Ściąga i ogólnie dziwnie się prowadzi po wym. łożyska przód

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomi_l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sie 22, 2007 13:41
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Ściąga i ogólnie dziwnie się prowadzi po wym. łożyska przód

Post autor: tomi_l » pt lut 22, 2008 20:46

Witam Forumowiczów !

Jak w temacie - wymienione zostało łożysko w przednim kole i teraz:
- po pierwsze wyczuwalnie ściąga,
- po wykonaniu manewru i powrotu na prostą kierownica czyt. koła :) nie wraca do swojej pozycji wyjściowej tak jak powninna (przynajmniej takie jest wrażenie),
- dziwnie się prowadzi - skręcajac w jedną stronę jest takie uczucie jaby był jakiś luz a w drugą skręcając jest ok,
- noo i oczywiście kierownica jest przestawiona :/

- czy mechanik coś mógł skopać >? twierdzi, iż nic nie było ruszane odnośnie zbieżności - generalnie geomatrii. Dodam, że jest to znajomy warsztat i raczej nie miałem negatywnych doświadczeń - nooo poza jednym, źle ustawiona zbieżność po wymianie kompletu sprężyn i amorków :) ... ech, a mam jutro wyjazd :P po prostu leszek peszek ;).

Czy można z takim stanem rzeczy prześmigać jakieś 200-300 kilosów ?

Wnioskując po powyższych objawach coś musiało potoczyć się nie tak, gdyż przed wymianą było SUPER - co mogło być przyczyną takiego stanu rzeczy ?

- aaaa jedyny mankament - wybite łożysko w kolumnie mcpersona - ale to już od jakiegoś czasu jest i nie było odczuwalne choćby w małym stopniu na prowadzenie się auta.


dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
Tomasz


nabyć pojazd i zgłębić tajniki jego usterek :)

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pt lut 22, 2008 21:15

tomi_l pisze:Wnioskując po powyższych objawach coś musiało potoczyć się nie tak, gdyż przed wymianą było SUPER - co mogło być przyczyną takiego stanu rzeczy ?

odpowiedź jest prosta
tomi_l pisze:mechanik (...) twierdzi, iż nic nie było ruszane odnośnie zbieżności - generalnie geomatrii.
mechanik kłamie albo nieświadomie wprowadza cie w błąd.
Żeby nie ruszać geometrii trzeby by wyjmować całego Mcpersona , a to dość kłopotliwe. Sadze ze mechanik odkrecił zwrotnicę od Mcpersona ( co jest najpowszechniejsza metodą wymiany lozyska) i kąty poszły się je...ać

a jesli tak to w zasadzie mechanik mówiac ze nie ruszał zbierznosci mial racje. Zbierznosci faktycznie mógl nie ruszać ale poprzestawiał kąty pochylenia koła, a to dwie rozne rzeczy
Ostatnio zmieniony pt lut 22, 2008 21:18 przez sas_gti, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pt lut 22, 2008 21:26

sas_gti pisze:tomi_l napisał/a:
mechanik (...) twierdzi, iż nic nie było ruszane odnośnie zbieżności - generalnie geomatrii.

mechanik kłamie albo nieświadomie wprowadza cie w błąd.
Żeby nie ruszać geometrii trzeby by wyjmować całego Mcpersona , a to dość kłopotliwe. Sadze ze mechanik odkrecił zwrotnicę od Mcpersona ( co jest najpowszechniejsza metodą wymiany lozyska) i kąty poszły się je...ać

a jesli tak to w zasadzie mechanik mówiac ze nie ruszał zbierznosci mial racje. Zbierznosci faktycznie mógl nie ruszać ale poprzestawiał kąty pochylenia koła, a to dwie rozne rzeczy
czyli kolega musi jechać na ustawienie geometrii kół.
Jak zmieniałem u siebie łożyska z przodu to też odkręciłem zwrotnicę od mc persona - trzęsło kierą że hej - rada - pojechałem na ustawienie geometrii kół i jest OK.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
tomi_l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sie 22, 2007 13:41
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: tomi_l » pt lut 22, 2008 22:08

Noo nic, za Waszą radą myknę na geometrię i zobaczymy ale ... :goof: właśnie w trakcie pisania tego postu zadzwonił do mnie znajomy mechanik z zaprzyjaźnionego warsztatu który dokonywał wymiany łożyska z zapytaniem czy mógłbym jutro podjechać aby sprawdzić co jest nie tak --- nooo to jest warsztat z prawdziwego zdarzenia - szacunek - dlatego też pisałem, że raczej się nie zawiodłem :)

Narazie serdecznie dziękuję i pozdrawiam.


nabyć pojazd i zgłębić tajniki jego usterek :)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lut 22, 2008 22:09

godne pochwały w sumie. Może ten mechanik czyta nasze forum.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
tomi_l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sie 22, 2007 13:41
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: tomi_l » pt lut 22, 2008 22:13

Paweł Marek pisze:godne pochwały w sumie. Może ten mechanik czyta nasze forum.
hehe :) może ...


nabyć pojazd i zgłębić tajniki jego usterek :)

dnadna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 13:07
Lokalizacja: lodz

Post autor: dnadna » sob lut 23, 2008 00:10

Paweł Marek pisze:godne pochwały w sumie. Może ten mechanik czyta nasze forum.
oni nie umieją czytać tylko brać kase



Awatar użytkownika
tomi_l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sie 22, 2007 13:41
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: tomi_l » sob lut 23, 2008 12:46

Genralnie OK - podjechałem, ustawili i auto się prowadzi jak należy nic dodać nic ująć :)

pozdrówka


nabyć pojazd i zgłębić tajniki jego usterek :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 377 gości