Problem nie do rozwiązania u mnie w mieście ;) TD (AAZ)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Problem nie do rozwiązania u mnie w mieście ;) TD (AAZ)

Post autor: Michnik » wt wrz 06, 2005 23:43

Otóż jeździłem sobie ostatnio troche na ropie niewiadomego pochodzenia. Zakończyło się to wymianą filtra paliwa , czyszczeniem i ustawianiem wtrysków bo były pozapychane. NIestety po tym pozostało jakby to określić "rzężenie" z okolic pompy paliwa lub zaraz z miejsca za pompą z silnika(ciężko określić). Szczególnie słyszalne i bardzo nieprzyjemnie brzmiące na zimnym silniku. Po rozgrzaniu jest deko ciszej. U mnie w mieście większość mechaników stwierdziła, że to pompa wtryskowa. Ale z kolei po tym zadzwoniłem do człowieka zajmującego się regeneracją pomp wtryskowych i on stwierdził, że to nie może być pompa gdyż tam nie ma łożyska tylko jest łożysko ślizgowe czy jakoś tak ;) I teraz podstawowe pytanie brzmi: co to może być jeszcze lub ewentualnie gdzie mam szukać usterki? Boję się jeździć na takim silniku. Pomóżcie bo u mnie w mieście nikomu sie nie chce grzebać albo rozkładają ręce!



Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » śr wrz 07, 2005 11:53

Masz ustawione za duze cisienie na wtryskach , i zrobilo ci sie tzw, "spalanie stukowe" stad to drzenie - za duzy wybuch, wtryski rozpylaja z tak duzym cisniem ze , jaest za duzy wybuch ,niech ci ktos kto sie zna ustawi to porzadnie , a jest tez drugi warjant podczas czysczenia wtryskow zle cos zlozyli we wtryskiwaczu lub za bardzo rozwiercili ci dysze w koncuwse wtrysku.



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » śr wrz 07, 2005 23:13

Problem w tym, że przed czyszczeniem wtrysków i po jest to samo.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 298 gości