benzyna w oleju silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kozi__jones
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:11
Lokalizacja: skierniewice
Kontakt:

benzyna w oleju silnika

Post autor: kozi__jones » wt sty 01, 2008 16:26

Witam , mógł by mi ktoś powiedzie czym może być spowodowane że benzyna przedostaje się do oleju silnika i wzrasta poziom tego oleju na bagnecie ?



Awatar użytkownika
Lolek1333
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr gru 05, 2007 22:41
Lokalizacja: Rudki

Post autor: Lolek1333 » wt sty 01, 2008 17:38

kolego a czy to napewno benzyna w oleju jest moze jednak to jest plyn chlodniczy??nie ubywa ci plynu chlodniczego?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sty 01, 2008 17:44

kozi__jones pisze:Witam , mógł by mi ktoś powiedzie czym może być spowodowane że benzyna przedostaje się do oleju silnika i wzrasta poziom tego oleju na bagnecie ?
dziura w membranie pompki benzyny o ile to gaźnik (powinineś sprecyzować temat co za silnik masz)
lub znaczenie przebogacona mieszanka łącznie ze znacznym zużyciem silnika (słaba kompresja)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kozi__jones
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:11
Lokalizacja: skierniewice
Kontakt:

Post autor: kozi__jones » wt sty 01, 2008 19:22

Lolek1333 pisze:kolego a czy to napewno benzyna w oleju jest moze jednak to jest plyn chlodniczy??nie ubywa ci plynu chlodniczego?
płynu nie bo płynu nie ma w układzie (spruchniały sztywny przewód nagrzewnica-pompa ) poszukuje takiego na innym poście http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=142063
Paweł Marek pisze:dziura w membranie pompki benzyny o ile to gaźnik (powinineś sprecyzować temat co za silnik masz)
lub znaczenie przebogacona mieszanka łącznie ze znacznym zużyciem silnika (słaba kompresja)
silnik to 1,6 gaźnik 55kW EZ teraz od kilku dni jak sie zaczęły przymrozki potrafi odpalać nie na wszystkich cylindrach ( po kilkudziesięciu sekundach jak pochodzi na wyższych obrotach zadziałają wszystkie), albo w czasie jazdy przy małych obrotach potrafi zgasnąć ( 2 razy jak na razie to sie stało i problem jest z odpaleniem , trochę muszę pokręci rozrusznikiem chociaż zawsze odpalał od pierwszego zakręcania)

[ Dodano: 02 Sty 2008 05:28 ]
a przypuszczam że to benzyna bo olej śmierdzi paliwem ;(



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » śr sty 02, 2008 16:29

Witam :D
Tak benzyna w oleju to najczesciej w silnikach opartych na gaźnikach problem z mechaniczna pompą paliwa, choć mówi się że są one dość żywotne.
Co do pracy na zminym silniku to masz ssanie defektujace. Albo siłownik pull-down ci padł, albo masz złą szczelinę na przepustnicy rozruchowej.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

kozi__jones
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:11
Lokalizacja: skierniewice
Kontakt:

Post autor: kozi__jones » śr sty 02, 2008 17:51

Maćkooo pisze:Tak benzyna w oleju to najczesciej w silnikach opartych na gaźnikach problem z mechaniczna pompą paliwa, choć mówi się że są one dość żywotne


oto nowa pompa koszt takiej to ok 45-50 zł w sklepie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sob sty 05, 2008 19:58 przez kozi__jones, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
_prusak_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 24, 2007 22:16
Lokalizacja: tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: _prusak_ » sob sty 05, 2008 23:27

kozi__jones jak coś wymyślisz z tym nie działającym cylindrem to podziel się wiedzą. Będziesz wymieniał tą pompe paliwa??



kozi__jones
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:11
Lokalizacja: skierniewice
Kontakt:

Post autor: kozi__jones » pn sty 07, 2008 17:07

na dniach pompa będzie wymieniona tylko czekam na przewód chłodzenie żeby od razu zrobić wszystko



V12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 07:48
Lokalizacja: pl

Post autor: V12 » śr sty 09, 2008 13:26

witam
ja chyba mam ten sam problem bo troszeczke mi oleju przybywa ale na pewno nie jest to płyn chłodniczy i olej troche smierdzi benzyna wiec to penie pompka
Ale moje pytanie jest takie czy musze wylewac(prawie nowiótki olej zrobione moze ze 1500km) a przybylo moze 1mm moze 2mm na miarce wylewac ten olej czy po zmianie pompy jakos ta benzyna wyparyje-spali sie??????
noi sie wkurzyłem :ass: :ass: byłem pewny ze to pompa i ja wymieniłem a okazuje sie pompka jest raczej dobra bo trzyma idalnie cisnienie czyli gdzie tkwi problem
pozdr
Ostatnio zmieniony śr sty 09, 2008 17:04 przez V12, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
_prusak_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 24, 2007 22:16
Lokalizacja: tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: _prusak_ » czw sty 10, 2008 02:45

V12 pisze:witam
ja chyba mam ten sam problem bo troszeczke mi oleju przybywa ale na pewno nie jest to płyn chłodniczy i olej troche smierdzi benzyna wiec to penie pompka
Ale moje pytanie jest takie czy musze wylewac(prawie nowiótki olej zrobione moze ze 1500km) a przybylo moze 1mm moze 2mm na miarce wylewac ten olej czy po zmianie pompy jakos ta benzyna wyparyje-spali sie??????
noi sie wkurzyłem :ass: :ass: byłem pewny ze to pompa i ja wymieniłem a okazuje sie pompka jest raczej dobra bo trzyma idalnie cisnienie czyli gdzie tkwi problem
pozdr

A o jaki samochód chodzi?? co za silnik??

[ Dodano: 15 Sty 2008 19:03 ]
I co z ta pompa?? jak rozwiazales problem ??

[ Dodano: 21 Sty 2008 00:01 ]
kozi__jones, kozi__jones, czesc. czy rozwiazales problem z tym nie dzialajacym cylindrem ?? co z tym paliwem w oleju poprawilo sie po wymianie pompy ??



kozi__jones
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:11
Lokalizacja: skierniewice
Kontakt:

Post autor: kozi__jones » wt lut 26, 2008 15:47

Przepraszam wszystkich zainteresowanych za długom nie obecność na forum . Problemem obecności benzyny była jednak pompa paliwa po wymianie na razie (jakieś 5 dni temu to dopiero zrobiłem) wszystko jest ok oczywiście byłem zmuszony wymieni też olej na początku bagnet jeszcze śmierdział benzynom ale po przejechanie parędziesięciu kilometrów wszystko już było OK a jeśli chodzi o niedziałanie czasem po rozruchu jednego cylindra to wymieniłem kopułkę i palec rozdzielacza i jak zarazie wszystko jest OK :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 436 gości