woda wylewa sie ze zbiornika chlodnicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Georgi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn sie 29, 2005 07:20
Lokalizacja: Gdańsk

woda wylewa sie ze zbiornika chlodnicy

Post autor: Georgi » ndz wrz 04, 2005 21:17

Po przejechaniu (ok 20 min jazdy) i zaparkowaniu moge zauwazyc jak pod moim samochodem tworzy sie fajna kałuza z wody z mojego pojemnika do chłodnicy ....
Otwieram kurek <odrazu po zatrzymaniu> a tam woda wrze i podchodzi do korka.
A ze ten zbiorniczek ma dziurke zboku to woda strumieniami sie wylewa :D
To jest nie normalne :D
We wstepnym mysleniu co to moze byc doszedłem z kumplem ze niemam w swojej zakretce gumowej uszczelki :P
Czy to moze byc powodem ?



Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » ndz wrz 04, 2005 23:04

Powodow moze byc kilka. Po pierwsze nieszczelny zbiornik wyrownawczy. Na goracym silniku nawet przy sprawnym obiegu chlodzacym jak sie odkreci korek to zawsze wyleci troche plynu. I nie rozumiem gdzie ten zzbiornik ma dziurke z boku?? Moze nie masz wezyka (chyba odpowietrzajcego) U mnie nie ma zadnych nieszczelnosci. Dalej mozesz sprawdzic termostat, włacznik termiczny wentylatora, wentylator i na koniec uszczelke pod glowica. pozdrawiam



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pn wrz 05, 2005 00:23

zaloz tą gumke albo kup nowy koek zanim bedziesz mial powazniejszą awarie



Kaktus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: wt sty 25, 2005 22:29
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: Kaktus » pn wrz 05, 2005 07:41

Zacznij od sprwdzenia czy wentylator chłodnicy sie załącza. Zapal silnik i na postoju poczekaj aż woda na wskażniku osiągnie prawie 100 stopni ( termostat otwarty). Wtedy zobacz czy chodzi wentylator.Ta "dziurka z boku zbirnika" to zawór przelewowy nadmiaru wody, i jeśli płyn jest zbyt gorący a wentylator go nie schłodzi to normalne że wyrzuci tamtedy nadmiar wody. Jeśli wentylator sie nie załączy to sprawdz termostat, lub czujnik wentylatora (na chłodnicy). Moja rada: nie odkęcaj korka przy gorącym silniku bo sie poparzysz.


VW- da weiss mann, was mann hat.

Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » pn wrz 05, 2005 14:48

Uszczelka pod glowica tylko to .



darekkolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw sie 04, 2005 21:55
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post autor: darekkolo » pn wrz 05, 2005 17:43

pierwsze to sprawdz czy termostat sie załacza a załaczy sie on razem z wentylatorem wiec bedziesz widział jesli sie nie załaczy to znaczy że jest walniety termostat a jesli sie załacza to juz jest gorzej bo podejrzewam uszczelke pod głowica



Awatar użytkownika
aphex
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: śr gru 01, 2004 16:51
Lokalizacja: Węgrów

Post autor: aphex » pn wrz 05, 2005 18:27

ja mialem podobnie niedawno diagnoza uszczelka pod glowica niestety sprawdzic jest banalnie prosto po przejechaniu paru metrow zajrzyj pod maske i dotknij weze ukladu chlodzenia jesli beda napeczniale czyli cisnienie z ktoregos cylindra przedostaje sie do ukladu chlodzenia stad duze cisnienie wode moze wywalac wtedy przez zbiorniczek ale co ja tam wiem ja poprostu tak mialem :D


Vw Golf III 1.8 GL ABS

fajfer50
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 19:31
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: fajfer50 » pn wrz 05, 2005 20:19

ratunku potrzebuje pomocy silnik mi ise gotuje w 3 minuty po zjechaniu z trasy co to jest wymienilem pompe chyba ze trzy ze o termostatach nie wspomne czemu ten dupek mi sie tak grzeje szybko zmienialem zaplon nawet wymienialem uszczelke pod glowicą czy jak sie pomyliem o zabek na pasku rozzadu to by mi nie osłabł tak nie jest a on sie grzeje

[ Dodano: Pon Wrz 05, 2005 20:22 ]
ja miałem podobnie w zbiorniczku nie powiino byc zdnej dziorki a w korku jestr specjalny zawór odpowietrzający on ma zadzialac kiedy cisnienie w ukladzie bedzie za duze a ze wode wyzuci to norma przy ciepłym silniku ja spr korek poprostu sie zamienilem z kolesiem na korki i było okej pozdrawiam



Awatar użytkownika
aphex
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: śr gru 01, 2004 16:51
Lokalizacja: Węgrów

Post autor: aphex » pn wrz 05, 2005 20:24

sprawdzales wszystkie obiegi ukladu chlodzenia niewiem jak jest w II-je u siebie mialem przypal z termostatem to gorne weze byly gorace a ten zaraz za termostatem zimniutki mozliwe ze ci sie nie otwiera ale jak zmieniales az 3 rodzaje uszczelke pod glowica wymieniales a byla ona potrzebna przyjzales sie jej jak sama glowica nie bylo wzerow ??


Vw Golf III 1.8 GL ABS

Georgi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn sie 29, 2005 07:20
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Georgi » śr wrz 07, 2005 13:15

To był korek osuneła się gumka <uszczelka> dziekuje wszystkim za pomoc

[ Dodano: Sro Wrz 07, 2005 13:17 ]
[ Dodano: Pon Wrz 05, 2005 20:22 ]
ja miałem podobnie w zbiorniczku nie powiino byc zdnej dziorki a w korku jestr specjalny zawór odpowietrzający on ma zadzialac kiedy cisnienie w ukladzie bedzie za duze a ze wode wyzuci to norma przy ciepłym silniku ja spr korek poprostu sie zamienilem z kolesiem na korki i było okej pozdrawiam[/quote]

W zbiorniczku jest dziurka ktora odprowadza nadmiar wody pozdro



Awatar użytkownika
yellow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt lis 23, 2004 19:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: yellow » śr wrz 07, 2005 14:18

Georgi pisze:W zbiorniczku jest dziurka ktora odprowadza nadmiar wody pozdro
Przeciez tam jest obwod zamkniety. Gdzie jest odprowadzany nadmiar wody? Z tego co piszesz to na asfalt. W zbiorniczku nie moze byc zadnych dziurek (role takiej "dziurki" powinien spelniac korek, ktory ma zawor cisnieniowy).


Grafik komputerowy, specjalista DTP
http://marcin.rokosz.biz

Georgi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn sie 29, 2005 07:20
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Georgi » śr wrz 07, 2005 23:55

Troche sie naszukałem tego rysunku !!

To jest moj zbiornik jest w nim widoczna dziurka :D

Obrazek

pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 384 gości