Zaciski hamulcowe tylne tarczowe

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
daniel026
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pt sty 13, 2006 01:11
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Zaciski hamulcowe tylne tarczowe

Post autor: daniel026 » sob lut 16, 2008 22:11

Witam.Udało mi się rozebrać ten zacisk i jest tam taki krótki wałeczek który jest popychany przez tą łapkę ręcznego.
Napiszcie mi czy powinna być w środku sprężyna i o ile mm powinien wysunąć się tłoczek po zaciągnięciu ręcznego aby trzymał jak żyleta :)
W tej chwili wysuwa się o jakiś 1 mm :(



bettek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pn lip 24, 2006 11:01
Lokalizacja: z Tyndy :)
Kontakt:

Post autor: bettek » sob lut 16, 2008 23:00

moze jest zatarty albo jest lekko w śroku skorodowany i ma opór...


BETTEK

[url=http://ilespala.pl/podsumowanie/932][img]http://ilespala.pl/obrazek/932/3/1[/img][/url]

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz lut 17, 2008 01:22

to nie tak ze on ma sie wysunąć i ileś tam konkretnie. Jak wykreciles tloczek to mechanizm z dziwgnią musi chodzić bez oporów i to jest jedyne kryterium jego sprawnosci(no jeszcze szczelnosc na o-ringu na ośce).
Jesli mozesz przesunąc dzwignię a ona potem wraca to znaczy ze reczny bedzie dzialac. Jesli chodzi o wysuwanie sie tloczka to on sie wysunie tyle ile przesuniesz dźwignię. NIe ma mozliwosci ze dzwignia chodzi ok a tloczek wysuwa sie za malo.
tloczek moze sie wysuwac za malo tylko jesli dzwignia jest zapieczona i nie da sie dobrze zaciagnac recznego



mk2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn sty 22, 2007 20:07
Lokalizacja: nowy sącz

Post autor: mk2 » ndz lut 17, 2008 10:56

miałem podobny problem rozebrałem zacisk przeczysciłem i wymieniłem oringi i tłoczek na nowe! wszystko płynnie działa ale reczny słabo trzyma:(



jorgus7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: pn gru 04, 2006 08:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jorgus7 » ndz lut 17, 2008 11:46

reczny w mk2 to chyba wada fabryczna bo kazdy z czasem sie psuje



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz lut 17, 2008 14:54

hmm trudno nazwac wadą fabryczną coś co zaczyna się psuć po dobrych 10 latach albo i później. W kazdy mrazie jest to na pewno bolączka starych golfów.



Awatar użytkownika
daniel026
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pt sty 13, 2006 01:11
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Post autor: daniel026 » ndz lut 17, 2008 15:20

Właśnie złożyłem obydwa zaciski i sprawdziłem jak to działa i niestety bardzo słabo trzyma,na postoju jestem w stanie popchnąć auto :(
Hamulec zasadniczy jak żyleta:)
A co do ręcznego to już naprawdę nie mam pomysłów jak to naprawić...jak ktoś ma jeszcze jakieś sugestie albo rady proszę o pomoc.



kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » ndz lut 17, 2008 15:35

słyszałem że można założyć do mk2 nawet zacisk do mk4 i staram sie ustalić jak to zrobic w mk3 (to pewnie i w mk2) czy należy wymieniać i tarcze i klocki też wtedy? jak z momocwaniem linki ręcznego? bedzie pasować od mk3? wie ktos z was albo ma juz u siebie takie rozwiązanie?


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

Awatar użytkownika
max73
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob gru 25, 2004 23:23
Lokalizacja: KATOWICE

Ręczny przy hamulcu tarczowym

Post autor: max73 » ndz lut 17, 2008 18:42

Z tego co piszesz jesli ta dzwignia z tyłu chodzi lekko (odbija pod wpływem siły spręzynki ) to ręczny musi działać !! Jeśli dzwignia nie działa to trzeba wykęcić tłoczek i odkręcić dzwignie , wyczyścić wszystko ,nasmarować , wymienić oring i poskładać z powrotem tłoczek wkręcając.
Najczęściej mechanicy psują przy składaniu poszczególnych elementów.
Tłoczka nie można wciskać za pomocą prasy ani wyciskać za pomocą pedału hamulca !!! należy go wkręcać i wykręcać za pomocą klucza imbusowego.
Pomiędzy klockiem a zaciskiem (tłoczkiem)powinien być luz 1mm.
należy założyć zacisk i wyregulować linke.



Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TheBiSHoP » ndz lut 17, 2008 19:05

jorgus7 pisze:reczny w mk2 to chyba wada fabryczna bo kazdy z czasem sie psuje
To dokładnie to samo co w MK3 więc to raczej zwestia zużycia. Zawsze można poszykać zacisków które były w mk3 zawsze są troche nowsze. Ja mam założony cały komplet z mk3 i narazie działa bez problemu.
kapalek pisze:słyszałem że można założyć do mk2 nawet zacisk do mk4 i staram sie ustalić jak to zrobic w mk3 (to pewnie i w mk2) czy należy wymieniać i tarcze i klocki też wtedy? jak z momocwaniem linki ręcznego? bedzie pasować od mk3? wie ktos z was albo ma juz u siebie takie rozwiązanie?
Może i można ale w mk4 tarcza ma wymiary 232x9 więc tarcze i klocki do wymiany a pozatym mk4 ma rozstaw 5x100 a to ciągnie za sobą dalsze przeróbki


Obrazek Obrazek

Sly108
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt gru 20, 2005 12:43
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Sly108 » ndz lut 17, 2008 19:30

Ja też miałem u siebie problem z ręcznym. Ale rozebrałem zaciski na czynniki pierwsze, wszystko porządnie wyczyściłem, rozruszałem, do mechanizmu ręcznego nałożyłem smaru, poskładałem na nowych uszczelnieniach i ręczny żyleta. Dzwignia ręczngo musi chodzić lekko i sprężyna musi ją swobodnie odbijać. Jak lekko Ci działa dzwignia to ręczny musi być.



Awatar użytkownika
daniel026
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pt sty 13, 2006 01:11
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Post autor: daniel026 » ndz lut 17, 2008 20:03

Pojeździłem sobie troszeczkę i o dziwo pod domem zaciągam ręczny i trzyma :)
Niewiem co się stało tak za bardzo (może się coś dopracowało) gdyż wszystko przy złożeniu chodziło idealnie.A i jeszcze takie pytanko.Czy przy składaniu zacisku tłoczek wkręcić maksymalnie do końca czy też nie?

[ Dodano: Nie Lut 17, 2008 20:03 ]
Takie jeszcze pytanko,czy warto interesować się kupnem takich zacisków (mam identyczne)
Zaciski hamulcowe



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 391 gości