Nie otwieraja sie tylne drzwi, obciera przy skrecaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Alvargo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lut 26, 2008 14:36
Lokalizacja: LIPSKO

Nie otwieraja sie tylne drzwi, obciera przy skrecaniu

Post autor: Alvargo » wt lut 26, 2008 14:54

Witam wszystkich. Niedawno odkryłem to forum i przegladam sobie i widze ze piszecie tu madre rzedzy. Postanowilem sie zarjestrowac i skorzystac z Waszej wiedzy.

Mianowicie kupilem sobie golfa 4 z roku `98 110 KM. Jest ogolnie fajny ale mam pare pytan zwiazanych wlasnie z nim.

Wiec.

1. tylne drzwi nie otwieraja sie od środka, z zewnatrz sie zamykaja normalnie, centralny nie dziala na tylne drzwi i jest to problem bo nie moge go nigdzie za bardzo zaparkowac bo z tylu drzwi sa caly czas otwarte.

Zdjalem poszycie i okazalo sie ze nie ma w jednych drzwiach ciegna z haczykiem a w obu drzwiach nie ma takiego druta wygietego. Szukalem tego na allegro ale nie ma, nie wiecie gdzie mozna tego szukac?? Jakies szroty w mazowieckim ??

A poza tym te drzwi troche skrzypia jak jade po wartepach, mysle ze jakos nalezy je docisnac ale nie wiem jak.... gabka?? czy czyms? nie wiem

2. Jak dam mu skret na maxa w lewo czy w prawo to tak chwilowo chrupnie cos jakby cos obcieralo i dalej jest juz normalnie, nie jest to przegub bo wiem ze przeguby to chrupia caly czas jak sie ma skrecone kola. Nie wiecie co to moze byc??

Sa to najwazniejsze tematy w ktorych chcialbym zebyscie mi pomogli. Z gory dziekuje!



Aha i jeszcze jeden problem

Wskaznik paliwa mi pokazuje bledny odczyt stanu paliwa, wydaje mi sie odwrotnie, czy jest to mozliwe?? A jesli nie to co wymienic zeby bylo spoko??
Ostatnio zmieniony wt lut 26, 2008 21:47 przez Alvargo, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » wt lut 26, 2008 18:47

Co do tylnych drzwi to poszukaj czy nie masz tam blokady dla dzieci!!! Włacza się ją i wtedy nie da rady otworzyć drzwi od środka,powinien to być taki ząbek obok zamka na drzwiach.COś musiałeś mieć kombinowane przy nich skoro skrzypią i nie zamykają się.Sprawdź czy masz plastikową rurkę na skoblu zamka! Na tym mogło się również wyrobić i teraz latają(ogólnie to przyzwyczaj się bo to wada w prawie każdym modelu)
Chrupienie w kole może mieć wiele przyczyn,najlepiej podjedź gdzieś na szarpaki i niech jakiś diagnosta luknie na to-lepiej zapłacić parę złociszy i znaleźć usterkę niż czekać aż coś konkretnie szlag trafi.A z paliwem to za cholere nie wiem.


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

vwgolf fan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 12:49
Lokalizacja: zgorzelec

Post autor: vwgolf fan » wt lut 26, 2008 19:06

lordmatej pisze:Sprawdź czy masz plastikową rurkę na skoblu zamka! Na tym mogło się również wyrobić i teraz latają(ogólnie to przyzwyczaj się bo to wada w prawie każdym modelu)
a propo tej rurki. u mnie tez cos skrzypiało w drzwiach, psiknąłem własnie ta rurke wd-40 i przestało skrzypieć.



Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » wt lut 26, 2008 19:27

ja tą rurkę usztywniłem tak że wogóle się nie rusza i po zawodach-koniec odgłosów ze strony drzwi!


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » wt lut 26, 2008 21:48

Precyzuj tematy bo beda lecialy do zsypu !!!!!!!!!!!!!


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Alvargo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lut 26, 2008 14:36
Lokalizacja: LIPSKO

Post autor: Alvargo » wt lut 26, 2008 23:46

No na diagnostyke bede musial podjechac bez dwoch zdan bo mnie to troche drażni i faktycznie cos sie moze zepsuc a bedzie juz za pozno.

co do blokady dzieciecej to patrzylem i nie pomaga (jest to okragly plastik z otworem na srubokret plaski) krecilem w obie storny i nic. No chyba bede musial popytac na szrotach o te druty albo cale zamki. Jak to zrobie to jakos sprobuje uporac sie z trzeszczeniem. Bo tylko lewe tylne drzwi tak skrzypia..... prawe nie.

No a z paliwem to jakas dziwna sprawa, jeszcze sie musze poradzic kogos...

Dzieki za odpowiedzi skorzystam z rad i jak jeszcze bede mial jakies problemy to bede pisal.

Aha i tematy tez bede prcyzowal. Pzdr!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 292 gości