HID - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

HID - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Post autor: Pablitto » pn lut 18, 2008 14:43

Temat wałkowany, ale mi chodzi o rzeczy, jakich nie znalazłem po przekopywaniu się przez forum.
A mianowicie, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze zestawu HID? Na allegro pełno takich, zakres cenowy też niemały. Interesują mnie palniki o temp. 4300-5000K, h1, pod soczewkę. Czym jednak kierować się przy wyborze takiego zestawu? O takich parametrach na allegro jest kilkaset zestawów o różnych cenach, lecz czym one się różnią - nie wiem. Niby wszyscy piszą że nie zakłócają radia i CB. Jednak na pewno te za 400zl różnią się od tych za 230zł, zapewne jakością również... Ale na co zwracać uwagę poza ceną? Czytałem gdzieś że warto patrzeć na sposób mocowania palnika - lepiej żeby łatwo można go było wymienić w razie czego. Różni forumowicze polecają sprzedawców, u których kupowali - ale to też rozrzut cenowy od 250-500zł.
Pewnie ktoś zaraz napisze - bierz te na które cię stać, ale mi chodzi o to, żeby świeciły dobrze i żebym nie miał z nimi problemów (nie mówię o misiach i przeglądach). Zależy mi przede wszystkim na oświetleniu drogi i bezpieczeństwie, a nie na szpanie. Musze wymienić seryjne helle na h4 bo nadszedł kres ich życia - wypalone odbłyśniki (spuścizna po poprzednim właścicielu podejrzewam lub przebieg zrobił swoje).
Tak więc czy jest jakieś kryterium poza ceną określające jakość zestawów hid?



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » pn lut 18, 2008 15:46

szczerze?
to te wszystkie zestawy sa takie same roznią sie naklejka na przetwornicy
taka opinie otrzymalem od człowieka ktory montuje takie zestawy w swoim warsztacie
kolor to najlepiej 4300-5000 /6000 walą juz na niebiesko i dają podstawe do zatrzymania takiego auta do kontroli


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » pn lut 18, 2008 15:59

Cokolwiek nie wybieżesz to i tak będziesz łamał prawo ja po dłuszej analizie rezygnuję z takiej zabawy



Awatar użytkownika
Maciuś01
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: czw paź 26, 2006 17:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Maciuś01 » pn lut 18, 2008 16:07

Pablitto pisze:Zależy mi przede wszystkim na oświetleniu drogi i bezpieczeństwie, a nie na szpanie.
No własnie. Więc najlepiej kup używane lampy fabryczne. Co prawda powinneś mieć samopoziomowanie i spryskiwacze ale na pewno będziesz miał porządne oświetlenie.



cerzam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:54
Lokalizacja: Kielce

Post autor: cerzam » pn lut 18, 2008 16:09

Polecam Zarówki Osram + 90!!!!!! I o tych zestawach nie bedziesz chciał słyszec.... tez ten temat przerabiałem



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » pn lut 18, 2008 19:51

Maciuś01 pisze:No własnie. Więc najlepiej kup używane lampy fabryczne. Co prawda powinneś mieć samopoziomowanie i spryskiwacze ale na pewno będziesz miał porządne oświetlenie.


Na używane oryginały pod xenony mnie nie stać - jedna lampa chodzi po ok. 1000zł. Co do samopozioomowania - z tego co czytam na tym forum, to sporo firmówek ponoć ma statyczne samopoziomowanie, a te które mają dynamiczne i tak na dziurach nie zadziałają (siła bezwładności). Dlatego zamierzam używać ręcznej el. regulacji z kabiny + poprawne ustawienie reflektorów. Co do spryskiwaczy, to w momencie zakładania zestawu w planie jest ich założenie.

Dj.Fahoo
Nie wiem ile w tym prawdy, coś jednak musi być, skoro jeden sklep sprzedaje zestawy tego samego producenta w 2 różnych cenach - niby jakieś mniejsze przetwornice, systemy eliminujące błędy żarówki w kompie itp (w mojej podstawowej wersji to niewiele tam sie może wyświetlić:-) . W sumie wszystkie palniki są od chińczyków, no name zwykle. Zapewne więc jakieś niby lepsze rozwiązania w samych przetwornicach, tylko jak to się przekłada na rzeczywiste użytkowanie? Które np. są mniej podatne na wilgoć i inne czynniki fizyczne?

W tej chwili jeżdżę na philipsach night guide, po przejściu z tungsramów megalightów +60% różnicy jakiejś nie zauważyłem. Fakt, że reflektory jak pisałem już kiepskie..



Tomson_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 31, 2007 12:44
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomson_1 » pn lut 18, 2008 20:52

Ja Ci powiem tak: mam w golfie soczewki od fk automotive, założyłem do tego zestaw HID za 300 złotych i jestem bardzo zadowolony. Dużo więcej światła i kolor mniej męczący oczy niż ze zwykłych H7.
Trudno powiedziec czym się różnią zestawy za 200,300 czy 700 złotych, jakby nie patrzył każdy z nich i tak jest nielegalny:).
Montaż w kazdym razie dosyć prosty.



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » pn lut 18, 2008 21:30

Czyli po prostu wybrać najtańszą opcję, najlepiej od sprzedawcy z okolicy by móc zakupić "od ręki", zamontować i liczyć na to, że nic nie będzie się z tym działo :-) Dzięki za opinie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 166 gości