Buczenie podczas przyspieszania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
nerlst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 00:21
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Buczenie podczas przyspieszania

Post autor: nerlst » wt lut 26, 2008 00:52

Witam

Ostatnio zauważyłem, że jak depnę pedał przyspieszania w podłogę, to silnik dziwnie buczy i jakoś tak przyspiesza, ale wydaje mi się, że powinien szybciej to robić, jak wciskam pedał wolniej, ale tez do końca to nie ma tego buczenia. Być może to tylko moje odczucie i to normalne, ale może ktoś ma/miał podobnie i wie jaka jest przyczyna. Wszystkie filtry wymieniane 5000km temu, nie ma LPG. Zauważyłem też, że jeden wtrysk jest jakiś taki luźny, ale nigdzie nie cieknie benzyna. Zapłon? Rozrząd? Zapchany katalizator (da się to jakoś sprawdzić)?

pzdr


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=130709&postdays=0&postorder=asc&start=0

kogan77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 15:18
Lokalizacja: Poznań/Mogilno

Post autor: kogan77 » wt lut 26, 2008 08:22

Podczepiam sie pod temat.
Nie wiem, czy myślimy o tym samym. W moim przypadku niedawno zauważyłem coś takiego:
-Kiedy przyspieszam (płynnie, ponieważ mam automat), to począwszy od prędkości ok 45 km/h zaczyna coś w silniku huczeć do prędkości 90km/h kiedy to słysze wiatr za szyba i nic wiecej :-)
Kiedy puszczam pedał gazu, huczenie milknie!!!
To mi kojarzy się z takim dżwiękiem, jaki wydawały niegdyś stare ZIŁY. Tak, jakby wał albo skrzynia.

Jestem w kropce !!!

Ktoś pewnie powie, ze łożysko na prawym kole przód :hmm:

Razem z kolega z postu powyżej, prosimy osoby, które przez to przeszły o opinię :crazy:



Awatar użytkownika
nerlst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 00:21
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: nerlst » wt lut 26, 2008 09:17

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o mnie to raczej nie łożysko, piszę o tym dlatego, że np. w motocyklu jak szybko dodałem gazu to silnik też najpierw buczał zamiast się wkręcać na obroty, wymiana filtra powietrza i regulacja gaźnika załatwiła sprawę. Dlatego pomyślałem, że być może u mnie też jest coś nie tak z mieszanką, dzisiaj zobaczę co się dzieje w airboxie, może jest tam dużo syfu, może coś zapchało wlot do airboxa, autko właśnie w ten błotnik było chyba puknięte, może ktoś źle poskładał. Ja również mam automat.


pzdr

[ Dodano: 26 Lut 2008 08:28 ]
kogan77 może Twoje huczenie jest związane z 2 w automacie, poczytaj ten wątek jest tam napisane co może być przyczyną, jest to podobno normalne w tych skrzyniach http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... t=#1531045 Moje buczenie ze skrzynią nie ma nic wspólnego, to raczej silnik, dodam jeszcze, że jak wcisnę szybko pedał gazu i zaczyna buczyć, to jak trochę poczekam i samochód przyspieszy buczenie ustaje, dzisiaj zauważyłem, że tłumik środkowy z końcowym nie jest za dobrze połączony, zastanawiam się czy to nie jest przyczyna.




pzdr
Ostatnio zmieniony wt lut 26, 2008 09:19 przez nerlst, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=130709&postdays=0&postorder=asc&start=0

fisz18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn lut 25, 2008 13:44
Lokalizacja: wloclawek

Post autor: fisz18 » wt lut 26, 2008 09:55

kolego u mie jest tak samo za malo masz oleju w skrzyni zawsze tak jest przeciez skrzynia caly czas pracuje ze silnikem dolej i napewno bedzie spokuj albo juz ci sie uszczelka na kolektoze *#cenzura#* i zaczyna silnik buczec tzw. ruc heheh



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » wt lut 26, 2008 10:57

wydech może być jak najbardziej - inna sprawa to czy ci sie przypadkiem sprzegło nie ślizga ... :bigok:


TDPower

fisz18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn lut 25, 2008 13:44
Lokalizacja: wloclawek

Post autor: fisz18 » wt lut 26, 2008 11:05

tez mozliwe ale by czul na biegach a nic nie pisal o tym napewno by simierdzialo spalone sprzeglo czy cos :) myslie ze to jest wlasnie brak oleju w skrzyni jak bylo u mnie i teraz cisza :)



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » wt lut 26, 2008 11:24

kogan77 pisze:Podczepiam sie pod temat.
Nie wiem, czy myślimy o tym samym. W moim przypadku niedawno zauważyłem coś takiego:
-Kiedy przyspieszam (płynnie, ponieważ mam automat), to począwszy od prędkości ok 45 km/h zaczyna coś w silniku huczeć do prędkości 90km/h kiedy to słysze wiatr za szyba i nic wiecej :-)
Kiedy puszczam pedał gazu, huczenie milknie!!!
To mi kojarzy się z takim dżwiękiem, jaki wydawały niegdyś stare ZIŁY. Tak, jakby wał albo skrzynia.

Jestem w kropce !!!

Ktoś pewnie powie, ze łożysko na prawym kole przód :hmm:

Razem z kolega z postu powyżej, prosimy osoby, które przez to przeszły o opinię :crazy:
Sprawdź olej w dyferencjale. Kontrola poprzez ślimak licznika lub otwór kontrolny przy półośce. Wlewa się olej przekładniowy do dyfra nie ATF.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » wt lut 26, 2008 11:57

kogan77 pisze:to począwszy od prędkości ok 45 km/h zaczyna coś w silniku huczeć
Siema
Podobny objaw do mojego , ale ja mam manualna skrzynie. Pedał sprzęgła wysoko łapie. ?
Myśle że to sprzęgło.
Konkretnie tarcza zjechana.
Ostatnio zmieniony wt lut 26, 2008 12:08 przez Maćkooo, łącznie zmieniany 2 razy.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » wt lut 26, 2008 12:11

Maćkooo pisze:Pedał sprzęgła wysoko łapie. ?
:goof: :goof: :goof: :goof: :goof:
Napewno bardzo wysoko. zważywszy że go nie ma. To automat, ze sprzęgłem hydrikinetycznym. Czyli turbiny i olej tak z grubsza.
Maćkooo pisze:Myśle że to sprzęgło.
Te sprzęgło się proktycznie nie zużywa.

[ Dodano: 26 Lut 2008 11:15 ]
kogan77, jeśli interesuje Cię koszty naprawy aby nie wyło to nie zawracaj sobie głowy. Robota w serwisie skrzyń z częściami, zaśpiewali 4,5 K zł. I jak patrze na ceny w ETCE to jestem w stanie zrozumieć dlaczego tyle. Lepiej już skrzyni poszukać.
Ostatnio zmieniony wt lut 26, 2008 12:12 przez jhosef, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » wt lut 26, 2008 13:27

jhosef pisze:Napewno bardzo wysoko. zważywszy że go nie ma. To automat, ze sprzęgłem hydrikinetycznym
:chytry: hehe dobre nie ma sprzęgła, a sam piszesz nizej ze jest. Dobreee.

A tak ogólnie sorki za niedoczytanie, pisze automatycznie więc czasem zdarza mi sie pomylka.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » wt lut 26, 2008 13:32

Maćkooo pisze::chytry: hehe dobre nie ma sprzęgła, a sam piszesz nizej ze jest. Dobreee.
Sam przeczytaj co piszesz. Podmiot mojego zdania jest domyślny z twojego czyli:
Pedał sprzegła bierze wusoko?> bardzo wysoko zwarzywszy ze go niema.

Czytamy ze zrowumieniem.
Z resztą napisałem:
o automat, ze sprzęgłem hydrikinetycznym. Czyli turbiny i olej tak z grubsza.
Ostatnio zmieniony wt lut 26, 2008 13:35 przez jhosef, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 322 gości