Jak zmienić czułość alarmu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
miras82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob mar 18, 2006 16:00
Lokalizacja: kraśnik
Kontakt:

Jak zmienić czułość alarmu

Post autor: miras82 » sob lut 23, 2008 18:58

Włącza mi się alarm praktycznie bez powodu. Zawieje wiatr, ktoś obok zamknie drzwi z aucie itp. słyszałem, że można w jakiś sposób zmienić czułość alarmu. Nie mam pojęcia czy jest to alarm oryginalny-ale raczej nie. Mam do niego pilota. Gdzie może znajdować się jakaś centralka za to odpowiedzialna, czy coś takiego? Proszę o ewentualną pomoc.
Ostatnio zmieniony sob lut 23, 2008 19:10 przez miras82, łącznie zmieniany 1 raz.


mirek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lut 23, 2008 19:17

Zwykle jest śróba regulacyjna na danym czujniku, który to powoduje, może to być czujnik mikrtofalowy albo wstrząsowy, trudno powiedzieć, szukaj . Mikrofalowe są zwykle przymocowane gdzieś pod plastykami koło dźwigni ręcznego, wstrząsowe gdzieś do blachy pod plastykami nad skrzynką bezpieczników, ale to tylko gdybanie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
miras82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob mar 18, 2006 16:00
Lokalizacja: kraśnik
Kontakt:

Post autor: miras82 » sob lut 23, 2008 19:29

czyli pierwsze co to trzeba znaleźć taką czujkę. Ktoś mi mówił, że bywa potencjometr przy samej centralce? Czy to możliwe? A gdzie fabrycznie jest centralka montowana?


mirek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lut 23, 2008 19:33

to nie jest fabryczne co ci wyje, ale zwykle nad skrzynką bezpieczników lekko w prawo
miras82 pisze:że bywa potencjometr przy samej centralce?
bywa ale rzadko.
Znajdź centralkę od alarmu najpierw, potem po kablach poszukasz czujnika, wystarczy doraźnie wypiąć mu wtyczkę od centralki, może mieć 3 lub 4 kabelki zwykle w osobnej wtyczce do centralki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tomas1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: śr lip 12, 2006 12:27
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: tomas1 » sob lut 23, 2008 22:01

Wyciagnij włącznik swiateł odkreć sróbki i ściagnij ten plastik co idzie pod kierownice(taki długi) za belka deski rozdzielczej jest czarna centralka alarmu



mrKAPON
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 14:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: mrKAPON » sob lut 23, 2008 23:01

Może masz za dużą czułość ustawioną na czujniku wstrząsu, musisz go wylukać w swojej bestii i tam jest takie pokrętło do regulacji czułości.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 490 gości