O swapie Pierburga 2E2 na WEBERA z Fiata 125p + ankieta :)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ile razy gaznik w VW doprowadzil Cie do rozstroju nerwowego :) ??

Czas głosowania minął ndz cze 11, 2006 00:27

ani razu
7
37%
1-5 razy
7
37%
6-10 razy
0
Brak głosów
stracilem rachube :)
3
16%
nawet nie chce mi sie nad tym zastanawiac :)
2
11%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Post autor: Marszall » wt lut 26, 2008 18:20

Oj staary ale pojechałeś po ambicji co niektórym >>> widac bo nikt się nic nie odzywa.

mnie jednak to nurtuje i nadal chciałbym zaturbic Golfinę.
Myślę że nie trzeba pisać że odrazu zakatuje silnik i wyfrunie mi głowica przez maskę (bez jej otwierania;P) myślę że wszystko zależy od ciśnienia doładowania.

Dlatego pytanie do kolegi jarq5 na jakim ciśnieniu to jeździ?? I czy chodzi to normalnie na benzynie???Głownie mowa o wolnych obrotach???

Pozdrawiam


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » wt lut 26, 2008 20:22

Marszall pisze:Myślę że nie trzeba pisać że odrazu zakatuje silnik i wyfrunie mi głowica przez maskę (bez jej otwierania;P) myślę że wszystko zależy od ciśnienia doładowania.
Głowica nie wyfrunie ale zje panewki i podtopi tłoki :helm:



Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Post autor: Marszall » wt lut 26, 2008 20:56

nawet na 0.3 bar??? :bajer:


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

jarq5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 16:45
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: jarq5 » wt lut 26, 2008 21:03

Dziekuje teoretykom za podzielenie sie swoja wiedza,oby sie nie spelnily ich czarne scenariusze. :) Mysle ze jak ustawi sie mieszanke i zaplon to tloki sie nie beda topic zwlaszcza ze to auto nie sluzy do rajdow tylko do jazdy na codzien i chwilowy wzrost mocy (np wyprzedzanie) a pozniej spokojna jazda nie powinny zdewastowac motorka.A jezeli chodzi o doladowanie to dochodzi obecnie do okolo 0.6 moze minimalnie wiecej. Na wolnych obrotach na benzynie dziala normalnie, jezdzic mozna do okolo 2200obr poniewaz jak turbo zaczyna ladowac to sie robi koniec paliwa w gazniku poniewaz oryginalna pompka nie daje rady uzupelnic, a jezdze na gazie gdzie parownik ma dorobiona kompensacje do pierwszej i drugiej membrany gazowej.



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » wt lut 26, 2008 21:16

jarq5 pisze:Na wolnych obrotach na benzynie dziala normalnie, jezdzic mozna do okolo 2200obr poniewaz jak turbo zaczyna ladowac to sie robi koniec paliwa w gazniku poniewaz oryginalna pompka nie daje rady uzupelnic,
A ja się moge TEORETYKU założyć, że powód jest inny :chytry:

[ Dodano: 26 Lut 2008 20:17 ]
Marszall pisze:nawet na 0.3 bar??? :bajer:
Nawet na 0.1, zalezy od długości, temp zewnętrznej itp



jarq5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 16:45
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: jarq5 » wt lut 26, 2008 21:33

A ja mysle ze jak mam plywak ustawiony tak ze bardzo malo paliwa jest w komorze to to bedzie powodem, bo ta pompka za wydajna to nie jest .A za teoretyka sie nie obrazaj bo ja jak o czyms sie dowiem ze moze byc przydatne przy przerobkach jakie zrobilem w aucie to w wolnym czesie ide i to robie a nie sie zastanawiam czy cos zepsuje.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » wt lut 26, 2008 21:49

chlopaki.. mala turbo powoduje kilka zlych zjawisk... pomijajac fakt ze sama sie zabija silnikowi szkiodzi poprzez...
wysokie cisnienie zwrotne spalin
to wyzej powoduje mniejsze napelnienie swieza mieszanka
to z kolei powoduje slabsze zestudzenie elementow silnika
co z kolei podtapia tloki...
ponadto zbyt szybkie startowanie turbo powoduje zbyt wczesne budzenie sie mocy co przeciaza panewki tloki i korbowody... male turo nawet kute panewki niszczy///


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » wt lut 26, 2008 22:23

evolution pisze:chlopaki.. mala turbo powoduje kilka zlych zjawisk... pomijajac fakt ze sama sie zabija silnikowi szkiodzi poprzez...
wysokie cisnienie zwrotne spalin
to wyzej powoduje mniejsze napelnienie swieza mieszanka
to z kolei powoduje slabsze zestudzenie elementow silnika
co z kolei podtapia tloki...
ponadto zbyt szybkie startowanie turbo powoduje zbyt wczesne budzenie sie mocy co przeciaza panewki tloki i korbowody... male turo nawet kute panewki niszczy///
Nic dodać, nic ująć :bigok:



Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Post autor: Marszall » czw lut 28, 2008 15:06

ok ja rozumienm że popieracie to swoimi doświadczeniam, wkońcu macie długoletnie doświadczenie. Ale skoro tak chciałbym wiedziec w jakim przedziale czasu następuje owa destrukcja tłoków czy panewek? I czy to nie ma się do piłowania silnika kożystając z jego mocy?

A prawda jest taka że będe zmieniał silnik na 1.8 i robił mu kapitalkę, więc w międzyczasie założye turbo do 1.6 i pojeżdze, jak się rozsypie >>>> trudno jak nie to rozbiorę obejże a jak nic nie będzie widac to włoże do1.8 :satan:


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw lut 28, 2008 20:33

piotreksm pisze:panowie doradżcie coś bo nie chce już zakładać PIERBURGA!!!!!!!!!!!!!!!
witam, rozwiazales juz problem bo niedoczytalem jeszcze tematu do konca??
Gashkas pisze:zastanawiam sie czy da sie przerobic jakos pierburga zeby lepiej sie na nim jezdzilo...
da sie ale niewiele to daje, napewno mocy nie daje tyle co weber

[ Dodano: Czw Lut 28, 2008 19:39 ]
Gashkas pisze:a da sie go jakos domowymi sposobami ustawic dobrze (membrany, silowniki :/ )?
jakie dysze powinien miec pierdek dla 1,6 (RF) ?
pewnie ze sie da, ale nie powiem - jest troche zabawy, dysze 110/117 paliwo, na powietrze i tak nie mamy wplywu bo dysz nie idzie wymienic
jarq5 pisze:weber kontra garrett t3 z 1.6td coprawda w audi a nie w golfie ale silnik to 1.8 RP doladowanie okolo 0,6 bara zasilany lpg narazie 40km zrobione i jeszcze dziala
gratuluje!!!

[ Dodano: Czw Lut 28, 2008 19:44 ]
bugalon pisze:Zalamuje mnie te kilka ostatnich postow .... Turbo to nie klocki lego. Wejdzcie sobie do działu speed i poczytajcie chociaz chwile co trzeba zrobic zeby miec zaturbiony domowym sposobem silnik, któy będzie sprawny troche dluzej niz przez tysiac kilometrow ......

Tego sie nie da zrobic tanio .....
a jak widac mozna zrobic tanio, wszystko sie da jak sie chce, pozatym to dobry sposob na nauke podstaw dzialania turbo i poszezenie wiedzy na ten temat
Gashkas pisze:a jakie macie dysze wolnych oborotow?
ja zawsze dawalem 50 napierwsza i 100 na druga.

[ Dodano: Czw Lut 28, 2008 20:01 ]
bugalon pisze:Odsylam Was do działu speed, w ktorym sie dowiecie co zrobic zeby silnika nie wysadzić. Wywalanie w kosmos motorów po 400 zlotych nie jest odpowiednią metodą nauki (no chyba ze masz za duzo kasy). Najpierw poczytajcie, dowiedzcie sie jakimi prawami rządzi się turbo a dopiero potem dzialajcie. Robota "na pałę" zawsze sie konczy zle, a to wlasnie tutaj uskuteczniacie.
moze tak, ja bym raczej odeslal wszystkich tu do literatury fachowej na ten temat, w ksiazce prof. Wajanda "Tłokowe silniki spalinowe" sa bardzo przystepnie opisane podstawy, potem mozna siegnac do literatury typu "Doładowanie średnio i szybko obrotowych tłokowych silników spalinowych" dla zainteresowanych moge podac duzo literatury na ten temat. Co do wywalania w kosmos motorow, jesli ktos chce to nie widze problemu, wszak najlepiej uczy praktyka.
jarq5 pisze:w dziale speed nie znalazlem odpowiedzi na problemy z ktorymi sie spotkalem a juz napewno nie widzialem tematu turbo+weber+lpg. A pomysl o uturbieniu 1.8 chodzil mi po glowie od kilku miesiecy i kiedy juz wiedzialem co potrzebuje, to w niecale 2 tygodnie skompletowalem wszystkie graty i zlozylem wszystko do kupy jest jeszcze troche zeczy do poprawy ale pierwsza wersja juz dziala ,i jak wysadze silnik to napewno sie pochwale zeby inni wiedzieli czym to grozi i co zrobic zeby nie popsuc sobie motorowni
powiem ci ze wkroczyles chyba na najtrudniejsza sciezke, bo chyba najwiecej problemow jest z uturbieniem silnika gaznikowego
bugalon pisze:Tak trzeba sie doedukowac, ale nie da się zrobic dzialajacego silnika doladowanego ktory troche pojezdzi tanim sposobem (zalezy co jeszcze kto rozumie przez pojęcie tanio). Zeby ustalić dobrze samą dawkę paliwa (taką jaka powinna być) trzeba zrobić pomiary do ktorych potrzebny jest drogi sprzęt. Jesli go nie masz, musisz zaplacic za jego uzycie/pozyczenie a to wszystko kosztuje (pomijam koszty części bo soft turbo nie kosztuje w częściach wiele). To nie diesel, ze sprawdzasz czy dymi czy nie. Każdy z Was będzie robił jak chce, bo to Wasze projekty. Ja chce tylko uczulić zapaleńców i entuzjastów, ze zanim sie cos zrobi trzeba wszystko policzyć (nie tylko kasę). Jaką np kolega ma pewność, że zastosowana sprężarka nie pracuje poza surge line ? Liczyl to ? Zapewne nie, zlozyl bo pasowalo na srubki i czeka na to co pierwsze klęknie. Jak myslicie, czy będzie wiedział po padnietej turbinie dlaczego zdechla ? Pewnie nie, bo zapewne nie wie co to jest surge line i jak dobrać turbine do danego silnika. Kupi drugie turbo, które znów mu kleknie i całe kółko sie zamknie.

Ja nie chce Was odwodzić od zaturbiania auta, wręcz przeciwnie właśnie. Zdecydowanie do tego zachęcam. Robcie to tylko z głową i przygotujcie się na to finansowo. Tylko to chcę Wam uświadomić. Widze bowiem wyrazna tendencje do szału głupawki. Jeden z Was zrobil motor ktory przejechal 40km a kilka osob chce zrobic od razu to samo. Spokojnie, poczekajcie na efekty/komentarze kostruktora, pomyslcie, wyciagnijcie wnioski i dopiero zacznijcie dzialac.
tutaj popieram autora postu, wszystko da sie zrobic ale na spokojnie i z glowa, najpierw nauczcie sie tego co bedzie wam potrzebne do uturbiania a potem uturbiajcie, da wam to tyle ze unikniecie zbednych kosztow i zniechecenia przy pierwszej usterce, a co do surge line - mam mala uwage - wiem ze w modzie sa angielskie zwroty ale czy nie mozna po polsku?? W literaturze polskiej szczegolnie starszej nie ma lagów, surge lineów etc. sa opoznienia, granice pompowania etc.
jarq5 pisze:Na wolnych obrotach na benzynie dziala normalnie, jezdzic mozna do okolo 2200obr poniewaz jak turbo zaczyna ladowac to sie robi koniec paliwa w gazniku poniewaz oryginalna pompka nie daje rady uzupelnic, a jezdze na gazie gdzie parownik ma dorobiona kompensacje do pierwszej i drugiej membrany gazowej.
to nie problem z brakiem paliwa tylko z gaznikiem, niestety on nie moze pracowac z doladowaniem i taki jest tego efekt - to nie jest gaznik cisnieniowy, jedyny sposob to zamontowac gaznik przed turbo.

[ Dodano: Czw Lut 28, 2008 20:06 ]
Co do przeciwcisnienia i negatywnych skutkow z nim zwiazanych to racja. Ale jak juz powiedzialem, na wszystko jest teoria ktora pozwala tak dobrac turbosprezarke aby dobrze wspolpracowala z silnikiem bez skutkow ubocznych. Ja podtrzymuje swoja wersje, podstaw uturbiania i obliczania nie ma wiele, dodatkowe oczujnikowanie silnika nie jest trudne i mozna eksperymentowac i uczyc sie nowych rzeczy przy okazji majac satysfakcje ze cos sie zrobilo samemu.



Awatar użytkownika
Pim
MK2 lover
MK2 lover
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Pim » pt lut 29, 2008 08:57

:bigok:

Kamilu jak możesz to wyjaśnij mi łopatologicznie która dysza jest dyszą rozruchową paliwa w Weberze ?

Nadal zajmujesz się częściami do Webera w razie czego?

Kolejna osoba odważy się uturbić weberowca ?

Czy montaż gaźnika przed turbo nie wpłynie negatywnie na jego działanie? Albo na samą turbinę?


Moje Corrado G60 LC6U
Jetta mk3 GL 2.0 automatic
Vento GLX LC3U 1Z + 400 ohm ;)

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pt lut 29, 2008 11:48

KamilW pisze:a jak widac mozna zrobic tanio, wszystko sie da jak sie chce
Mówisz na przykład o swoim projekcie??



Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Post autor: Marszall » pt lut 29, 2008 12:05

Pim pisze:Czy montaż gaźnika przed turbo nie wpłynie negatywnie na jego działanie? Albo na samą turbinę?
podłączając się do pytania myślę że na działanie gaźnika negatywnie turbo nie wpływa bo wkońcu przed turbiną jest zawsze (chyba) podcisnienie - turbo zasysa powietrze tak jak normalnie kolektor. Z tego co sobie tak dumałem normalny gaźnik nie jest w stanie podać paliwko gdy turbo pompuje ciśnieine bo gaźnik działa podciśnieniowo na zasadzie rurki wenturiego bodajże i wysysa sobie paliwko z komory, no więc jak ma wysysać paliwko skoro turbo daje ciśnienie?? :helm:

A co do wpływu gaźnika umieszczonego przed, na turbo to sam się zastanawiam jak duże ma zdolności zapalne taka mieszanka BO i temperatura mieszanki wzrasta wraz z jej sprężaniem no i samo turbo jest gorące.

- Więc czy może dochodzić w takim układzie do samozapłonu mieszanki??
- jak ze sterowaniem>>> przepustnica przed turbo??? Spełnia to swoja rolę???
- w takim wypadku chyba nie potrzebny blow-off?
- i jak to się ma do podciśnienia idącego do serwa, bo chybqa w orginalnym miejscu nie da rady??


Pozdrawiam i licze na odpowiedzi


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

piotreksm
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: pt paź 05, 2007 22:40
Lokalizacja: leśna
Kontakt:

Post autor: piotreksm » ndz mar 02, 2008 11:43

panowie to wam powinno choć troche pomuc :bigok: w uturbieniu
jest to książka jak doładować wszystkie rodzaje silników spalinowych
:bigok: jak założuć turbo na gażnik między innymi :bigok:
http://rapidshare.de/files/38721561/Do_ ... w.pdf.html
Ostatnio zmieniony pn mar 03, 2008 13:59 przez piotreksm, łącznie zmieniany 2 razy.


Zapraszam do oceny golf C na GTI
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=148605
auto buduje sie z pasją !!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 363 gości