Problem z obrotami silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Mociek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 20, 2008 00:11
Lokalizacja: Szczecin

Problem z obrotami silnika

Post autor: Mociek » śr lut 20, 2008 00:34

Witam! Posiadam Golfa III GTI 2.0 benz+gaz. To mój pierwszy post na forum i od razu problem (wiadomo:)). Otóż, wracajac sobie wieczorem do domu nagle zaczęła mi migać lampka świadcząca o temperaturze cieczy chłodzącej, na szczescie mialem do domu juz niedaleko, ale pod domem troche sie zadymilo z silnika. Rano sprawdzilem co i jak, okazalo sie, ze wypadl wąż z obejmy przy trójniku gdzie idzie ciecz do nagrzewnicy, zalozylem wąż na trojnik, zacisnalem obejme, wlałem zwyklej wody i udalem sie do warsztatu na wymianę płyny chłodzącego. Wymienili ,ale potem pojawil sie problem do ktorego dążę. Nie wiem czy oni cos spieprzyli , czy przez to ze sie zagrzal ale silnik nie chodzi tak ja wczesniej. Obroty na biegu jałowym szaleją (na benzynie i na gazie) , podczas przyspieszania troche sie dławi i podczas puszczania gazu szarpie. I tak sie wybieram do warsztatu, bo co innego pozostało (tylko tak kasa :( . Jeżeli moglibyście mi ewentualnie podpowiedziec co to może byc to bylbym bardzo wdzieczny!! POZDRAWIAM!!!



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » śr lut 20, 2008 00:43

spróbuj zresetować komputer
odłącz klemę minusową na jakieś 15 minut
i sprawdź czy niewypal9iła się uszczelka głowicy (sprawdź na ZIMNYM !!!! pracującym silniku czy w zbiorniczku wyrównawczym nie pojawiają się bąbelki)
jeśli bąbelków niema to uszczelka jest ok


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Mociek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 20, 2008 00:11
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Mociek » śr lut 20, 2008 01:38

Ok! Jutro z samego rana sprawdzę! Dzieki!!!



Awatar użytkownika
SAMO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt lis 18, 2005 14:48
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Kontakt:

Post autor: SAMO » śr lut 20, 2008 11:59

może byc jak pisze marek2907, ja radze żebys tez sprawdził moduł zapłonowy takie objawy jak piszesz moga pasowac do padajacej juz cewki sprawdz iskre ew. czujnik temp. cieczy chłodzacej :smoke:
Ostatnio zmieniony śr lut 20, 2008 12:00 przez SAMO, łącznie zmieniany 1 raz.


http://inos.int.pl/zanim-napiszesz/
PAY ATTENTION WHEN YOU'RE DRIVE!!
http://www.youtube.com/watch?v=dMXkinfyV8k

Mociek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 20, 2008 00:11
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Mociek » śr lut 20, 2008 13:45

Rozłączyłem akumulator na 15m i niestety ale dalej tak samo. Nie zauważyłem też bąbelków w zbiorniczku. Nie wiem jakie to mają być bąbelki, bo co prawda silnik się trzęsie a co za tym idzie woda w zbiorniczku tez, ale bąbelków nie zaobserwowałem. Czy to jest jedyny sposób aby sprawdzić stan uszczelki pod głowicą? Co do aparatu zapłonowego to też tak się zastanawiam, mogą to być też świece. Filtr paliwa chyba nie bo na benzynie tak samo jak i na gazie, ewentualnie filtr powietrza (ale rok temu wymieniałem). Kurde, żeby wiedzieć co może być przyczyną... HELP!!! I DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI!



rozbik19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 20, 2008 14:01
Lokalizacja: Lublin

Post autor: rozbik19 » śr lut 20, 2008 14:11

po odpaleniu obroty falują miedzy 800 a 1000 na zimnym i na rozgrzanym silniku na jałowym biegu jak zchodzi z dużych obrotów to też tak sie dzieje zanim stanie na 900 to sie wacha.do tego gaśnie od czasu do czasu na luzie przy hamowaniu (najczęściej), żeby tego było mało pali jak smok miedzy 15 a 12 litrów na 100km (Jazda w mieście).W serwisie juz wymienili mi przewód od kolektora -zekomo był peknięty i zasysał lewe powietrze oraz termostat bo nie trzymał temp. ale to odnośnie spalania \poradzcie cos bo wir w baku pustka w portfelu i zszarpane nerwy... :grrr:



kamil1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 09, 2008 11:10
Lokalizacja: Nieckowo
Kontakt:

odp

Post autor: kamil1234 » śr lut 20, 2008 14:45

sprobuj ustawic obroty, ja mialem tak samo przy swoim, obroty szalały...ustawilep LPG i wszystko jest ok



rozbik19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 20, 2008 14:01
Lokalizacja: Lublin

Re: odp

Post autor: rozbik19 » śr lut 20, 2008 15:34

[quote="kamil1234"]sprobuj ustawic obroty, ja mialem tak samo przy swoim, obroty szalały...ustawilep LPG i wszystko jest ok

gazu nie mam z obrotami to jeszcze pokombinuję a co z tym spalaniem przychodzi ci coś do głowy bo 15 litrów benzyny to przesada



Mociek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 20, 2008 00:11
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Mociek » śr lut 20, 2008 15:50

a do tego pojawiła tzn. zauważyłem jeszcze jedną ciekawą rzecz, a mianowicie: mam instalacje LPG Necam. Przełącznik w kabinie ma diody zielone oznaczają ilość gazu a na końcu po prawej stronie zawsze paliła się pomarańczowa dioda, teraz jak zatrzymuję sie np. na światłach zamiast pomarańczowej zapala się czerwona, z tego co się dowiedziałem czerwona oznacza, że silnik jest ustawiony na benzynę. Czyli wracając do mojego wcześniejszego problemu, ma to jakiś związek? Czy jest to osobny problem? POZDRAWIAM
Ostatnio zmieniony czw lut 21, 2008 15:11 przez Mociek, łącznie zmieniany 3 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 459 gości