elektryczne szyby i notorycznie palący się bezpiecznik ;(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

elektryczne szyby i notorycznie palący się bezpiecznik ;(

Post autor: Lukasz_mk2 » czw lut 21, 2008 15:35

Mam mały problem a mianowicie niedawno założyłem sobie elektryczne szyby (oryginał) według porady kolegów z forum(dział FAQ) i mam mały problem, szyby działają jak należy, ale jak chce je domknąć z kluczyka to pali mi bezpiecznik - tylko nie ten w skrzynce bezpieczników tylko ten który założony jest na kablu (20A) przed skrzynką bezpieczników (z FAQ można bez problemów wyczytać o który chodzi). i tu moje pytanie co może być powodem palenia ów bezpiecznika?? Przejrzałem całą instalację i nie ma nigdzie zwarcia - wszystko wygląda że jest OK.


Obrazek

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » czw lut 21, 2008 15:39

Jeżeli domykasz równocześnie dwie lub cztery szyby to pobór prądu jest wysoki i tak dla dwóch szyb byś musiał mieć bezpiecznik 15-20A



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » czw lut 21, 2008 15:44

pszczyna, chodzi właśnie o to że autko ma 3 drzwiowe i najczęściej domykam jedną szybę i nawet przy jednej się pali, a jak robie to od środka to mogę spuszczać i podnosić je jednocześnie i nic się nie dzieje


Obrazek

leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » czw lut 21, 2008 16:02

sprawdz sobie watrtosn napiecia sterowanego z kluczyka moze byc ze masz cos zle podpiete odwrocone bieguny ja szukalbym przyczyny w tym



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » czw lut 21, 2008 16:06

hmm z tymi biegunami to raczej nie bo wcześniej działało wszystko bez problemów, może coś z tym napięciem ale nie wiem zbytnio jak to sprawdzić gdyż nie jestem elektrykiem, jakaś wskazówka???? :helm:


Obrazek

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » czw lut 21, 2008 16:12

U mnie po wlasnym montazu mialem raz takie zdazenie, tyle ze stalo sie to przy otwieraniu drzwi z centrala, wszystkie szyby zjechaly na dol. Okazalo sie ze spalony bezpiecznik. Byl 20A, wstawilem 25A na 4D i jak narazie jest OK.


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » czw lut 21, 2008 16:15

zmierz miernikiem w miejscu bezbiecznika jaka jest wartosc pradu w momecie zasterowania z kluczyka moze sa jakies przepiecia a skoro mowisz ze wszystko bylo ok to jeszcze oblukaj te kabelki od sterowania kluczykiem cy nie sa gdzies przetarte i nie stykaja sie z masa

jak szyby normalnie dzialaja to problem jest albo w samym sterowniku nie wiem czy masz z alarmu podlaczone czy osobny sterownik albo jakis blad w podlaczeniu moze byc ze dales za cienki kabelek



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » czw lut 21, 2008 19:10

Gitner, też obecnie wstawiłem bezpiecznik 25A ale staram się nie zamykać szyb z kluczyka, jak będę miał trochę czasu to sprawdzę instalacje jak napisał leoncio,


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości