Kontrolka OXS na zegarach w wersji USA

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: esio10 » wt lut 26, 2008 09:56

ktos tam pisal - jak uruchomic ekonomizer - wiec sam posiadam wersje US wiec ten ekomonizr czyli ta pomaranczowa strzalka swieci i bedzie dzialac - pod warunkiem za pod podszybiem jak otworzysz maske powinnes zobaczyc gdzie biegnie linka z licznika - jak bezposrednio z licznika do skrzyni to ci ekonomizer nie bedzie dziala - w wersjach US linka z licznika sklada sie z 2 segmentow jeden biegnie od licznika do takiej malej czarnej skrzynki i tam wlasnie jakies przewody elektryczne sa podpiete i w tej skrzynce wlasnie odbywa sie informacja o ekonomicznej jezdzie - droga czesc linki wlasnie biegnie od tej skrzynki do skrzyni - wiec jak miałes wymieniana linke z licznika - u nas do wersji US nie kupisz tylko do europejskich JEtt to pewnie wtedy ktos te pudelko czarne usunął i wskaznik EKOno nie bedzie ci juz działał



Awatar użytkownika
skopek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn gru 26, 2005 15:15
Lokalizacja: ustka
Kontakt:

Post autor: skopek » wt lut 26, 2008 17:06

esio10 pisze:ktos tam pisal - jak uruchomic ekonomizer - wiec sam posiadam wersje US wiec ten ekomonizr czyli ta pomaranczowa strzalka swieci i bedzie dzialac - pod warunkiem za pod podszybiem jak otworzysz maske powinnes zobaczyc gdzie biegnie linka z licznika - jak bezposrednio z licznika do skrzyni to ci ekonomizer nie bedzie dziala - w wersjach US linka z licznika sklada sie z 2 segmentow jeden biegnie od licznika do takiej malej czarnej skrzynki i tam wlasnie jakies przewody elektryczne sa podpiete i w tej skrzynce wlasnie odbywa sie informacja o ekonomicznej jezdzie - droga czesc linki wlasnie biegnie od tej skrzynki do skrzyni - wiec jak miałes wymieniana linke z licznika - u nas do wersji US nie kupisz tylko do europejskich JEtt to pewnie wtedy ktos te pudelko czarne usunął i wskaznik EKOno nie bedzie ci juz działał
co do tej czarnej skrzynki to nie jestem pewien czy to jest związane z EKONOMIZEREM
na bank sluży to do INSPEKCJI SONDY LAMBDA ! a ja mam te czarne pudelko. i ekonomizer czyli strzalke z pomaranczową diodą. Mialem tez w starej santanie 82 r. diesel. działający ekonomizer i tego pudełka nie bylo. W dieslu jest na przepustnicy (na początku linki) gdy damy pedal do dechy wtedy zalacza sie ta diodka. (zarazem ta dioda była tak jak by obrotomierzem jak w formule :) )a w benzynie jest od tego obrotomierz. i on daje sygnal na diode pomaranczową na tą strzałke. I jeszcze w ekonomizerze jest ważna rzecz. W skrzyni jest czujnik PIĄTEGO BIEGU. gdy włączymy piątke leci plus na przekaznik i wylacza juz diode. ! są też inne ekonomizery w tym miejscu co ta strzałka pomaranczowa i jest skala spalania, podobnie dziala jak w mfa. Jest podcisnieniowe cos :) w zegarach ktore jest podlaczone przy pomocy wężyka z przepustnicy !!! :bigok:

[ Dodano: Sro Gru 16, 2009 20:46 ]
Mogę dodać że załącza się po 30 000 milach czyli 48 280,30 km bo takie wymagania były w usa nie wiem jak dzis.

w skrócie OXS jest to po prostu kontrolka CATalizatora.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 337 gości