Zimne powietrze/blokada.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
nerlst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 00:21
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Zimne powietrze/blokada.

Post autor: nerlst » sob lut 23, 2008 21:52

Witam

W MK3 mojego brata pod filtrem powietrza, ktoś zablokował dopływ zimnego powietrza. Może mi ktoś napisać czemu to służyło i jakie są tego +/-? Domyślam się jedynie, bo samochód z Niemiec, że chodziło o gryzonie, które są tam plagą, czy może jednak coś innego?

Obrazek

pzdr


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=130709&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lut 23, 2008 22:31

nie ma to żadnych plusów, więc przywróć normalne działanie.

[ Dodano: Sob Lut 23, 2008 9:32 pm ]
a minus jeden podstawowy - auto jest wyraźnie słabsze zwłaszcza po rozgrzaniu silnika


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
nerlst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 00:21
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: nerlst » sob lut 23, 2008 22:38

Zawsze twierdziłem, że ten Golf jest coś za słaby, regulacja TPSy trochę pomogła, może właśnie to jest przyczyną tego, że często trzeba redukować żeby w miarę podróżować. Dzięki


pzdr


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=130709&postdays=0&postorder=asc&start=0

vpil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 21:55
Lokalizacja: Katowice
Auto: Golf 7
Silnik: Czca

Post autor: vpil » sob lut 23, 2008 22:45

Witam.

A nie jest to czasami zablokowany dopływ ciepłego powietrza ?
Bo ja się spotykalem tylko z takimi przypadkami. Gdy uszkodzony jest mechanizm odpowiedzialny za zamknięcie dopływu ciepłego powietrza, to aby silnik nie dostawał coraz to cieplejszego powietrza wtedy właśnie blokowano tą klapkę.

Blokowanie dopływu zimnego powietrza nie ma w zasadzie żadnego sensu ponieważ samochód wtedy traci na mocy i trochę więcej pali.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lut 23, 2008 22:55

vpil pisze:Gdy uszkodzony jest mechanizm odpowiedzialny za zamknięcie dopływu ciepłego powietrza, to aby silnik nie dostawał coraz to cieplejszego powietrza wtedy właśnie blokowano tą klapkę.
gdy jest uszkodzony ten ,mechanizm to klapka ustawia się sama na zimne i nie trzeba nic blokować, na ciepłe blokują gazownicy, ale nerlst, nic nie pisze co by miał LPG. A może to jakaś obudowa filtra z odzysku z auta cogaz miało. nieważne, odblokuj i będzie ok.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Post autor: Komas » sob lut 23, 2008 23:00

Ja ma TDi z 1997 i nie mam czego takiego pod filtram????? Jak to blokuje dopływ zimnego to bardzo zle po to masz intercooler aby powietrze było zimne.
Pozdrawiam


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

vpil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 21:55
Lokalizacja: Katowice
Auto: Golf 7
Silnik: Czca

Post autor: vpil » sob lut 23, 2008 23:12

Paweł Marek pisze: gdy jest uszkodzony ten ,mechanizm to klapka ustawia się sama na zimne i nie trzeba nic blokować
To wszystko zależy jak ten mechanizm się uszkodził, jeżeli przepuszcza cały czas powietrze to klapka będzie otwarta, lecz gdy się uszkodzi tak że nie będzie przepuszczał powietrza to klapka będzie zamknięta.



Awatar użytkownika
nerlst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 00:21
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: nerlst » sob lut 23, 2008 23:20

Zapomniałem dodać, że to ABU czyli 1.6 Benzyna + LPG. Na pewno zablokowane jest zimne, dlatego byłem pewny, że nie zrobili tego gazownicy, no chyba, że któryś się pomyli, chciał zablokować ciepłe, a zablokował zimne... raczej mało prawdopodobne. Czytałem ostatnio o łasicach, wiewiórkach i innych gryzoniach, które w Niemczech robią sobie gniazda w airboxach, wydaje mi się, że to właśnie wymysł genialnego Niemca, gdybym miał takie problemy zastosował bym jakąś kratkę na wlocie zimnego powietrza, a nie coś takiego.

pzdr


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=130709&postdays=0&postorder=asc&start=0

LordOmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: sob cze 16, 2007 08:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: LordOmen » ndz lut 24, 2008 11:33

nerlst pisze:Zapomniałem dodać, że to ABU czyli 1.6 Benzyna + LPG. Na pewno zablokowane jest zimne, dlatego byłem pewny, że nie zrobili tego gazownicy, no chyba, że któryś się pomyli, chciał zablokować ciepłe, a zablokował zimne... raczej mało prawdopodobne. Czytałem ostatnio o łasicach, wiewiórkach i innych gryzoniach, które w Niemczech robią sobie gniazda w airboxach, wydaje mi się, że to właśnie wymysł genialnego Niemca, gdybym miał takie problemy zastosował bym jakąś kratkę na wlocie zimnego powietrza, a nie coś takiego.

pzdr
Przylacze sie do tematu bo u mnie klapka nie otwiera sie na zimne i blokuje caly czas na cieple powietrze. Nikt tego nie blokowal zadna srubka czy opaska a jednak klapka nie dziala. Mam ten sam silnik i LPG. Co moze to powodowac?



Awatar użytkownika
nerlst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 00:21
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: nerlst » ndz lut 24, 2008 13:52

A skąd wiesz, że się nie otwiera? Sprawdzałeś na ciepłym i zimnym silniku? Wyjmij ten cienki wężyk co idzie do obudowy wtrysku, dmuchaj do niego powietrze i wciągaj klapka powinna się zamykać lub otwierać. Jeśli nie to sprawdź czy ta membrana która steruję klapką w airboxie nie jest uszkodzona lub zablokowana jakimś syfem.


pzdr
Ostatnio zmieniony ndz lut 24, 2008 14:21 przez nerlst, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=130709&postdays=0&postorder=asc&start=0

LordOmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: sob cze 16, 2007 08:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: LordOmen » ndz lut 24, 2008 14:31

nerlst pisze:A skąd wiesz, że się nie otwiera? Sprawdzałeś na ciepłym i zimnym silniku? Wyjmij ten cienki wężyk co idzie do obudowy wtrysku, dmuchaj do niego powietrze i wciągaj klapka powinna się zamykać lub otwierać. Jeśli nie to sprawdź czy ta membrana która steruję klapką w airboxie nie jest uszkodzona lub zablokowana jakimś syfem.


pzdr
A jak sie dostac do membramy? ona jest w srodku tego plastikowego czegos do ktorego przymocowana jest klapka?



eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » ndz lut 24, 2008 14:47

koledzy to gazownicy blokują dopływ zimnego powietrza!!! oczywiscie nie powinni tego robic tylko tak dobrac instalacje gazowa i regulacje gazu zeby nie trzeba bylo blokowac tej klapki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 244 gości