Golf II, 1.6PN (gaśnie po zapaleniu, nie trzyma mu ssanie,..

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

all_tom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 01:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Golf II, 1.6PN (gaśnie po zapaleniu, nie trzyma mu ssanie,..

Post autor: all_tom » ndz wrz 04, 2005 10:44

Witam wszystkich mam praę problemów z moim silnikiem w Golfie. Silnik to 1.6PN (elektroniczne gaźnik). Mam ząłożony gaz 2-giej generacji

Gdy rano zapalam silnik na benzynie to zaskakuje odrazu włancza się ssanie, ale zaraz obroty spadają i silnik gaśnie i tak w nieskończoność aż się nie rozgdzeje.

Z kolei gdy próbuję zapalić na gazie to muszę najpierw go solidnie z 5sekund go [pokręcić, a potem ledwo w chodzi na obroty, i nie są one zbyt równe (minimalnie faluje)

Gdy gasząc auto przełanczam je z gazu na benzynę to obroty też bardzo spadają i czasami silnik gaśnie (obroty schodzą nawet do 400), a jak nie zgaśnie to i tak obroty falują. Raz w większym raz w mniejszym zakresie, ale tak eskstremalnie to miedzy 600-1200 obrotów, a normalnie miedzy 800-1100). Na gaize obroty również nie są idealnie równe (zazwyczaj między 1000-1100).

Byłem w warsztacie na diagnostykę sądy Lambda, i wyszło że nie działa, wymieniłem ją sam i nic nie ustąpiło. Nie wiem czy moze sama wymiana sądy niewystarczy, czy może coś jeszcze trzeba z nią zrobić??

A może ktoś z waz zna poprostu dobrego i najlepiej taniego mechanika od Golfów z woj. Śląskiego? Ja jestem z Dąbrowy Górniczej. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Dodam że mój Golf ma przejchane 200tyś.km, i wcześniej nie było żadnych problemów, a pojawiły sięone niedawno dość nagle po ok 2-tygodniowym postoju.



Awatar użytkownika
Misza
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 524
Rejestracja: pt gru 17, 2004 11:51
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Misza » ndz wrz 04, 2005 11:04

pewnie ssanie się przestawiło, też tak miałem, wizyta u gaznikowca powinna wszystko wyjaśnić. Po prostu automat ssania za wcześnie odbija.


http://misza1982.digart.pl
www.fotomisza.yoyo.pl
moje wypociny :)

sik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 17, 2006 11:50
Lokalizacja: Lublin

Post autor: sik » pt lut 17, 2006 13:35

wina lezy po stronie przepustnicy górnej tej od ssania na gazie stawia ona opory przepływu gazu i dla tego dopiero jak silnik zlapie temp to ona zaczyna sie otwierac i gaz zaczyna swobodnie przeplywac! trzeba załozyc przekaznik na przewód od nastawnika elelktromagnetycznego tej przepustnicy tak aby odcinał ja po przełaczeniu na gaz a na benie ma dziłac! chyba ze na benie jest tak samo wiec sprawdz czujnik temp niebieski lub zobacz czy
wogole ta przepustnica na benie pracuje !!
pozdrawiam!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 317 gości