stożek a gaz ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » sob sie 27, 2005 15:21

hmm moje mk3 1,8 na mono pali przy spokojnej jezdzie 8,5 litra.....przy norlanej jezdzie max 10 litrów....nie wiem jak moge szalec to wiecej niz 11 nie łyknie


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » sob sie 27, 2005 15:24

Tak piszemy o stożkach i wiadomo ze silniczek lepiej chodzi i ten dzwięk... :grin: A mnie zastanawia czy nie zalożyc sobie sportowej wkładki K&N do golfa III :chytry: W prawdzie kosztuje kolo 200zł ale nie chce mi sie przerabiac i bawic sie ze stozkami.Ma ktos taka wkładke i co ona wogole daje w porownaniu do stozka? :chytry:



Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » sob sie 27, 2005 15:45

niedanwo był test własnie wkładek i powiem ze kupa one daja..taka wkładka daje ok 1KM..najwiekszy przyrost masz jak wyjmiesz całkiem filtr(nawet do 5kKM)ale jak wiadomo zaraz szlak silni trafi bo nie ma oczyszczania powietrza...a stozek jezeli nawet nie doda nic mocy to chociaz dzwiek silnika polepszy..takie jest moje skromne zdanie.....aaa no i jezeli juz gatka od stozkach to niech ktos sie wypowie jakie stozki polecacie????na allegro jest tego pełno w róznych cenach!!


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » sob sie 27, 2005 16:59

modny pisze:
ćwikła pisze:nie wiem jak jest ze spalaniem ale jezeli pali ok 9 litrów to mysle ze do litra wiecej bedzie palił ale nie 15/100
oj zdziwisz sie jak lyknie 16l przetestowane w praktyce :D :helm: po zalozeniu stozka naprawde sporo trzeba zwiekszyc dawke gazu

te pomysl skoro silnik wydziela jakas moc przy danej ilosci powietrza zmieszanego z paliwem a przez stozek wytwarza sie mniejsze podcisnienie w dolocie i trzeba odkrecic dawke gazu a nie ja zwiekszyc to silnik przy identycznej jezdzie bedzie palil tyle samo co ma palic na gazie(plus 20 do 30% a z doswiadczenia wiem ze na stozku pali nawet mniej ( ostatnie auta sej 1100 spalanie trasa / miasto benzyna 7,2/10,5 gaz 7,5/ 11 passat rp benzyna 9,4/ 13,6 gaz 10,2/ 14,1) czyli wzrost spalania ponizej 10% przy zerowym spadku mocy na gazie jest jeden warunek do tematu ma podejsc diagnosta silnikowy bo tylko ci sa wstanie wyregulowac porzadnie silnik


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » sob sie 27, 2005 23:10

sportowa wkładka jest tak opracowana, że daje niewiele mocy, ale napewno daje, bo jest robiona pod konkretny model auta i nie trzeba nic kombinować z dolotem powietrza, wyjmujesz seryjną, wkładasz sportową i np. zamiast 115ps masz 116 :D.....natomiast stożek źle zamontowany może zmniejszyć moc ;) tyle że stożek ładnie gada, a głos silnika na wkładce sportowej się nie zmienia, wydaję mi się że dobra firmowa, sportowa wkładka K&N to dobre rozwiązanie dla kogoś komu nie podoba się gadanie stożka (jest ktoś taki wogle? :D ) a nie chce mu się co chwilę wymieniać filtra, taka wkładka ma gwarancje na milion kilometrów :D wymaga tylko czyszczenia co jakiś czas ;)

ogólnie czy stożek czy wkładka polecam wybierać dobre renomowane filtry takie jak np. K&N, Green, HKS itp ;) kosztują oczywiście więcej niż no-name ale warto ;)


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

modny

Post autor: modny » ndz sie 28, 2005 09:17

slonko pisze:
kamil993 pisze:
ćwikła pisze:trzeba poprostu ziwekszyc mieszanke gazu i bedzie git
i spalanie na poziomie 15/100 :D
Mi 1,8 na jednopunkcie w mk2 pali w miescie ok 13 gazu przy powiedzmy normalnej jezdzie i z tego co wiem to jest ok. Jak mu zaczne zdrowo pakowac to i te 15-16 potrafi wchłonąc :grin:
Hmm to mi tyle pali VR6-ka

[ Dodano: Nie Sie 28, 2005 9:31 am ]
micab pisze:...natomiast stożek źle zamontowany może zmniejszyć moc ;) tyle że stożek ładnie gada, a głos silnika na wkładce sportowej się nie zmienia, wydaję mi się że dobra firmowa, sportowa wkładka K&N to dobre rozwiązanie dla kogoś komu nie podoba się gadanie stożka (jest ktoś taki wogle? :D )

ogólnie czy stożek czy wkładka polecam wybierać dobre renomowane filtry takie jak np. K&N, Green, HKS itp ;) kosztują oczywiście więcej niż no-name ale warto ;)
OK tylko po co mi ladnie gadajacy stozek jesli strace na mocy dla mnie zadna frajda takze jesli stozek to do tego hamownia



Awatar użytkownika
demon3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt lis 02, 2004 22:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: demon3 » pt wrz 09, 2005 12:00

I co tu robic? Jedni twierdza, ze stozka na gazie lepiej nie zakladac, inni ze mozna smialo zakladac. Ja mam golfa 3 z silnikiem 1,6 na gazie i tez nie wiem co robic. Zastanawialem sie tak jak lolo_golf czy nie wlozyc po prostu sportowej wkladki K&N, ale skoro ma mi to dac 1KM, a dzwiek sie nie zmieni to nie wiem czy jest sens. Z drugiej strony boje sie, ze jak wstawie stozek to zacznie mi sie cos z gazem kaszanic. I wez tu cos wybierz :-)


STOP dziurom na drogach!!!

Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pt wrz 09, 2005 12:01

to jest rurka łaczaca puche filtra z kolektorem a ma to za zadanie nagrzanie szybciej silnika


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pt wrz 09, 2005 13:23

tak zaslep i bedziesz miał spokój.a mam pytanko gdziek upiles ten stozek(podaj jakąs stronke itd)czy jakos zminiałes dolot tzn czy poszerzałes rure czy dałes tak jaka jest org do monowtrysku......gdzie umiesciłes stozek??tzn czy wpusciłes go gdzies pod zderzak aby wpadało powietrze czy umiesciłes do tam gdzie była org pucha od filtra powietrza......aha no i jak z dzwiekiem silnika:)


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Andrych
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr sie 18, 2004 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Andrych » pt wrz 09, 2005 13:36

witam a ten kabelek to nie jest czujnik temperatury powietrza w dolocie?jak tak to tzeba go umiescic tylko w chlodnym miejscu.
Stozek mozna smiało zakładac ja mam 1.6i AEE i furka dobze chodzi zuzycie gazu nie wzrosło(tylko pojechalem odrazu po zalorzeniu filtra do gazownika i tam byla mała redukcja gazu i tylko tyle) zrobilem juz 5000km na tym filtrze i WSZYSTKO JEST OKI! WIEC POLECAM FILTR STOZKOWY I ZAPOMNIALEM DODAC TEN DZWIEK :grin:



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » pt wrz 09, 2005 14:42

Jaką firme polecacie?Bo widze ze na allegro sa jakies Aoma, Jacky noi oczywiscie K&M :grin: Wiadomo ze K&M jest najlepsza ale co jest dobre z tych tańszych bo narazie brakuje monety :hmm:



Awatar użytkownika
kadet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: pt mar 25, 2005 19:11
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: kadet » pt wrz 09, 2005 15:31

lolo jezdzisz na gazie?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 428 gości