Antena radiowa z błotnika na dach.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Antena radiowa z błotnika na dach.

Post autor: untaztood » czw lut 21, 2008 10:13

Witam. Jestem w trakcie instalacji antenty radiowej na dachu. Czym zabezpieczyc wywiercony otwor, tak zeby nie pojawiala sie tam rdza??
Ostatnio zmieniony ndz lut 24, 2008 12:16 przez untaztood, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw lut 21, 2008 10:32

troszke podkładu pod lakier , potem lakierem jak masz orginalny lub jakis inny , ale najważniejsze jest aby uszczelka anteny była dobrze uszczelniona na dachu, przed dokręceniem stopki anteny dobrze jest posmarować ją silikonem , tylko nie całą ale tak z 0,5 cm od krawędzi uszczelki zrobić obwódke z silikonu , nie za dużo bo wypchnie ją na dach , oczywiście jak masz naprawde orginalną antenke to dolega idealnie i nic nie trzeba smarowac , ale niestety jak masz z hipermarketu to trzeba



Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: untaztood » czw lut 21, 2008 22:39

Ano mam antenkę "hipermarketową",
przeraża mnie wizja wiercenia dziury w dachu - ktoś ma z tym jakieś doświadczenia i jest w stanie dać jakieś rady? Do tego widzę, że niezłego wiertła będzie trzeba użyć.

Ja mam zamiar po wywierceniu i zabezpieczeniu położyć malutką ilość silikonu dookoła otworu i na to postawić antenę i ją dokręcić.

A jak to jest z podsufitką? bo mimo wszystko od spodu będzie trochę wystawać...



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » czw lut 21, 2008 23:11

untaztood, kup sobie silikon taki czarny, jaki sie uzywa do wklejania szyb w samochodach...hehe tym ostatnio uszczelismy z kolega chlodnice w jego furce i nic nie puszcza...trzyma idealnie, ja sobie antene do okola wysmarowalem bo uszczelka troche sparciala i jest git...a juz ponad pol roku jezdze, wiec najgorsze wytrzymalo :bigok:



Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: untaztood » czw lut 21, 2008 23:14

haps pisze:untaztood, kup sobie silikon taki czarny, jaki sie uzywa do wklejania szyb w samochodach...hehe tym ostatnio uszczelismy z kolega chlodnice w jego furce i nic nie puszcza...trzyma idealnie, ja sobie antene do okola wysmarowalem bo uszczelka troche sparciala i jest git...a juz ponad pol roku jezdze, wiec najgorsze wytrzymalo :bigok:
hehehe, nienawidzę tego kleju :) Wszystko jest dobrze, póki niedostanie się na dłonie, albo co gorsza na ubranie ;) Boże, łatwiej kropelkę zmyć niż ten klej ;)



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt lut 22, 2008 14:55

tylko pamiętaj że orginalny otwór na orginalną antene nie jest okrągły tylko kwadratowy



Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: untaztood » ndz lut 24, 2008 12:10

miś fazi pisze:tylko pamiętaj że orginalny otwór na orginalną antene nie jest okrągły tylko kwadratowy
No to kwadratu sam niewywiercę ;)

Zainstalowałem tę antenkę, jednak bardzo słabo daje... U ojca w Passacie jak wykręci się bat to radio przestaje grać, a u mnie jest bez różnicy.
Tak samo z zasilaniem - jak się odłaczy 12V od anteny to nie ma różnicy - gra tak samo, czyli kiepsko.

Co to może być?
Czy może lepiej się nie zastanawiać i kupić oryginał?

Mam obecnie w dachu otwór okrągły o średnicy 14,5mm.
Czy ta antena:
http://allegro.pl/item317522417_antena_ ... nault.html
będzie w ten otwór pasować?
Czy trzeba będzie kombinować i jakoś go przerabiać na kwadrat? Człowiek na aukcji podaje średnicę taką samą jak mam ja...



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz lut 24, 2008 12:15

orginał kolego ma bardzo skomplikowany układ wzmacniacza w stopce anteny , to nie jest antena z hiperka , jest duża różnica , tylko do orginalnej musisz mieć separator , chyba że masz orginalne radio przystosowane do anteny orginalnej co ma zasilanie wzmacniacza poprzez kabel antenowy , a otwór piłujesz pilnikiem kwadratowym , tylko delikatnie

[ Dodano: 24 Lut 2008 11:20 ]
ta antenka wygląda jak orginał , mocowanie jest na kwadrat , musisz taki wypiłować , cały wic polega na tym że jak rozbierzesz tą stożkową stopke to zobaczysz jaki tam jest wzmacniacz



Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: untaztood » ndz lut 24, 2008 12:22

miś fazi pisze:orginał kolego ma bardzo skomplikowany układ wzmacniacza w stopce anteny , to nie jest antena z hiperka , jest duża różnica , tylko do orginalnej musisz mieć separator , chyba że masz orginalne radio przystosowane do anteny orginalnej co ma zasilanie wzmacniacza poprzez kabel antenowy , a otwór piłujesz pilnikiem kwadratowym , tylko delikatnie

[ Dodano: 24 Lut 2008 11:20 ]
ta antenka wygląda jak orginał , mocowanie jest na kwadrat , musisz taki wypiłować , cały wic polega na tym że jak rozbierzesz tą stożkową stopke to zobaczysz jaki tam jest wzmacniacz
Radio napewno nie ma opcji zasilania wzmacniacza poprzez kabel antenowy, więc separator będzie mi potrzebny.
Ale czy w tej antenie z linka jest on potrzebny? Tam jest wyprowadzony jakiś inny kabel, którym podaje się +12V...



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz lut 24, 2008 12:24

nie , własnie miałem dopisać ze jak masz dodatkowy kabel do zasilania , to nie potrzeba separatora ,



Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: untaztood » ndz lut 24, 2008 12:27

miś fazi pisze:nie , własnie miałem dopisać ze jak masz dodatkowy kabel do zasilania , to nie potrzeba separatora ,
Czyli mówisz, żeby kupować? Otwór delikatnie dam radę powiększyć, to nie jest problem - później i tak go zabezpieczę przed rdzą, tak jak teraz to uczyniłem, ale przy okrągłem otworze.
Tylko ciekawi mnie, czemu ta hipermarketowa antena, co mam teraz, wogóle nie działa? Aż taki szmelc? Nie chce jej zwracać, bo przecież nie będę jeździł z dziurą w dachu, wolę kupić oryginał i jakoś przeboleć te 30 zł za podróbkę co wydałem.

A ten +12V do czego podłączyć? Ja próbowałem bezpośrednio z aku (po bezpieczniku oczywiście), ale bez rezultatu było.

No i jeszcze jedno pytanie - gdzie dostanę taki kabel antenowy i końcówki? Na Allegro nie znalazłem takiego kabla, no chyba, że jest to taki sam jak do CB....



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz lut 24, 2008 12:31

co do końcówek to kup sobie końcówki BMC i wymienisz , tak jak Ci pisałem odkręc ze spodu stopki dwa wkręty , zdejmij osłonke stożkowa i zobacz jaki jest wzmacniacz , jeśli jest płytka z elementami montowanymi metoda montażu powierzchniowego to ok , a jeśli jest pare drucików i jeden tranzystorek to kicha



Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: untaztood » ndz lut 24, 2008 12:33

miś fazi pisze:co do końcówek to kup sobie końcówki BMC i wymienisz , tak jak Ci pisałem odkręc ze spodu stopki dwa wkręty , zdejmij osłonke stożkowa i zobacz jaki jest wzmacniacz , jeśli jest płytka z elementami montowanymi metoda montażu powierzchniowego to ok , a jeśli jest pare drucików i jeden tranzystorek to kicha
Nie muszę odkręcać - po jakości wykonania można wywnioskować, że jest to metoda chałupnicza :)



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz lut 24, 2008 12:33

ten kabel można podłączyć do kabla od anteny automatycznej , to kabel niebieski , powinien taki być w radiu i powinno sie na nim pojawiać 12 V po włączeniu radia

[ Dodano: 24 Lut 2008 11:34 ]
jak dasz fotke to Ci powiem co to warte



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 420 gości