Terkotanie podczas hamowania silnikiem...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

boombaster

Terkotanie podczas hamowania silnikiem...

Post autor: boombaster » śr wrz 07, 2005 21:49

Od dwoch dni w moim aucie (vw golf mk3 1.8GL Variant) słychac delikatne terkotanie z okolic układu napedowego (domniemam). Odgłosy sa słyszalne tylko podczas hamowania silnikiem. Na luzie oraz podczas przyspieszania jest wszystko jak należy!

Ktos spotkał się z podobnym problemem? Z góry dzięki za pomoc!



Awatar użytkownika
piotreq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: sob lis 13, 2004 15:59
Lokalizacja: Płock

Post autor: piotreq » śr wrz 07, 2005 22:43

Ciezko wystawiac diagnoze jak sie nie slyszalo, ale ja mialem cos takiego u siebie i niestety to byla skrzynia biegow.

Proponuje sprawdzic poziom oleju w skrzyni - moze po prostu jest za malo i nie ma dobrego smarowania. Wtedy tez moze grzechotac.



Awatar użytkownika
maciek 1.8
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:30
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: maciek 1.8 » pt wrz 09, 2005 16:15

może przeguby??ale to i przy przyspieszaniu by stukało ale kto wie. warto sprzawdzić



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pt wrz 09, 2005 17:37

maciek 1.8 pisze:może przeguby??ale to i przy przyspieszaniu by stukało ale kto wie. warto sprzawdzić
a może na wstecznym był sporo jeżdzony i sie w druga manie wyrobiły?

a na serio to mogą to być własnie przeguby,
pojeździj powoli w kółko na maksymalnie skręconych kołach, do przodu i do tyłu i zobacz jak sie przeguby zachowują, czy nie chrupia, nie przeskakuja itd,
ewentualnie zaciągnij reczny, i na jedynce probój jakby ruszyć , tak żeby tyłek przysiadał ale koła nie buksowały, wtedy ktoś stojąc obok samochodu moze zobaczyc czy koło jakby nie zacina, nie skacze , ewntualnie przy otwartej masce z góry też powinno byc widac półosie, badz z kanału, musisz obserwować półoś czy sie nie gnie , musi byc sztywna, należy tez pamietać sa sa przeguby wew i zew, czyli w sumie 4,

albo cos innego niz przeguby, raczej nie rozrzad ale moze zdejmij pokrywe rozrzadu i sprawdz jak pasek i rolki wygladaja, ale wtedy czemu slychac tylko przy hamowaniu silnikem??
może skrzynia sucha jak już ktoś mówił albo sie sypie, ale wtedy mała szansa że na kazdym biegu by było słychac?? hmm nie mam wiecej pomysłow
pozdro



Berdys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn sty 02, 2006 18:54
Lokalizacja: Kożuchów

Post autor: Berdys » ndz sty 08, 2006 00:10

Witam . Od 2 tygodni jestem posiadaczem MK3 1,4 ABD. Miałem podobny objaw w aucie ale po 2 dniach pogorszyło sie i teraz ze skrzyni nawet przy przyspieszaniu dochodzą dziwne odgłosy , zresztą coraz głośniejsze. Mechanik stwierdził ze skrzynia siedzi .Oprócz tego olej to ciekł ze skrzyni. Zalecam jak najszybciej udac sie do mechanika



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz sty 08, 2006 01:05

U mnie jak działo sie cos podobnego to rozlatywał sie katalizator - ale to byl dźwięk spod podłogi. Ale..... faktycznie w maluchu miałem tak kiedyś jak rozlatywało nie łozysko w skrzyni.... Więc uściślij to miejsce skąd dochodzą dźwięki


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz sty 08, 2006 01:43

ludzie to post z września



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz sty 08, 2006 01:50

sas_gti pisze:ludzie to post z września
o matko ktos dokonal wykopaliska, a może problem bardzo dawno temu rozwiązany....



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 559 gości