Pedał sprzęgła wpadł !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

przemas1983
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt sty 08, 2008 14:45
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Pedał sprzęgła wpadł !!!

Post autor: przemas1983 » wt lut 19, 2008 13:30

taki jest kłopot ze jechałem do roboty i mi normalnie pedał wpadł do samego konca
sprawdzałem pod maske to ta wajcha od sprzegła wogóle sie nie cofa!!! co to moze byc ???
docisk czy cos innego linka jest cała !!!



krzysztof w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pt gru 28, 2007 18:11
Lokalizacja: na odludziu
Kontakt:

Post autor: krzysztof w » wt lut 19, 2008 13:40

Przyczyn może być kilka. Mógł się zużyć docisk ( to znaczy przebiła się taka blaszka która rozwiera docisk) nie wiem jak to sie nazywa fachowo. Mógł też ulec pęknięciu mechanizm w skrzyni który wypycha wodzik w wałku od skrzyni. Ale zaczekaj może ktoś udzieli bardziej trafnych odpowiedzi. Pozdrawiam.


Św. Krzysztof jeździ z nami tylko do prędkości 120 km/h, po czym swoje miejsce odstępuje św. Piotrowi.

hyzas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 16, 2008 01:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hyzas » wt lut 19, 2008 13:46

To wbrew pozorom moze byc linka ja tak mialem w swojej Ibizie i tez jak dla mnie linka byla cala dopiero jak mechanik to zobaczyl to okazalo sie ze jednak linka poszla



Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » wt lut 19, 2008 15:10

Witam!
A linka na dole tej wajchy od sprzegla ma taka blaszke gdzie sie opiera na bank??:) bo u mnie tez tak sie zorbilo rok temu nagle mi pedal wpadl w podloge i pupa a okazalo sie ze blaszka z taka guma poszla tzn guma byla ok ale blaskz apekla i nie trzymala koncowki linki:) Koszt orginalu ok 20-30zl:)
Jak to nie to to sproboj samemu ta wajha poruszac tzn reka jak nie da rady w zanda strone to mzoe cos ze sprzeglem ale pierw wyeliminuj linke jak pisali wyzej.
Pozdrawiam



przemas1983
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt sty 08, 2008 14:45
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

juz mam

Post autor: przemas1983 » ndz lut 24, 2008 15:19

wiecie co było byłem u mechanika i mi to zrobił!!! była to blaszka w kształcie koła w srodku z otworem i tam co wchodzi taki stozek od sprzegła rozepchał otwór całkowicie i został wiec sprzegło sie niecofało i niebyła to linka jak kazdy mówił dobra rada dla innych jak jezdzi kobieta i wciska czesto sprzegło to tak własnie sie stanie pzdr



krzysztof w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pt gru 28, 2007 18:11
Lokalizacja: na odludziu
Kontakt:

Post autor: krzysztof w » ndz lut 24, 2008 21:02

Tylko że akurat ja nie obstawiałem linki :bigok: ważne że już działa.


Św. Krzysztof jeździ z nami tylko do prędkości 120 km/h, po czym swoje miejsce odstępuje św. Piotrowi.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 359 gości