Wymiana żarówek oświetlenia wnętrza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
golfiarzwwa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw gru 06, 2007 13:55
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Wymiana żarówek oświetlenia wnętrza

Post autor: golfiarzwwa » pn lut 25, 2008 22:48

Witam ! Przeszukałem forum ale za Chiny nie mogę znaleźć wyskakuje milion postów ale nie tych co potrzebuje :otepienie: Otóż muszę wymienić żarówkę podświetlania zegarów oraz tablicy rozdzielczej bo nie działa podświetlanie pokrętem temp, nawiewu itd i czy ktoś ma może jakieś foto-story jak się do tego zabrać albo książkę gdzie jest to opisane ? Może ktoś jeszcze wie jaką ma pojemność bak w 1,9TD ?



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn lut 25, 2008 22:59

golfiarzwwa pisze:żarówkę podświetlania zegarów
2 sztuki

w poradach znajdziesz
http://vw2.info/vwforum/oslicznik.html
http://vw2.info/vwforum/nawiewy.html

[ Dodano: Pon Lut 25, 2008 22:01 ]
55l z tego co się orientuję



Awatar użytkownika
golfiarzwwa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw gru 06, 2007 13:55
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: golfiarzwwa » pn lut 25, 2008 23:14

dziejo pisze:
golfiarzwwa pisze:żarówkę podświetlania zegarów
2 sztuki

w poradach znajdziesz
http://vw2.info/vwforum/oslicznik.html
http://vw2.info/vwforum/nawiewy.html

[ Dodano: Pon Lut 25, 2008 22:01 ]
55l z tego co się orientuję
Wielkie dzięki za linki :okej: A jakie są żarówki w zegarach ? Wiem że potrzebuje 2szt chyba T5 tak ? I jakie w podświetlaniu nawiewów ? Jedna sztuka tak ? Ale jaki typ ?

Ogólnie to co ma być podświetlane w desce ? Włącznik świateł to wiem, ściemniacz oświetlenia też ? Zegary, regulacja nawiewów ? Popielniczka ? Zamykany schowek ?



Awatar użytkownika
wesdam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: czw sie 30, 2007 16:11
Lokalizacja: Rumia/Gdynia
Kontakt:

Post autor: wesdam » pn lut 25, 2008 23:27

jak masz elektryczne lusterka i szyby to przelaczniki od nich tez powinny sie podswietlac no i zapalniczka na okolo powinna swiecic. Jesli chodzi o podswietlenie pokretel to tak tam jest jedna zarowka wciskana. Chyba taka link

ale slabo to swiecii wiec proponuje od razu kombinowac cos na diodach na forum jest pelno opisow jak to zrobic



Awatar użytkownika
golfiarzwwa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw gru 06, 2007 13:55
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: golfiarzwwa » pn lut 25, 2008 23:34

wesdam pisze:jak masz elektryczne lusterka i szyby to przelaczniki od nich tez powinny sie podswietlac no i zapalniczka na okolo powinna swiecic. Jesli chodzi o podswietlenie pokretel to tak tam jest jedna zarowka wciskana. Chyba taka link

ale slabo to swiecii wiec proponuje od razu kombinowac cos na diodach na forum jest pelno opisow jak to zrobic
No coś tam się świeci ale OPÓR słabo :/... W lutowanie jakiś diód nie chce mi sie bawić kupię nową żarówkę i zobaczę czy to coś da... Podświetlanie zapalniczki też mi nie działa... Echh...



Awatar użytkownika
wesdam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: czw sie 30, 2007 16:11
Lokalizacja: Rumia/Gdynia
Kontakt:

Post autor: wesdam » pn lut 25, 2008 23:43

spoko mi tez nie ale nie ubolewam nad tym bo nie pale :grin: Podświetlenie nawiewu możesz kupić gotowe na forum. Tu masz linka



Awatar użytkownika
golfiarzwwa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw gru 06, 2007 13:55
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: golfiarzwwa » pn lut 25, 2008 23:50

wesdam pisze:spoko mi tez nie ale nie ubolewam nad tym bo nie pale :grin: Podświetlenie nawiewu możesz kupić gotowe na forum. Tu masz linka
Nie chce mi się zbytnio inwestować w ten samochód bo mam go tylko na jakiś miesiąć może 1,5 od wujasa, bo mój rozbity czeka u blacharza na remont :( Golfina trochę zaniedbana więc się nią chcę trochę zaopiekować ! Wymieniłem już wszytskie wycieraczki i teleskopy w tylnej klapie bo mi na łeb spadała :) hehe Teraz walczę z tym oświetleniem wnętrza bo ciemno jak w Murzyńskiej wiosce i nawet niewiadać pokręteł !

Popielniczka w desce ma podświetlanie i ten ścniemniacz też ?



Awatar użytkownika
wesdam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: czw sie 30, 2007 16:11
Lokalizacja: Rumia/Gdynia
Kontakt:

Post autor: wesdam » pn lut 25, 2008 23:53

tak ma podswietlenie a jesli chodzi o sciemniacz to masz namysli ten we wlaczniku swiatel? jesli tak to we wlaczniku jest tylko jedna zarowka ktora oswietla wszystkie symbole poprzez pajaka rozprowadzajacego swiatlo.



Awatar użytkownika
golfiarzwwa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw gru 06, 2007 13:55
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: golfiarzwwa » wt lut 26, 2008 00:09

wesdam pisze:tak ma podswietlenie a jesli chodzi o sciemniacz to masz namysli ten we wlaczniku swiatel? jesli tak to we wlaczniku jest tylko jedna zarowka ktora oswietla wszystkie symbole poprzez pajaka rozprowadzajacego swiatlo.
No u mnie się pali tylko gałka od świateł symbol ściemniacza ani jego suwak się nie pali ?



Awatar użytkownika
wesdam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: czw sie 30, 2007 16:11
Lokalizacja: Rumia/Gdynia
Kontakt:

Post autor: wesdam » wt lut 26, 2008 00:12

tak to powinno wygladac
Obrazek
jak u ciebie swieci tylko pokretlo to padla ci zarowka. Pokretlo jest na diodach



Awatar użytkownika
abpel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 20:37
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Post autor: abpel » wt lut 26, 2008 09:35

wesdam pisze:padla ci zarowka. Pokretlo jest na diodach
a gdzie ta zarowka jest we właczniku ? i rozumiem jest 1 sztuka i ona oswietla wszystkie te ikonki ?
Ostatnio zmieniony wt lut 26, 2008 09:37 przez abpel, łącznie zmieniany 1 raz.


[size=100][color=red][b]You´ll Never Walk Alone[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
wesdam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: czw sie 30, 2007 16:11
Lokalizacja: Rumia/Gdynia
Kontakt:

Post autor: wesdam » wt lut 26, 2008 10:05

abpel, tak jest tylko jedna zarowka w oprawce. Jak wyjmiesz wlacznik z deski to na tyle ma taka okrągłą dziurę włóż tam płaski śrubokręt i przekrec w lewą stronę. Żarówka powinna wyjść bez problemu. Później albo kupujesz nową żarówkę w oprawce lub sama żarówkę z długimi nóżkami zamieniasz je w oprawce i nastaje jasność na wszystkich symbolach:). Powinno być tak jak na powyższym zdjęciu



Awatar użytkownika
abpel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 20:37
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Post autor: abpel » wt lut 26, 2008 15:36

ok dzieki za info :grin:

[ Dodano: 26 Lut 2008 19:07 ]
wesdam pisze:Później albo kupujesz nową żarówkę w oprawce lub sama żarówkę z długimi nóżkami zamieniasz je w oprawce
a mozesz podrzucic jakies namiary na te zarowke bo po zdemontowaniu wyłacznika z tylu w tym otworze nie mialem nic a z tego co znalazlem to symbol tej zarowki 1H0919243A a znajac zycie jak pojade do ASO to przepłace jak za zboze takze jakby ktos mial jakis zamiennik/odpowiednik tej zarowki to bylbym wdzieczny
Ostatnio zmieniony wt lut 26, 2008 20:25 przez abpel, łącznie zmieniany 1 raz.


[size=100][color=red][b]You´ll Never Walk Alone[/b][/color][/size]

andrek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 19:06
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: andrek » sob sty 10, 2009 23:00

abpel pisze:ok dzieki za info :grin:

[ Dodano: 26 Lut 2008 19:07 ]
wesdam pisze:Później albo kupujesz nową żarówkę w oprawce lub sama żarówkę z długimi nóżkami zamieniasz je w oprawce
a mozesz podrzucic jakies namiary na te zarowke bo po zdemontowaniu wyłacznika z tylu w tym otworze nie mialem nic a z tego co znalazlem to symbol tej zarowki 1H0919243A a znajac zycie jak pojade do ASO to przepłace jak za zboze takze jakby ktos mial jakis zamiennik/odpowiednik tej zarowki to bylbym wdzieczny
witam!

czy ktos orientuje sie jaki symbol sposrod oznaczen w elektronice ma ta zarowka ??
mnie udalo sie ustalic ze ma ona srednice fi ok 4,9 mm

poza tym udalo mi sie nawet znalezc takie zarowki o tej srednicy, tylko o dziwo byly one na 24 V

z takich zarowek najblizsza odpowiednia znalazlem o srednicy fi 4,2 mm

z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 369 gości