Pali sie lampka w drzwiach kierowcy, centralny nie zamyka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ŁukaszM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 19, 2008 21:22
Lokalizacja: Mazowsze

Pali sie lampka w drzwiach kierowcy, centralny nie zamyka

Post autor: ŁukaszM » wt lut 26, 2008 19:30

Witam Panowie chciałbym się podzielić moim problemem z mk4- zaznaczam że nie znalazłem potrzebnej mi odp. na moje pytania.Jezeli posta umiesciłem w złym miejscu to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie.
Otóż problem polega na tym iż:
1.W drzwiach kierowcy przez cały czas świeci się lampka. Samochód może być zamknięty, a ona nadal się swieci i rozwala akumulator.
2 Oświetlenie główne przez cały czas się świeci i nie gaśnie nawet przy zapłonie(na pozycji otwartych drzwi)Trzeba przesunąć przełącznik żeby zgasło.
3.Ta sama sytuacja jest w lapkach z tyłu nad drzwiami.
4.Centralny zamek nie zawsze zamyka lewych tylnych drzwi(czasami wyskakuje rygiel)
Proszę o odpowiedź i z góry dziękuje.
Ostatnio zmieniony wt lut 26, 2008 21:46 przez ŁukaszM, łącznie zmieniany 1 raz.



andrzej gti
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 17:19
Lokalizacja: Czaszyn
Kontakt:

Post autor: andrzej gti » wt lut 26, 2008 20:02

Witam miałem ten sam problem. Nie podłanczałeś czasami radia lub robiłes jakie kolwiek modyfikacje? Jeżeli nie to odłącz na chwile klemy od akumulatora komputer się zresetuje podłącz je spowrotem poczekaj chwile i powino być ok . Sprwdz jeszcze bespieczniki.



ŁukaszM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 19, 2008 21:22
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: ŁukaszM » wt lut 26, 2008 20:48

Niestety zły trop.
Sprawdziłem, odłączyłem radio. Odłączyłem akumulator na 15 min i jest to samo.
Ponadto mam jeszcze jeden problem, a mianowicie przy przekręceniu zapłonu od razu włączają mi się wiatraki na chłodnicy.
Panowie pomóżcie, bo już tracę nerwy :grrr:



andrzej gti
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 17:19
Lokalizacja: Czaszyn
Kontakt:

Post autor: andrzej gti » śr lut 27, 2008 00:11

Podłącz go do vaga i bedziesz wiedzial co jest, lub udaj się do jakiegoś serwisu i zrobią test to kosztuje w granicach 50zł



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Pali sie lampka w drzwiach kierowcy, centralny nie zamyk

Post autor: mojama » śr lut 27, 2008 00:20

ŁukaszM pisze: 4.Centralny zamek nie zawsze zamyka lewych tylnych drzwi(czasami wyskakuje rygiel)
Proszę o odpowiedź i z góry dziękuje.
Prawdopodobnie w tych drzwiach masz standardową usterkę polegającą na zimnym lucie w elektronice. Przez tą usterkę zamek wysyła błędną informację do komputera, że drzwi są otwarte i tym samym palą się lampki.
Szukaj tematów o mikrowłączniku a znajdziesz porady jak to naprawić.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 328 gości