Wymiana płynu chłodniczego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Kidler
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 11:02
Lokalizacja: Opole

Wymiana płynu chłodniczego

Post autor: Kidler » śr lut 27, 2008 12:44

Witam,
Ostatnio montowałem sobie gaz do mojej MK4 i mechanik zwrócił mi uwagę, że mam mało płynu chłodniczego. Tak sobie poszukałem na necie i przypadkiem natknąłem się na artykuł, że zaleca się wymianę całkowitą takiego płynu co jakiś czas. Mój golfik jest z 98r i ma przejechane 163 tyś. - więc może już czas na wymianę, bo raczej poprzedni właściciel czegoś takiego nie robił.
Jest jeszcze jedna rzecz co skłania mnie do wizyty u mechanika: nawet przy dłuższej jeździe wskaźnik temperatury czujnika na desce rozdzielczej pokazuje "zimny". Dopiero po około 60km pokazuje jakąś temperaturę. Czyżby coś z termostatem było?
Mam wymienić sobie ten płyn całkiem czy tylko dolać - co polecacie?
Dzięki z góry za odpowiedzi.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » śr lut 27, 2008 12:58

Koszt wymiany niewielki więc wymieniaj 5L ok 40zł
a gazownik wprowadził cię w błąd bo brak płynu to jego sprawka podczas wpinania się wężami w układ i dziwi mnie że nie uzupełnił ci płynu oraz pozwolił byś kontynuował jazdę wielki MINUS :axe:



Kidler
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 11:02
Lokalizacja: Opole

Post autor: Kidler » śr lut 27, 2008 13:09

No to dzisiaj se pogadam z "gazownikiem" bo jadę odebrać jakiś certyfikat. A co do problemu z czujnikiem temperatury - może to być wina termostatu? Też to wymienić?



tekken82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 20:22
Lokalizacja: Tychy

Re: Wymiana płynu chłodniczego

Post autor: tekken82 » śr lut 27, 2008 18:50

Kidler pisze:Witam,
Ostatnio montowałem sobie gaz do mojej MK4 i mechanik zwrócił mi uwagę, że mam mało płynu chłodniczego. Tak sobie poszukałem na necie i przypadkiem natknąłem się na artykuł, że zaleca się wymianę całkowitą takiego płynu co jakiś czas. Mój golfik jest z 98r i ma przejechane 163 tyś. - więc może już czas na wymianę, bo raczej poprzedni właściciel czegoś takiego nie robił.
Jest jeszcze jedna rzecz co skłania mnie do wizyty u mechanika: nawet przy dłuższej jeździe wskaźnik temperatury czujnika na desce rozdzielczej pokazuje "zimny". Dopiero po około 60km pokazuje jakąś temperaturę. Czyżby coś z termostatem było?
Mam wymienić sobie ten płyn całkiem czy tylko dolać - co polecacie?
Dzięki z góry za odpowiedzi.
na drugą cześć postu - musisz najprawdopodobniej wymienić czujnik ciśnienia oleju skoro wskazówka skacze tak późno - mam podobnie w skodzie za takie coś chcą 50 zł w ASO 90 :)

ps: poszukaj takiego tematu z wariująca wskazówką temperatury - na pewno było.
Ostatnio zmieniony śr lut 27, 2008 18:52 przez tekken82, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
jarorlit
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: jarorlit » śr lut 27, 2008 19:02

tekken82 pisze:musisz najprawdopodobniej wymienić czujnik ciśnienia oleju skoro wskazówka skacze tak późno
Chyba miales na mysli czujnik temperatury plynu chlodzacego?
A swoja droga watpie, ze to jest to. Raczej obstawialbym termostat.
Jakby czujnik byl uszkodzony (niekontaktowal) to wskazowka by skakala roznie, a nie podnosila sie dopiero po przejechaniu 60 km.
Chociaz kto wie- moze to nie brak kontaktu w czujniku (ja tak mialem), a jego bledne wskazanie (rozkalibrowanie). Choc nie slyszalem by sie to u kogos zdarzylo.

Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 396 gości