. Nistety nie dawalo mi to spokoju- chlopaki przy zakladaniu Blosa stwirdzili ze moze byc rozrzad zle zalozony i dlatego auto nie jedzie. No faktycznie byl pomylony o jeden zab- gdy odebralem auto wczoraj od mechanika po ustawieniu rozrzadu auto jechalo jak wsciekle- tak jak gti 16v ale niestety pojawil sie problem z zaplonem byl za szybki i auto nie palilo wiec ustawilismy zaplon i jest znowu ten sam efekt. Przy zakupie auta chyba byl ten sam walek tzn byl przyspieszony zaplon i dlatego auto fajnie jechalo ale pozniej byl problem z odpaleniem. Juz jestem glupi co moze byc przyczyna takiego zamulenia silnika- powstala teoria ze moze walki w silniku sa zle zalozone w stosunku do siebie i dlatego jest lipa, moze cisnienie na cylindrach? wtryski raczej nie bo wtedy na gazie powinien chodzic dosc dobrze bo uklad paliwowy jest ominiety. Jezeli mozecie cos pomoc to piszcie prosze bo juz nie mam sily... :( z gory dzieki

pozdrawiam
bindziak


bindziak

Awatar użytkownika
kamil g60
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: śr sie 01, 2007 23:04
Lokalizacja: Suwalki
Kontakt:

Post autor: kamil g60 » sob mar 01, 2008 22:02

Witam. Moze masz rozregulowany gaz i dla tego moze tak byc u mnie było podobnie ak był zle ustawiny zaczynał isc od 3-4 tys a do 3 tys praktycznie nic nie przyspieszał ale po dobrym ustawieniu gazu juz jest wszystko ok i jeszcze miałem zmieniany reduktor do gazu na bardziej wydajniejszy. brat tak wyregulował ze dawka jest ustawiona prawie na minimum a idzie jak przecinak... moze to cos ci w czyms pomoze....


Moje G60. Wjedż i oceń.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=131744

Kupie BBs 15 RS lub Rm lub ranty


Filmik kiedys tak wygladał:)
http://pl.youtube.com/watch?v=jmtjYS3gS_A

Filmik 0-100km/h
http://pl.youtube.com/watch?v=ODqKlLZvth8

bindziak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr lis 07, 2007 23:02
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Post autor: bindziak » ndz mar 02, 2008 00:31

calkiem mozliwe ze nie jest jeszcze tak ustawiony jak powinien- sprawdze cisnienie na cylindrach i pojade na ustawianie gazu miejmy nadzieje ze pomoze... :) dzieki za sugestie
PS. Ten Twoj G60 robi wrazenie!!
pozdrawiam

[ Dodano: 04 Mar 2008 18:07 ]
czy ktos jest w stanie mi pomoc w tej kwestii?


bindziak

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 187 gości