1,8i RP huczy, wyje, chyba skrzynia biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Monsteer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 13, 2006 16:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

1,8i RP huczy, wyje, chyba skrzynia biegów

Post autor: Monsteer » sob sty 05, 2008 16:26

witam
Mam ostatnio problem z moim rumakiem :( . Zaczęło się od "wycia" słyszalnego z prawej strony z przodu oczywiście. Jak nic łożysko w kole do wymiany, pomyślałem pobiegłem do sklepu i kupiłem skf`a za 87 zeta. Wymieniłem a tu żadnej poprawy. No to sobie myślę przegub może... kupiłem nowy SFEC z allegro ok 60zeta i po wymianie dalej wyje! Cóż innego pozostaje... jakieś łożyska w skrzyni chyba? Dodam jeszcze, że jak jadę dajmy na to po łuku w prawo to wycie znacznie cichnie. Przy jeździe po łuku w lewo znacznie przybiera na intensywności, nawet wyczuwalne drgania. Spotkaliście się z takimi objawami? czy to przypadkiem będą łożyska w różnicówce?

Dodam jeszcze, że zaczęło mi się to pierdzielic niedługo po wymianie amorków a nie ustawiałem kątów i zbieżności u mechanika tylko sam na łatę i poziomicę. Po prostu chciałem jeszcze wymienić gałkę a jej nie miałem i dopiero jechać na zbieżność. Czy brak geometrii mógł się przyczynić do usterki czy to tylko przypadek?
Ostatnio zmieniony sob sty 05, 2008 17:00 przez Monsteer, łącznie zmieniany 1 raz.



bettek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pn lip 24, 2006 11:01
Lokalizacja: z Tyndy :)
Kontakt:

Post autor: bettek » sob sty 05, 2008 16:41

A moze masz mało leju w skrzyni? :bigok:


BETTEK

[url=http://ilespala.pl/podsumowanie/932][img]http://ilespala.pl/obrazek/932/3/1[/img][/url]

Awatar użytkownika
Monsteer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 13, 2006 16:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Monsteer » sob sty 05, 2008 17:04

nie, nie, olej jest, nawet jakieś 3 mieś. temu uzupełniałem stan przez dziurkę do linki prędkościomierza, chyba,że do mechanizmu różnicowego jest inny wlew?



bettek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pn lip 24, 2006 11:01
Lokalizacja: z Tyndy :)
Kontakt:

Post autor: bettek » ndz sty 06, 2008 20:57

Z tego co wiem, to tylko jeden jest wlew - przez otwór linki prędkosciomierza...

A ile Ci tego oleju weszło? :bajer:
Ostatnio zmieniony ndz sty 06, 2008 20:57 przez bettek, łącznie zmieniany 1 raz.


BETTEK

[url=http://ilespala.pl/podsumowanie/932][img]http://ilespala.pl/obrazek/932/3/1[/img][/url]

eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » ndz sty 06, 2008 21:06

wlew jest jeden ale zobaczysz go z boku skrzyni. Jednoczesnie to taka miarka poziomu, leje sie az zacznie z niego wyciekac.



Awatar użytkownika
Monsteer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 13, 2006 16:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Monsteer » pn sty 07, 2008 21:57

Z tym wlewem to wiem, że jest jeden, to było raczej pytanie retoryczne. W sumie zdziwiłbym się gdyby był jeszcze jeden wlew, patrząc na budowę skrzyni zupełnie bez sensu chyba, że potrzeba by zastosować dwóch różnych rodzajów oleii.
Dolałem jakieś 0.4l i uprzedzę kolejne pytanie.... wlałem przez dziurkę od linki podczas gdy stan na korku z boku już był. Tak,że Panowie to na pewno nie brak oleju.

Zastanawia mnie dlaczego bardziej wyje skręcając w lewo a uspokaja się przy skręcie w prawo. Może to jest związane z prędkością obrotową półosi w tym momencie...? i w efekcie dociążenia lub odciążenia któregoś z łożysk w różnicówce? Albo ze zużyciem satelit? Niech ktoś się wypowie czy myślę w "dobrą stronę"



grymaszek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 16, 2008 13:05
Lokalizacja: witkowo

Post autor: grymaszek » ndz lut 17, 2008 16:25

Mam to samo,wymieniłem łożyska, 4 przeguby(zew.i wew.),skrzynie też wymieniłem bez zman dalej wyje .Wymienie jeszcze poduszke silnika tą koło wydechu jak nie pomoże to będe jeżdził aż się coś rozsypie a jeżdże tak już rok od drgań to mi się już klamki od szyb odkręcają.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » ndz lut 17, 2008 17:19

Jeżeli luz jest podczas wchodzenia w zakręty po łuku i wtedy słychać bardziej to najprawdopodobniej jest luz na głównej zębatce


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

grymaszek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 16, 2008 13:05
Lokalizacja: witkowo

Post autor: grymaszek » ndz lut 17, 2008 17:37

a można to jakoś sprawdzić na wyjętej skrzyni bez jej rozbie rania?



Awatar użytkownika
Monsteer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 13, 2006 16:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Monsteer » ndz lut 17, 2008 23:37

No to ja już mam po sprawie. :okej: Nie do wiary ale to było łożysko w lewym kole. Po wymianie cisza i spokój a już prawie wyciągnąłem skrzynie. chociaż skrzynię też troszkę słychać ale bardziej takie... gwizdanie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 455 gości