Jak to sie robi przeglady w Trojmiescie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

GregGa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 11, 2005 14:24
Lokalizacja: Gdynia

Jak to sie robi przeglady w Trojmiescie

Post autor: GregGa » pn lut 18, 2008 23:55

Witam Panie i Panowie,

Chciałbym podzielić się moimi dzisiejszymi doświadczeniami.

Od jakiegoś czasu w mojej golfinie coś dziwnie hałasowało przy ostrym skręcaniu w lewo. Pomyślałem, ze może przekładnia się kończy albo inna pierdoła, tym bardziej, że nie było specjalnie jakiś objawów....

po jakimś czasie pojechałem do SHELL AUTOSERV w celu wymiany paru pierdół. Poprosiłem szanownych Panów o sprawdzenie zawieszenia. Przemiły Pan mechanik przeglądnął owe zawieszenie po czym stwierdził, że do wymiany kwalifikują się tuleje wahaczy oraz drążek kierowniczy, poza tym ok!

jakież było moje zdziwienie, gdy po około 2 dniach samochód zaczął "pukać" przy hamowaniu. Wtedy stwierdziłem, że czas na wizyte w warsztacie, w celu ponownego przeglądu zawiedzenia.....

to co się okazało ilustruje zdjęcie poniżej - masakra - wahacz był po prostu pęknięty i co widać - nie od wczoraj, nie nawet od wizyty w warsztacie. Zaznaczam, że samochód nie zachowywał się specjalnie źle... fakt nie był już tak stabilny, jak w momencie kupna (2 lata temu), ale podejrzewałem raczej amortyzator.....

także polecam wszystkim robić okresowe przeglądy zawieszenia, bo jak widać nie ma żartów... sam sie dziwie, że jeszcze żyje, a szanownym Panom mechanikom z serwisu SHELLA jakieś dobre okulary..... ich szczególnie chciałbym pozdrowić!!!!






Obrazek
Ostatnio zmieniony wt lut 19, 2008 11:27 przez GregGa, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
karol450
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: śr paź 19, 2005 18:01
Lokalizacja: Prabuty
Kontakt:

Post autor: karol450 » wt lut 19, 2008 00:03

no to fajnie nie wyglonda tak to sie przeglady na Shelu robi



Awatar użytkownika
Hi-Jack
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr lis 03, 2004 11:08
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Hi-Jack » wt lut 19, 2008 00:04

sądząc po mieście z twojego profilu czy chodzi o shell autoserv, który jest na ulicy morskiej w Gdyni? Chyba w Gdyni mamy tylko jeden...?


Pełen sandał, gaz w podłodze...

GregGa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 11, 2005 14:24
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: GregGa » wt lut 19, 2008 00:05

karol450 pisze:no to fajnie nie wyglonda tak to sie przeglady na Shelu robi

pierwszy i ostatni raz!



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » wt lut 19, 2008 00:15

Niech żyją polskie serwisy!!! Ile jeszcze takich kwiatków...
Dlatego wole sam wszystko robić. Chodziaż wiem na kogo zrzucać winę...



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » wt lut 19, 2008 00:23

to ja powiem tylko tyle że jak byłem w shell autoserv u siebie w krakowie też prosiłem o zbadanie zawieszenia (coś się tukło)i ku mojemu zdziwienu goścu mi powiedział że do wymiany jest wszystko tzn mocowania tylnej belki i ogólnie cały przód - krzyknął za to 2500zł :goof: i powiedział że jak to będę u nich robił to diagnozę mam gratis, a że miałem przy sobie 200zł to mu podziękowałem i pojechałem do swojego starego mechanika i co się okazało że do wymiany tylko łożysko od amora koszt 30zł robota + łożysko i jak do tej pory a jeżdżę już pół roku po wizycie w shell'u nic się nie tucze i wszystko jest git :helm:


Obrazek

Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » wt lut 19, 2008 10:12

GregGa, ciesz się, że dojechałeś z tym do warsztatu i nie ucierpiałeś - mojej koleżance kiedyś pękł wahacz w maluchu..

a co do solidności warsztatów i diagnostów to w sobotę zaskoczył mnie diagnosta w carmanie w Poznaniu - podczas przeglądu okresowego obejrzał wszystko dokładnie z latarką, ostukał, opukał, nawet zaprosił mnie pod spód, żeby pokazać, co mu się nie bardzo podoba


był mk3, jest prawie mk4

Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » wt lut 19, 2008 10:16

Mam nadzieję, że chociaż paliwa mają lepszejsze niż mechaników.


Dziki

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 289 gości