Brak ladowania, slaby akumulator

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

aliengsm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr sie 01, 2007 19:45
Lokalizacja: Jarosław

Brak ladowania, slaby akumulator

Post autor: aliengsm » sob mar 01, 2008 09:56

Witam wszystkich.
Mam kolejny problem z moim VW. Miesiąc temu gdy wracałem z trasy nagle nie miałem ładowania i tak około 100 km jechałem na samym alumulatorze. Okazało się, że to regulator napięcia, który wymieniłem no i było ok, poza akumulatorem. Od tej pory co kilka dni musiałem go ładować. Wczoraj auto nie odpaliło. Podpiąłem aku do prostownika na kilka godzin jednak po wrzuceniu go do samochodu i przekręceniu kluczyka większość kontrolek zaczeła mrugać i słychac było dźwięk jak by zegar tykał tylko dużo szybciej. Oczywiście rozrusznik nawet nie drgną. Oświetlenie wewnątrz było bardzo słabe, a alarm czy też centralny nie załączał. No to podjechał kumpel Fiatem Seicento i spróbowałem go odpalić na kablach. Przy podłączonych przewodach i włączonym silniku kumpa auta kontrolki już nie wariowały, tego dźwięku nie było już syłychać, jednak rozrusznik wogóle nie obracał. Wydawało mi się, że oświtlenie wnętrza nie było tak jasne jak zawsze nawet wtedy.
Teraz zasatanawiam się czy, jeśli akumu. już kompletnie nie nadaje się to mimo to na kablach powinien odpalić? A może ten mały samochodzik kumpla dawał za małą moc? Czy może problem leży gdzie indziej?
Jestem laikiem w tych sprawach więc przepraszam jeśli niejasno się wyraziłem, lub zadałem głupie pytania. Proszę o jakieś sugestie, odpowiedzi na moje trzy pytania.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob mar 01, 2008 11:52 przez aliengsm, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
scols11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 18:03
Lokalizacja: Jaslo

Post autor: scols11 » sob mar 01, 2008 10:58

W dislach mamy akumulatory 72 amperogodziny a w takim seicento to pewno jest aku 40 amperogodzin lub mniejszy i pewno nie daje wystarczajacej mocy !!! A ze musisz ladowac tak czesto to moim zdaniem wina aku!!! Sprubuj odpalic na mocnijszym aku!!!


,,Kto się pyta jest głupcem przez chwilę, ten który się nie pyta jest głupcem przez całe życie."

leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » sob mar 01, 2008 12:11

kolego z calym szacunkiem ale seicento diesla nie odpali a jesli masz calkowicie padniety aku to musisz szukac pomocy u kogos kto ma "duzy" aku

zmierz jakie daje napiecie twoj akumulator teraz powinno byc powyzej 12

jak juz odpalisz zmierz ładowanie powinno byc okolo 14

jezeli ladowanie po odpaleniu bedzie oki tzn ze aku do kosza



aliengsm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr sie 01, 2007 19:45
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: aliengsm » sob mar 01, 2008 13:02

Już temat załatwiony. Kupilem nowy aku i jest OK.
Dziękuję i uważam temat za zamkięty.
Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 332 gości