Maglownica

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Brzechu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 22:49
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Maglownica

Post autor: Brzechu » sob mar 01, 2008 22:33

Gdy jest na dworze wilgosc, albo przejade pare razy przez wode to kierownica zaczyna chodzic lekko. Gdy sa cieple dni to czuc ze chodzi z oporem. Wchodzilem pod auto i widze ze na maglownicy na drazkach ktore ida do kol sa popekane gumy i sie zsuneły, pod gumami zgromadzilo sie troche brudu, piasku i smaru.
Musze wymienic maglownice/drazki, czy moge przeczyscic i zalozyc nowe szczelne gumy?



bettek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pn lip 24, 2006 11:01
Lokalizacja: z Tyndy :)
Kontakt:

Post autor: bettek » sob mar 01, 2008 22:38

ja bym wymienił - nowe to nowe - nie jest to napewno jakis duży koszt.

Możesz spróbować wyczyscic to, nasmarowac i założyć nowe gumy - ale jak długo to wytrzyma i czy bedzie OK to juz niewiem...


BETTEK

[url=http://ilespala.pl/podsumowanie/932][img]http://ilespala.pl/obrazek/932/3/1[/img][/url]

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » ndz mar 02, 2008 01:46

Brzechu pisze:Musze wymienic maglownice/drazki, czy moge przeczyscic i zalozyc nowe szczelne gumy?
NApewno musisz wymontować maglownicę rozebrać ile się da i dokładnie przeczyścić. Na upartego rozbierzesz ją zupełnie ale musisz wybić wałek atakujący od maglownicy razem z łożyskiem. Oba te elementy stanowią integralną część. Wewnątrzna bierznia łożyska jest wytoczona na wałku. nie ma konieczności roznbierać jej zupełnie ale będzie więcej pracy i potrzeba będzie benzyny do wypłukania pozostałości smaru z wnętrza maglownicy.

Czy maglownica jest do wymiany trudno stwierdzić. Najpierw ją bym oczyścił i spróbował. Może uda się bez wymiany. Ja miałem maglownicę w kiepskim stanie. Zalana cała wodą z rdzą. Nie było to jednak powodem wymiany. Musiałem ją wymienić po roku, bo niestety łożysko się zorpadło i wałek nie miał podparcia.



Awatar użytkownika
STO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz sie 12, 2007 11:37
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

Post autor: STO » wt mar 04, 2008 11:13

Mi ostatnio przy skręcaniu w lewo kierownicą wyskoczyło takie coś z gumką wydaje mi sie że to od maglownicy coś wyskoczyło, kręce kierownicą i kręci się tam że tak powiem przy silniku... Zadzwoniłem po ojca przyjechał i coś tam robił robił i nagle dało się skręcić w jedną strone, jak mówił to ze wkręcaj to kręciłem i jakoś takoś się udało zepchać na bok...

Ile kosztuje nowa maglownica? a ile taka ze szrotu :P ?
ile bierze mechanik za wymiane?

A może odnowić stare części??

Żeby wymienić maglownice, trzeba drążki wybijać? czyli odkręcać koła, będąc jednocześnie na jakimś tunelu??

[ Dodano: 04 Mar 2008 10:14 ]
Mi ostatnio przy skręcaniu w lewo kierownicą wyskoczyło takie coś z gumką wydaje mi sie że to od maglownicy coś wyskoczyło, kręce kierownicą i kręci się tam że tak powiem przy silniku... Zadzwoniłem po ojca przyjechał i coś tam robił robił i nagle dało się skręcić w jedną strone, jak mówił to ze wkręcaj to kręciłem i jakoś takoś się udało zepchać na bok...

Auto bez wspomagania i takich innych bajerów.

Ile kosztuje nowa maglownica? a ile taka ze szrotu :P ?
ile bierze mechanik za wymiane?

A może odnowić stare części??

Żeby wymienić maglownice, trzeba drążki wybijać? czyli odkręcać koła, będąc jednocześnie na jakimś tunelu??


[img]http://www.lewyphp.republika.pl/sto_warez.jpg[/img]

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » wt mar 04, 2008 11:41

STO pisze:Mi ostatnio przy skręcaniu w lewo kierownicą wyskoczyło takie coś z gumką wydaje mi sie że to od maglownicy coś wyskoczyło, kręce kierownicą i kręci się tam że tak powiem przy silniku... Zadzwoniłem po ojca przyjechał i coś tam robił robił i nagle dało się skręcić w jedną strone, jak mówił to ze wkręcaj to kręciłem i jakoś takoś się udało zepchać na bok...
Twój opis jest tak n ieprecyzyjny że nie wiem o co chodzi. Moze opisz to dokładniej.
STO pisze:Ile kosztuje nowa maglownica?
Od 170 na allegro, nie zawsze są ale pojawiają się, produkowane przez Hans Price. Około 250 w sklepie.
STO pisze:a ile taka ze szrotu :P ?
100-150 zet. Zależnie od szrotu.
Używka na allegro kosztuje zazwyczaj w granicach 70-120 ale czasem można wyrwać nawet za 20 zet. Ja ostatnio kupowałem za 60 z przesyłką.
STO pisze: Żeby wymienić maglownice, trzeba drążki wybijać? czyli odkręcać koła, będąc jednocześnie na jakimś tunelu??
Trzeba zdemontować końcówki kierownicze od zwrotnic, odkręcić krzyżak od kolumny kierowniczej, odkręcić maglownicę od sanek- przykręcona na 4 śruby rozmiaru 8. zdjąć koło z prawej sreony i wyciągnąć w tamtą stronę magiel.

Aby to zrobić trzeba miec kanał. Inaczej nie ma podejścia.
Ostatnio zmieniony wt mar 04, 2008 11:42 przez jhosef, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mgolcu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt lut 29, 2008 23:14
Lokalizacja: KIELCE
Kontakt:

Post autor: mgolcu » wt mar 04, 2008 11:47

Witam!
Ocen czy masz u siebie luz na maglownicy poprzeczny i w pionie, jak masz to lepiej kup inna, a nie baw sie w czysczenia i smarowaniai. Bedzies zmial spokoj. Chyba ze jest OK to mozesz pobawic sie w nasmarowanie i czyszczenie i zalozenie nowych oslon gumowych.

Mozesz tez zalozyc uzywana oryginalna (bardziej polecalbym) ale pod warunkiem ze kupisz z pewnego zródla, najlepiej sprowadzona z zachodu (pewnosc ze nie bedzie wytluczona).

Koszt uzywki z drazkami od 100 zl. Sprawdz czy nie ma luzów pionowychi i pozimych (listwa z nacietymi zabkami) ruszajac w gora-dol i lewo-prawo). Sprawdz czy lekko chodzi bez zatarc.

A bawic sie metoda prob i bledow to juz bedzie nalezalo do Ciebie, ale potem sam stwierdzisz ze nie wrto sie bawic jak uda Ci sie odkrecic srubke mocujaca lape maglownicy od strony krzyzaka przy scianie grodziowej (lubi czesto gnic ze trzeba nabijac nasadke 12) ;) Jest roche zabawy z wyjeciem maglownicy w Golfie.

Pozdrwiam :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 201 gości