Jak rozpoznać oryginalne części?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maciek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob mar 24, 2007 00:00
Lokalizacja: Warszawa + WPR
Kontakt:

Jak rozpoznać oryginalne części?

Post autor: maciek » pt lut 29, 2008 13:34

Witam,

Mój golfik miał mały "pocałunek" ze złą i krwiożerczą "złotówą".

Samochód jest w tej chwili naprawiany w warsztacie za pieniądze ubezpieczyciela w warsztacie blacharskim. Kosztorys naprawy został ustalony w oparciu o nowe oryginalne części.

Mam jednak pewne obawy co do uczciwości właściciela warsztatu. Mam w związku z tym pytanie do Was.

Czy jest jakiś sposób na weryfikację czy zamontowane i polakierowane części (błotnik, zderzak) są oryginalne?

Napiszcie coś jeśli wiecie coś na ten temat.

Pozdrawiam
Maciek



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pt lut 29, 2008 13:37

Ori czesc ma wybite numery fabryczne, przykladowy: 1H0 830 122J


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » pt lut 29, 2008 13:49

Jesli chodzi o blachy to musialbyś zobaczyc te części przed montazem, lakierowaniem to by bylo widac czy sa oryginalne.

Jak odbierzesz auto gotowe to ciezko bedzie stwierdzić np. po blotniku czy to oryginal, chyba ze se go zdejmiejsz :jezor:



Awatar użytkownika
el_tommo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 14:05
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: el_tommo » sob mar 01, 2008 09:33

Każda oryginalna część blacharska ma nabity znaczki VW Audi.
Sam się o tym niedawno przekonałem, oprócz tego podróbka za nic nie chciała mi się do reszty spasować (kupiłem przez przypadek błotnik podróbkę bo sprzedawca powiedział że oryginał i nie sprawdziłem).


Witam Wszystkich i Pozdrawiam!!!

Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » sob mar 01, 2008 09:54

el_tommo na blotniku gdzie on jest ? Czy da sie go zauwazyć po lakierowaniu/montażu ?



greg

Post autor: greg » sob mar 01, 2008 09:55

maciek pisze:zderzak) są oryginalne?
wewnętrzna strona zderzaka - mniej więcej na środku zderzaka - numer znaczek audi/vw i data produkcji



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz mar 02, 2008 15:26

zamienniki sa malowane czarnym podkładem i jak zajrzysz od drugiej strony po lakierowaniu to blacha jesli jest czarna to duze prawdopodobienstwo ze zalozyli podróbkę.
plus do tego-
Logo VW/AUDI jest wytloczone na kazdej blasze, ale gdzie konkretnie to nie wiem ale zawsze da sie znaleźć.
Jesli powyzsze sie nie zgadza to zalozyli zaminnik.
Dziwi mnie troche ze wycene ci zrobili w oparciu o cene oryginalnych czesci bo tego nie robi żadne towarzystwo ubezpieczeniowe gdyz ustawa im zezwala na sporządzanie kosztorysu w opracu o czesci zamienne. No ale to juz nie moja brocha , nie o to pytasz.
Jestem jednak przekonany ze nikt nie ma zamiary wstawiać ci nowego oryginalnego błotnika z ASO bo on kosztuje wielokrotnosc oryg. uzywki lub nowego zamiennika. Musisz uwazac

Powiem Ci tez ze lepiej zakladac uzywany blotnik oryginalny niz nowy zamiennik.
A jelsi masz obawy to zmień warsztat. Tak czy inaczej najabardziej zarobiony warszatat. Tak jest zawsze jesli nie wziales gotówki tylko naprawę bezgotówkowa wiec przynamniej daj zarobić porzadnemu warsztatowi, o ile uważasz ze ten taki nie jest.

Poza tym:
1mozesz zarzadać faktury z VW na daną czesc kupioną w ASO (wiadomo data kupna itp; wtedy mozna zweryfikowac to co mowi "twoj" warsztat)
2mozesz dostarczyc czescu we wlasnym zakresie, po prostu sam je kupisz w ASO, (wtedy sfinansowac to powinien warsztat ktory dostal na to kase od ubezpieczyciela)

[ Dodano: Nie Mar 02, 2008 14:30 ]
A !! no i oczywiscie 9cio znakowy kod czesci , tj "xxx xxx xxx" i czasem literka przed nim lub za nim
Ostatnio zmieniony ndz mar 02, 2008 15:27 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
el_tommo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 14:05
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: el_tommo » ndz mar 02, 2008 17:08

MarcoVW pisze:el_tommo na blotniku gdzie on jest ? Czy da sie go zauwazyć po lakierowaniu/montażu ?
Ten znaczek jest z przodu, w miejscu gdzie przykręcasz ślizg zderzaka. U mnie po malowaniu jest nadal widoczny.


Witam Wszystkich i Pozdrawiam!!!

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 02, 2008 17:47

maciek pisze:Samochód jest w tej chwili naprawiany w warsztacie za pieniądze ubezpieczyciela w warsztacie blacharskim. Kosztorys naprawy został ustalony w oparciu o nowe oryginalne części.
możliwy jest "układ" warsztatu z ubezpieczycielem. Łapóweczka od warsztatu dla rzeczoznawcwy, zarobek dla warsztatu wynikajćy z óznicy części ASO i tych które założą, jeśli trafią na niezbyt dociekliwego klienta.
Super byłoby mając taką dobrą wycenę szkody wziąć gotóweczkę i dopiero poszukać warsztatu. Osobiście nigdy bym się nie decydował na naprawe bezgotówkową, jeszcze nie teraz w naszym kraju, może za parę lat.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

maciek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob mar 24, 2007 00:00
Lokalizacja: Warszawa + WPR
Kontakt:

Post autor: maciek » śr mar 05, 2008 00:32

Witam,

Wycena została oparta na cenach oryginałów po długiej walce z ubezpieczycielem.
Na początku dawał za mało, żeby porządnie zrobić nawet na używanych. I po kilku tygodniach przepychania się, warsztat złożył kosztorys na oryginałach. Po naprawie ma się rozliczyć ze wszystkich faktur.

A co do moich zastrzeżeń to mam po prostu ograniczone zaufanie do tego typu "placówek". I żeby nie było wątpliwości - również do ASO (mam uzasanione powody).

Dzięki za Waszą pomoc. Przy odbiorze będę szukał znaczków VW i (obym nie znalazł) czarnego podkładu :).

Pozdrawiam
Maciek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 405 gości